A szén-dioxid-mentesített és hatékony körforgásos gazdaság céljának elérése érdekében a könnyűszerkezetes építés kulcsfontosságú szerepet játszik. Ennek során a fejlett könnyűszerkezetes anyagok, például a szálerősítésű polimerek, a kerámia mátrixú kompozitok és a könnyűfémötvözetek alkalmazása már az elmúlt évtizedekben jelentős súlycsökkentést tett lehetővé, miközben a teljesítményt növelte. A könnyűszerkezetes anyagok előnyei különböző iparágakra terjednek ki, és a legjelentősebb hatást az autóiparra, a repülőgépiparra és a repüléstechnikára, az energiaiparra és az építőiparra gyakorolják.
A konzorcium a résztvevő klaszterek tagságait is figyelembe véve mintegy 1717 kkv, 341 nagyvállalat és 93 egyetem, kutatási és innovációs intézet közös hálózatából áll.
Háromféle tevékenységet hajtanak végre az innováció előmozdítása érdekében a felsorolt területeken a KKV-k.
- A jelenlegi ágazati kihívásokra összpontosító 7. technológiai érettségi szintű (TRL7) kutatás-fejlesztési demonstrációs projektek kidolgozása
- A projektben résztvevő kkv-k műszaki képzési támogatást és business-to-business coaching-ot kapnak innovatív megoldásaik piacosításának felgyorsítása érdekében.
- Olyan önfenntartó üzleti keretrendszer létrehozása, melyben a már meglévő és az új ipari ellátási láncok szereplői ki tudják aknázni az innovatív, könnyűsúlyú anyagokban rejlő piaci lehetőségeket.