Beyond Zero – filmvetítés

„Beyond Zero” – az üzleti élet fenntarthatósági átalakulásának egyik leginspirálóbb története – nyilvános filmvetítés

A Design Pécs programsorozat és a CURIOST projekt keretében kerül sor a „Beyond Zero” c. egyedülálló dokumentumfilm vetítésére, mely a KKV-k fenntarthatóvá válásának egyik leginspirálóbb történetét mutatja be, ezzel is bizakodásra és cselekvésre ösztönözve a többi vállalkozást.

A film a vezetői szerepvállalásról és az üzleti tevékenységek fenntarthatósági megközelítéséről szól, amely hosszútávon jelentős nyereségnövekedést és dolgozói elkötelezettséget is eredményezett. A filmben bemutatott Interface vállalat szerepel a Fortune 500-as listáján és nemrég beválasztották a világ TOP 5 fenntartható vállalata közé.

A többszörös díjnyertes film vetítésére és az azt követő pódiumbeszélgetésre 2024. október 10-én 14:00 órakor kerül sor az Apolló moziban (7621, Pécs, Perczel Miklós u. 22.)

A részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött:

2024.10.10. Beyond Zero vetítés
Melyik eseményen vesz részt?

További információ: pbkik.hu/portfolio/curiost

A „Beyond Zero” című film vetítésére a SUSTAINOVA-val történő együttműködésben valósul meg. A cég egy globális szakmai platform működtetésével, szakértői csapat személyre szabott összeállításával és átfogó projekt menedzsmenttel támogatja a hozzájuk forduló KKV-kat fenntarthatósági törekvéseik megvalósításában.

Beyond Zero filmvetítés

“Beyond Zero” – az üzleti élet fenntarthatósági átalakulásának egyik leginspirálóbb története

A Design Pécs programsorozat és a CURIOST projekt fenntarthatósági figyelemfelkeltő kampányának részeként kerül sor a
„Beyond Zero” c. egyedülálló dokumentumfilm vetítésére, mely az üzleti élet fenntarthatósági átalakulásának egyik leginspirálóbb történetét mutatja be, bizakodásra és cselekvésre ösztönzi a vállalkozókat.

Megváltozhat egy délután alatt a gondolkodása a fenntarthatóságról? Tegye próbára!
Jöjjön el és a film után folytassa életét egy másfajta szemlélettel!

A prágai és vietnámi filmpremier után Pécsett egyszeri alkalommal!

 

Példamutató hozzáállásával és erőfeszítéseivel Ray Anderson, nem csak az általa alapított és vezetett, milliárd dolláros padlószőnyeget gyártó Interface nevű vállalat által okozott negatív környezeti hatást csökkentette nullára, hanem átformálta tízezer alkalmazottja fenntarthatóságról alkotott gondolkodásmódját is. A film a cégvezetésről és az üzleti tevékenységek fenntarthatósági megközelítéséről szól, amely globálisan jelentős nyereségnövekedést és dolgozói elkötelezettséget is eredményezett. Az Interface szerepel a Fortune 500-as listáján és nemrég beválasztották a világ TOP 5 fenntartható vállalata közé.

„A Beyond Zero egy erőteljes és rendkívül reményteli történetet mutat be arról, hogyan lehet üzletet építeni a föld helyreállítására is figyelve és hogy miért kell újragondolnunk a kapitalizmust, hogy meggyógyíthassuk a világot, önmagunkat is beleértve.
Ne csak nézze meg ezt a filmet, minél előbb kamatoztassa az itt látottakat a saját vállalkozásában!”
Rebecca Henderson, Harvard egyetemi professzor; A „Reimagining Capitalism in a World on Fire” című könyv szerzője

„Igazán inspiráló ébresztő… Minden cégvezetőnek, vállalkozónak és egyetemi hallgatónak látnia kell ezt a filmet.” Haley Rushing, The Purpose Institute

„Ez az a gyógyszer, amelyre a mai világnak szüksége van a gyógyuláshoz. Igazán meggyőző és mélyen elgondolkodtató film.” Neha Sangwan, M.D

A többszörös díjnyertes film vetítésére és az azt követő kerekasztal beszélgetésre 2024. október 10-én (csütörtökön) 14:00 órakor kerül sor
az Apolló moziban és a Trafikban
(7621, Pécs, Perczel Miklós u. 22.)
A film angol nyelvű, magyar felirattal.
További információ a Curiost projektről: pbkik.hu/portfolio/curiost/
Rendezvényünkön való részvétel díjmentes, de előzetes online regisztrációhoz kötött, melyet a jelentkezés sorrendjében tudunk fogadni maximum 100 főig.
REGISZTRÁCIÓ:
2024.10.10. Beyond Zero vetítés
Melyik eseményen vesz részt?

