Láthatatlan munka napja Szigetváron és Sellyén
A Szigetvári CsakPONT Láthatatlan munka címmel családi délutánt szervezett 2020. október 4-én Szigetváron és Sellyén.
A „Nőnap 365” (EFOP-1.2.9-17-2017-00102) projekt célja a Szigetváron kialakítandó Nő-Köz-Pont létrehozása és működtetése, mely szolgáltatásai, képzései és rendezvényei révén hozzájárul a térségben élő nők családi, társadalmi és munkaerő-piaci szerepeinek összeegyeztetéséhez. Elősegíti a nők foglalkoztathatóságát, atipikus munkavégzését, a munkáltatók és munkavállalók közötti együttműködést, és a család és munka összeegyeztethetőségét.
Ennek érdekében a konzorciumvezető szigetvári Láthatár Közhasznú Egyesület elsősorban a helyi női célcsoport és környezetének elérését, képzését, fejlesztését, a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamra a vállalkozói, munkaadói és intézményi kör érzékenyítését, az IFKA a projekt megvalósításának szakmai, módszertani részét vállalta.
Elsősorban a munkavállalás megkönnyítése, és a munkaerő piacra való gyorsabb visszatérés révén segít a projekt. Szigetvár, Szentlőrinc, Sellye térségeiben szervezünk: képzéseket (jogosítvány,nyelvi képzés, aranykalászos gazda képzés) fejlesztéseket, munkáltatói fórumokat, állásbörzéket, állásközvetítéssel kapcsolatos mentorálást, tanácsadást, coachingokat, női klubot. A programokra, és a szolgáltatásokra várjuk a környező falvakból is az érdeklődőket.
A “ Nőnap 365” elsődleges célcsoportját az aktív korú női munkavállalók jelentik, akiknek nehézséget okoz a munka és a magánélet összehangolása, különös tekintettel a pályakezdő fiatalok, nagycsaládosok, kisgyermeket egyedül nevelők, vagy idős hozzátartozójukat gondozó nők.
A projekt célja a nők atipikus foglalkoztatottságának javítása, illetve az atipikus formák népszerűsítése és elterjesztése. Továbbá a magánélet és a munka összehangolásának segítő támogató szolgáltatása, helyi munkavállalók elérése, bevonása.
A központ Szigetváron, a Dózsa György utca 5/2 szám alatt található a Magtár épületének első emeletén.
Telefonszám: +36 06 20 23 67 961
E-mail cím:
Támogató: Emberi Erőforrások Minisztériuma
Támogatás összege: 72 168 409 Ft
Támogatás mértéke: 100 %
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2020. december 30.
A Szigetvári CsakPONT Láthatatlan munka címmel családi délutánt szervezett 2020. október 4-én Szigetváron és Sellyén.
11 közép- és kelet-európai ország vállalkozásfejlesztéssel foglalkozó intézményeiből álló konzorcium oktatási programot fejlesztett ki válságban lévő vállalkozások és újrakezdő vállalkozók számára.
A Szigetvári CsakPONT szakértő tanácsadója Nyul Éva címzetes kamarai tanácsos június 16-án 14:00 órakor tartott online előadást a július 1-től életbe lépő változásokról.
Mentsetek meg vállalkozó vagyok címmel, május 28-án ismét online találkozót szervezett a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara közreműködésével a Szigetvári Család és KarrierPONT a NŐNAP 365 című projekt keretében.
A koronavírus-járvány hatása a vendéglátásban és a turizmusban címmel, online jógyakorlat workshopot szervezett a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara a Szigetvári CsakPONT projekt keretében április 23-án. A virtuális rendezvényen azok a
A baranyai KKV jógyakorlatokat ismertető cikksorozat folytatásában a InfoComplex Bt. mutatja be jól bevált gyakorlatait.
Outplacement – avagy hogyan tudja támogatni továbbra is a munkáltató az elbocsájtott alkalmazottait
HR-konzultáció a rugalmas foglalkoztatás alkalmazásáról – talán sosem volt aktuálisabb a téma, mint a jelenlegi járványügyi helyzetben.
A baranyai KKV jógyakorlatokat ismertető cikksorozat folytatásában a NanoworX Kft. mutatja be jól bevált gyakorlatait.
A baranyai KKV jógyakorlatokat ismertető cikksorozat folytatásában az Mobile LBS Kft. mutatja be jól bevált gyakorlatait.
A baranyai KKV jógyakorlatokat ismertető cikksorozat folytatásában az MB-Bau Kft. mutatja be jól bevált gyakorlatait.
A baranyai KKV jógyakorlatokat ismertető cikksorozat folytatásában a StapleCare Kft. mutatja be jól bevált gyakorlatait.
A baranyai KKV jógyakorlatokat ismertető cikksorozat folytatásában a Pécs-Baranyai-Kereskedelmi és Iparkamara önkéntes tagja az SHS Kft. mutatja be jól bevált gyakorlatait.
A baranyai KKV jógyakorlatokat ismertető cikksorozat folytatásában a Pécs-Baranyai-Kereskedelmi és Iparkamara önkéntes tagja a Penthe Autóház Kft. mutatja be jól bevált gyakorlatait.
A baranyai KKV jógyakorlatokat ismertető cikksorozat folytatásában a Pécs-Baranyai-Kereskedelmi és Iparkamara önkéntes tagja, az Anderson Group Hungary Kft. mutatja be jól bevált gyakorlatait.
A baranyai kkv jógyakorlatokat ismertető cikksorozatban elsőként a Pécs-Baranyai-Kereskedelmi és Iparkamara önkéntes tagja a Jobcapital Kft. mutatja be jól bevált gyakorlatait. A Baranya megyei Jobcapital Kft. toborzáskiválasztásra kötelezte el magát,
1.A szülői-családi működést segítők képzéséről A képzés 5*20 órás, összesen 100 órás D kategóriás alapképzés és további 2*10 órás tematikus képzés. A résztvevők az 5*2 napos alapmodulok elvégzése után további
Erre kaptunk válaszokat a “Vonzó munkahely leszünk” című kétnapos képzésen, ahol a különböző szektorból érkező résztvevők interaktív formában oszthatták meg jó gyakorlataikat és együtt gondolkodva keresték a választ a felmerülő
Házi kenyér a szomszéd nénitől, friss tojás a közeli tanyáról, méz a szomszéd település méhészétől, kézműves termékek, ételkülönlegességek, használati tárgyak, helyi mesterek keze munkájából? Jól hangzik? Fedezzük fel környezetünk „helyi
A láthatatlan munka mindnyájunkat érint, vagy elvégezzük magunk az otthonunk körüli teendőket, vagy megbízunk valakit, hogy lássa el helyettünk, persze akkor már fizetünk érte, és a láthatatlan munka azonmód felértékelődik,