Újra elérhető az EUIPO KKV-knak szóló pályázata
Az Ideas Powered for business kkv-alap egy olyan támogatási program, amelynek célja, hogy segítse a KKV-kat szellemi tulajdonjogaik védelmében, mely idén december 5-ig elérhető. A támogatásokat utalványok formájában ítélik oda, amelyeket a kedvezményezett visszatérítésre használhat fel. A visszatérítést mindig közvetlenül a kkv bankszámlájára utalják.
Innowwide pályázati felhívás 2024 – innováció határok nélkül
A felhívás célja a KKV-k támogatása a világpiacra lépés során. A második Innowwide felhívás során innovatív KKV-k pályázhatnak 60 000 eurós támogatásra, hogy felmérjék kutatásai vagy kereskedelmi ambícióik megvalósíthatóságát a nemzetközi piacokon.
Innovációmenedzsment és innovációs kapacitás felmérés a kamaránál
A Pécs-Baranyai kereskedelmi és Iparkamaránál évek óta elérhető számos, innovációhoz kapcsolódó vállalkozói felmérés. A várhatóan ősszel kiírásra kerülő „KKV-k innovációs képességének támogatása” című (GINOP Plusz 2.1.3-24 kódszámú) felhívás elé érdemes lehet most ezek valamelyikét igénybe venni.
Mesterséges intelligencia – lehetőségek a szellemi tulajdon kezelésében, védelmében
A szellemi tulajdon és az innováció menedzselése terén világvezető pozíciót betöltő Questel (www.questel.com) iparági összehasonlító jelentést tett közzé idén a mesterséges intelligencia (MI) jelenlétéről, felhasználási lehetőségeiről a szellemi tulajdonban, valamint a szellemi tulajdon kezelésének prioritásairól és a kialakulóban lévő trendekről. A kutatásba több, mint 500 szellemi tulajdonjoggal foglalkozó szakembert vontak be.
Szellemi tulajdon stratégia – miért fontos a vállalkozások számára?
A szellemi tulajdon megléte és megfelelő kezelése a vállalkozás üzleti stratégiájának részeként sok előnnyel jár. Az iparjogvédelmi bejelentések növelik a vállalkozás értékét, előfeltétele bizonyos állami finanszírozásoknak és nemzetközi inkubációs pályázatokon való indulásnak, de segíthetnek a magánbefektetések bevonzásában is. Nézzük meg mindezt egy bolgár startup vállalkozás példáján keresztül.
Kamu hatóságok, kamu cégek – messziről jött vállalkozók
Az Enterprise Europe Network nemzetközi vállalkozásfejlesztési hálózat számos irodája jelezte, hogy az adott ország vállalkozóihoz külföldi cégek jelentkeznek üzleti partnerként, melyek furcsa, hivatalosnak tűnő céges és személyes okmányokkal igazolják magukat. Mivel a vállalkozó felelőssége, hogy kitől fogad be számlát, így ezeket a külföldi partnereket minden esetben előzetesen kell ellenőrizni, főleg akkor, ha bármi ismeretlennek, gyanúsnak tűnik. Egy ilyen „partnerrel” való üzletelés tetemes anyagi kárt okozhat és további jogi következményei is lehetnek.