Bővebben…

Ipari csarnoképület vagy családi ház építésekor is fontos a környezetvédelem

Ipari csarnoképületet vagy akár családi házat építtető megrendelőként sem kell lemondanunk a környezetvédelmi szempontokról! Van olyan pécsi építőipari kivitelező, aki úgy tud magas minőségű, komplex építőipari szolgáltatást nyújtani, hogy a környezetvédelemre is figyelmet fordító kevesek közé tartozik.

2023-ban az EU-ban keletkezett hulladék 37,5%-a építési hulladék volt, így minden lehetőséget meg kell ragadnunk ennek csökkentésére. Az IMG Építő Kft-nél a fenntarthatósági és hulladékkezelési előírásoknak megfelelően szelektíven gyűjtjük az építkezési hulladékot, ha az építési telken ez nem megoldható, akkor akár saját telephelyünkön válogatjuk szét például a téglát, acélt, faanyagokat és műanyag hulladékot, ami így kerül elszállításra. A magas fenntartási költségek ellenére is felelősséget kell vállalnunk a környezetünkért – vallja Molnár Gábor projektmenedzser. Ezért is telepítjük immár a harmadik napelemparkot, mellyel mindhárom telephelyünket teljeskörűen el tudjuk látni energiával.

Az IMG Építőnél minden adott a hatékony és sikeres munkavégzéshez: generálkivitelezésben évtizedes tapasztalat, nagy gyakorlattal rendelkező építőipari és környezetmérnökök, saját acélszerkezet gyártó üzem, újonnan bevezetésre kerülő műanyag és alumínium nyílászáró gyártó kapacitás, magas gépesítettségi szint, több pécsi nagyberuházási referencia.

Az IMG Építő Kft. is szívesen részt vesz az EU által finanszírozott CURIOST projektben, ahol még több fenntarthatósági jó gyakorlattal ismerkedhetünk majd meg.

Molnár Gábor

 

 

 

 

Molnár Gábor
IMG Építő Kft.
Projektmenedzser

Termoplastnál fontosnak tartjuk a vállalkozások figyelmét ráirányítani a hulladékgazdálkodásban rejlő lehetőségekre

Termoplast – A fenntarthatóságra nyitott és a környezetvédelem iránt elkötelezett családi vállalkozás, a dél-dunántúli régió elismert vállalata.

Hőre lágyuló műanyagok feldolgozása fröccsöntéssel, termék-összeszerelés, nem veszélyes műanyag hulladék újrahasznosítása, forgalmazása és kereskedelme – e tevékenységek adják a Termoplast Kft. működésének alapját. A fenntarthatóság és a körkörös gazdaság elvét követve éves szinten mintegy 1800 tonna műanyag hulladékot alakítunk át másodnyersanyaggá. A Termoplastnál fontosnak tartjuk a vállalkozások figyelmét ráirányítani a hulladékgazdálkodásban rejlő lehetőségekre. Vagyis a cég ne fizessen a hulladék elszállításáért, hanem ellenár fejében adja le a megfelelően szétválogatott, újrahasznosításra alkalmas csomagolási vagy egyéb műanyag hulladékot például a Termoplastnál, ahol ebből -alapos szelektálás, válogatás és tisztítás után – alapanyagot, illetve ebből kész terméket tudunk előállítani, így az akár azonnal visszakerülhet a körforgásba, nem fog évekig hánykolódni a szeméttelepen. Ez egy win-win-win szituáció, vagyis előny a hulladékot leadó és az újrahasznosító cég, illetve a környezet számára is. A Termoplast vevői körében nagy a kereslet például az újrahasznosított műanyagból készült kozmetikai és egyéb kupakokra, mert a környezettudatos végfelhasználók előnyben részesítik az ilyen csomagolással rendelkező termékeket. Nem csak arra figyelünk, hogy a gyártási folyamatainkban keletkező selejtet szinte azonnal újrahasznosítsuk, hanem például a szállítási kapacitások maximális kihasználása végett arra is, hogy termékeink kiszállításánál visszagyűjtsük a számunkra alapanyagnak számító, de vásárlónknál felesleges hulladékként felhalmozódó műanyag selejtet.

A menedzsment elkötelezettsége miatt is nyitottak vagyunk további együttműködésre magyar és külföldi partnerekkel egyaránt és szívesen részt veszünk a fenntarthatóság témakörében indított nemzetközi projektekben, például a CURIOST-ban.

Ozsváth Tamás Termoplast Kft. minőségügyi és projekt manager

Ozsváth Tamás
Termoplast Kft.
minőségügyi és projekt manager

 

 

CURIOST projektindító rendezvény

A körforgásos gazdaságra való átállás folyamata minden ágazat számára kihívásokat ugyanakkor kiaknázatlan piaci lehetőségeket rejt.

