Felterjesztési felhívás Gábor Dénes-Díjra – 2024

A NOVOFER Alapítvány a Műszaki Szellemi Alkotásért – szakmai-erkölcsi támogatói között tudva az innovációért felelős szervezetek vezetőit – idén ismét meghirdeti a Gábor Dénes-díj felterjesztési felhívását. A Díj, melyet évente általában heten nyerhetnek el, az innovációs folyamatban alkotó módon résztvevő, a határainkon belül vagy kívül élő, kiemelkedő tudományos, kutatás-fejlesztési tevékenységet folytató magyar szakemberek fokozott erkölcsi elismerését szolgálja.

https://www.gabordenes.hu/ honlapon meghirdették a 2024 évi Gábor Dénes-díj felterjesztési felhívását. A Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara segíti a felhívás népszerűsítését, elősegítve ezzel az információ eljutását az érintettek minél szélesebb köréhez.

A felterjesztés határideje 2024. október 11.

A felterjesztéssel kapcsolatos részletes tudnivalók (tájékoztató, felhívás, adatlap) a http://www.gabordenes.hu/palyazati-felhivasok/ címről letölthetők.

Knowledge to Money Club, 2024 március

Figyelmükbe ajánljuk a Knowledge to Money Club következő eseményét, melyen szó lesz az EIC Accelerator pályázatról, a Spark Funding programról, az egészségügyi innovációk piacra segítéséről, és természetesen az Enterprise Europe Network szolgáltatásairól is. Szintén téma lesz a korai fázisú vállalkozások támogatása befektetéssel és üzletfejlesztéssel.

Bővebben…

Knowledge to Money Club, 2023 december

A HEPA Enterprise Europe Network társszervezésében Knowledge to Money Club napra kerül sor 2023. december 13-án.

A hazai üzleti coach-okkal közösen szervezett rendezvény segítséget nyújt a KKV-k innovatív fejlesztéseit finanszírozó Horizont Európa program keretében meghirdetett EIC Accelerator felhívásra szóló pályázat elkészítéséhez. Szó lesz egy kockázati tőkealap befektetési startégiájáról és a mesterséges intelligencia üzletre gyakorolt hatásáról is.

Bővebben…

Nemzetközivé válás és stratégiai nyitott autonómia – Policy Workshop

A Horizont Európa európai keretprogram időközi értékelő tanulmányának részeként, amely a digitális és ipari átmenethez hozzájáruló tevékenységekre összpontosít, a Technopolis Csoport a program átfogó kérdéseivel foglalkozó politikai workshopok sorozatát szervezi.

A workshop középpontjában Európa stratégiai autonómiájának megőrzésére rendelkezésre álló eszközök megértése és értékelése áll, különös tekintettel azok bevonására és alkalmazására a 4. klaszteren belül. Céljuk továbbá, hogy elmélyedjenek azokban az intézkedésekben, amelyek a sarkalatos területeken a nemzetközivé válás megerősítését szolgálják, egyensúlyt teremtve a nyílt együttműködés szükségessége és a stratégiai autonómia szükségessége között. E feltárás révén céljuk egy olyan átfogó megközelítés előmozdítása, amely biztosítja, hogy Európa továbbra is a nemzetközi együttműködés és az önálló fejlődés élvonalában maradjon.

További információ és regisztráció

Forrás: NKFIH

Client Centricity – Ügyfélközpontúság webinárium

November 16-án 15 és 16 óra között Client Centricity webináriumot tartanak a nemzeti kapcsolattartó pontoknak (NCP), amelyre a K+F közösséget is várják szeretettel.

A webinárium célja a nemzeti kapcsolattartók tájékoztatása az ügyfélközpontúság projekt keretében folyamatban lévő fejlesztésekről.

A rendezvényen EZEN A LINKEN tud részt venni.

Forrás: NKFIH

Nemek közötti egyenlőség és etikai követelmények a 4. klaszter keretében – Policy Workshop

A Horizont Európa keretprogram időközi értékelő tanulmányának részeként, amely a digitális és ipari átmenethez hozzájáruló tevékenységekre összpontosít, a Technopolis Csoport a program átfogó kérdéseivel foglalkozó politikai workshopok sorozatát szervezi.

A workshop célja, hogy a Horizont Európa program új követelményeinek végrehajtásával kapcsolatos kihívásokkal és akadályokkal foglalkozzon, különös tekintettel a nemek közötti egyenlőségi tervekre (GEP) és az etikai önértékelésre a 4. klaszteren belül.

Céljuk, hogy elmélyedjenek a GEP bevezetésének a szervezeti struktúrákra gyakorolt hatásaiban, a nemek közötti egyenlőségen alapuló kutatási témák általános érvényesítésében, valamint a résztvevők között a nemek kiegyensúlyozott képviseletének biztosításában.

A workshop emellett az etikai követelmények integrálásának következményeit is megvizsgálja, hangsúlyt fektetve a kockázatok megelőzésére, azonosítására és mérséklésére.

Végső soron az a céljuk, hogy azonosítsák azokat a tényezőket, amelyek akadályozzák vagy elősegítik a nemek közötti egyenlőség és az etikai dimenziók zökkenőmentes integrációját a 4. klaszteren belül.

További információ és regisztráció

Forrás: NKFIH

Szinergiák & duális felhasználás – Policy Workshop

A Horizont Európa európai keretprogram időközi értékelő tanulmányának részeként, amely a digitális és ipari átmenethez hozzájáruló tevékenységekre összpontosít, a Technopolis Csoport szakpolitikai workshopok sorozatát szervezi a program átfogó kérdéseiről.

A workshop célja, hogy feltárja és azonosítsa azokat a tényezőket, amelyek elősegítik vagy akadályozzák a szinergiák kialakítását és fejlesztését más uniós programokkal és kezdeményezésekkel, valamint nemzeti/regionális szinten. Különös hangsúlyt kap a kettős felhasználás, amelynek célja, hogy megértsük, melyek azok a csatornák, amelyek a legjobban elősegíthetik a kutatási eredmények széles körű felhasználását a különböző uniós programokban.

További információ és regisztráció

Forrás: NKFIH

Értékelés, terjesztés és hasznosítás, valamint visszajelzés a szakpolitika számára – Policy Workshop

A Horizont Európa európai keretprogram időközi értékelő tanulmányának részeként, amely a digitális és ipari átmenethez hozzájáruló tevékenységekre összpontosít, a Technopolis Csoport politikai workshopok sorozatát szervezi a program átfogó kérdéseiről.

A workshop célja, hogy megvitassa a Horizont Európa keretében a kutatási eredmények hasznosítását, terjesztését és felhasználását elősegítő intézkedéseket, valamint ezek fejlődését a H2020 óta.

További információ és regisztráció

Forrás: NKFIH

K+F minősítési eljárások – 2023. szeptember 1-től az NKFIH-nál

A kutatás-fejlesztési (K+F) tevékenységek minősítésével kapcsolatos feladatokat 2023. szeptember 1-től a tudományos kutatásról, fejlesztésről és innovációról szóló 2014. évi LXXVI. törvény (KFI törvény) rendelkezései alapján a Kormány által kijelölt szerv látja el. A feladat ezen időponttól a Nemzeti Kutatási, Fejlesztés és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) hatáskörébe tartozik.

Bővebben…