A Magyar Innováció és Hatékonyság Nonprofit (MI6) NKft. 2011 óta üzemelteti a Virtuális Erőmű Programot, melyben a hazai önkormányzatok, vállalkozások, intézmények és iskolák energiahatékonysági megtakarításait és megújuló energia termelését gyűjti, elismeri és díjazza, az így nyert tudást megosztja a piaci szereplők helyzetbe hozása, a kormányzati beavatkozások és finanszírozási lehetőségek továbbfejlesztése, valamint a következő generációk szemléletformálása érdekében és ezzel egyedülálló nemzetközi fenntarthatósági közösséget épít.
A Virtuális Erőmű Program a köztársasági elnök által fővédnökölt és az Európai Bizottság által a legjobb három uniós energia- hatékonysági program egyikének választott program, mely szoros partnerségben működik az NFFT-vel, a KEH-el, a BM-el, ITM és a PM-el, valamint az EMMI-vel és a fővárossal. A program együttműködő tagjai továbbá az önkormányzati szövetségek (MJVSZ, TÖOSZ, MÖOSZ), vagy az iskolákat összefogú Klebelsberg Központ. A partnerek „bebankolják” a megvalósított beruházásaikhoz tartozó megtakarított vagy megújuló alapon termelt energiát, vagy vállalásaikat ilyen akciók megtételére, melyet a szakértők erőművi kapacitásra számítanak át egy egyedülálló, megtakarításokból felépülő, virtuális erőműben, mely már a 4. legnagyobb erőmű az országban.
A pályázók a fenntarthatósági vállalásaikért és eredményeikért elismerésben és díjban részesülnek melyet a köztársasági elnök fővédnöksége mellett a Parlamentben vehetnek át évente kétszer, tavasszal és ősszel, emellett csatlakozhatnak egy egyedülálló fenntarthatósági tudás- és információs közösséghez.
A pályázatok beküldésének határideje: 2020. február 7.
A pályázatok elérhetők IDE kattintva.