Az Interreg Central Europe Program keretében megvalósuló „CircUlaR desIgn and develOpment of Sustainable producTs in 4 key sectors in Central Europe” – CURIOST c. projekt egyik kiemelt célja a gépészet, mechatronika, műanyag- és építőipar területén aktív KKV-k számára testre szabott, szakmai támogatást nyújtani elősegítve innovatív, fenntartható és körkörös termékprototípusok kifejlesztését.
A CURIOST nyitórendezvényére a Pozsonyi Közgazdaságtudományi Egyetemen került sor, ahol a projektpartnerek lefektették az alapvető irányelveket, egyértelműen meghatározták az elérendő célokat, elvárásokat és az első periódusban elvégzendő feladatokat a projekt mérföldköveinek és határidőinek figyelembevételével.
Az első félévben már kidolgozott körforgásos üzleti modellek, valamint termékfejlesztési módszertanok vizsgálatát és piaci igények felmérését követően egy közös stratégia kerül kidolgozásra, mely hosszútávon segíti a hazai KKV-k zöld átállását.
A hét középeurópai ország cégeivel való együttműködésre és szakmai támogatásra is lehetőséget nyújtó projektről bővebb információ, illetve KKV-k számára jelentkezési lehetőség: Tóth Edina projekt menedzser ()

Újabb szakmai támogatás a helyi vállalkozásoknak

A kamarai partnerséggel és Európai Uniós támogatással megvalósuló nemzetközi CURIOST projekt keretében kaphatnak szakmai támogatást.

 

A projekt lehetővé teszi a KKV-k számára, hogy kiaknázzák potenciáljukat az innovatív, fenntartható termékfejlesztésben és profitálhassanak az üzleti esettanulmányok összehangolásából.
Országonként négy cég vehet majd részt a pilot programban, nemzetközi workshopokon és részesülhet kiemelt szakmai támogatásban fenntartható termékfejlesztésük során. További húsz kkv kap támogatást körkörös üzleti modell bevezetéséhez.

Kulcságazatok: mechanika és mechatronika, csomagolástechnika, műanyagipar, építőipar

Projekt partnerek: 7 közép-európai ország (AT, DE, HR, HU, IT, PL, SK) 11 partner: kamarák, klaszterek, egyetemek, kutatási szervezetek és szakmai innovatív támogató szervezetek. A projekt partnerek egymást kiegészítő szakértelemmel és tapasztalattal rendelkeznek a termékfejlesztés, az üzleti innováció, a körkörös gazdaság és a környezetvédelem területén.

A projektindító rendezvényt június 17-19-ig tartják Pozsonyban.
Projekt hossza: 30 hónap
További információ: Tóth Edina

Fontos hír a környezetvédelmi biztosításra vonatkozóan

2024. január 1-jétől életbe lépett a pénzügyi biztosíték, a céltartalék, valamint a környezetvédelmi biztosítás hulladékgazdálkodással összefüggő részletes szabályairól szóló 681/2023. (XII. 29.) Korm. rendelet, amely a hulladékgazdálkodási tevékenységgel összefüggésben okozott, előre nem látható környezeti károk elhárításának finanszírozását részletezi.

A rendelet első olvasata szerint az a gazdálkodó szervezet is biztosításkötési kötelezettség alá tartozik, amely a Hulladéktörvény (2012. évi CLXXXV. törvény) alapján hulladéktermelőnek minősül. Azonban 681/2023. (XII. 29.) Kormányrendelet 12. §-a megfogalmaz egy sajátos szabályt, amely miatt ellentmondás alakult ki a kötelezettek körében, ezért a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) állásfoglalást kért az Energiaügyi Minisztériumtól.

A Minisztérium válasza szerint azon hulladéktermelők, amelyek nem végeznek hulladékgazdálkodási tevékenységet nem kötelezettek a 681/2023. (XII. 29.) Kormányrendeletben foglalt biztosítás megkötésére.

A NAK teljes közleménye ide kattintva olvasható el.

 

Környezet Védelméért díj 2023 – Pályázati felhívás

A Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége (KSZGYSZ) pályázatot hirdet a Környezet Védelméért díj elnyerésére.

A KSZGYSZ által 2001-ben alapított díj célja, hogy felhívják a figyelmet az e területen elért eredményekre, innovációkra, kutatásokra, ezzel is inspirációt nyújtva mindazoknak, akik a környezetvédelem területén tanulnak-dolgoznak, a zöld gazdaság megteremtésén. Szövetségük több mint 260 tagvállalata munkálkodik e célok elérésén és taglétszámuk folyamatosan növekszik.

A Környezet Védelméért díjjal  a szakmai zsűri olyan kiemelkedő tevékenységeket díjaz, amelyeket a társadalom érdekében, a környezet terhelésének csökkentése, a környezetszennyezések megszüntetése, a fenntarthatóság és a körforgásos gazdasági modell érvényesítése érdekében végeznek.

A Környezet Védelméért díj 2023. évi pályázati felhívása 3 kategóriában várja a jelöléseket az alábbi linken: magánszemély, ifjúsági/diák és vállalkozás.

A pályázat benyújtásának határideje: 2024. március 11. 23:59.
A zsűri döntésének határideje:
2024. március 25., melyről valamennyi pályázót, ajánlót írásban értesítenek.