A Családbarát Hely tanúsító védjegy a Családbarát ország (EFOP-1.2.6-VEKOP-17-2017-00001) projekt keretén belül a pályázó munkahelyeket minősíti a családbarát szempontok szervezeten belüli, míg a szolgáltató helyeket a családbarát szempontok szervezeten kívüli megvalósulása szerint. Egy szervezet mindkét kategóriában: munkahelyként és szolgáltató helyként is pályázhat.
A Családbarát Hely tanúsító védjegy rendszerének kidolgozásakor és az elbírálás szempontjainak meghatározásakor arra törekedtek, hogy a pályázó szervezetek működésével kapcsolatban minden fontos pont feltárásra kerüljön, mely a szervezet családbarát szemléletét tükrözi. Az online felületen kitöltött pályázatokat 60 napon belül értékelik, pozitív elbírálás esetén pedig a Családbarát Ország Nonprofit Közhasznú Kft. munkatársai személyesen is felkeresik a cégeket, hogy útmutatásaikkal tovább segíthessék a szervezeteket a családbarát szemlélet elmélyítése terén.
Kategóriák
A Családbarát Hely tanúsító védjegy két kategóriában ítélhető oda: Munkahely kategóriában és Szolgáltató Hely kategóriában.
A Családbarát Munkahely esetében a munkavállaló támogatása megnyilvánulhat többek között az atipikus foglalkoztatás és a munkavállalóknak biztosított szolgáltatások (pl. rekreáció, közösségépítés, egészségvédelem, érdekegyeztetés, képzések) területén.
Családbarát Szolgáltató Hely esetében a szolgáltató figyelembe veszi a szolgáltatást igénybe vevő ügyfelek családi körülményeit, családjaik igényeit is, az általa nyújtott szolgáltatásokhoz igazodva (pl. etetőszék, gyermekmenü, gyermekkocsi tároló, akadálymentes közlekedés gyermekkocsi számára).
Amennyiben egy szervezet mindkét kategóriában szeretne tanúsítványt szerezni, mindkét minősítésre külön kell pályáznia. A pályázat elbírálásának ideje: a benyújtást követő 60 nap.
A pályázati folyamatban való részvétel ingyenes.
Védjegy fokozatai
A Családbarát Hely tanúsító védjegynek Bronz-, Ezüst- és Arany fokozata van.
2019-ben kizárólag a Bronz fokozatra lehet pályázni. Az Ezüst és Arany fokozatok 2020-tól fokozatosan kerülnek bevezetésre. Az Ezüst fokozat megszerzésének előfeltétele lesz, hogy a pályázó legalább egy éven át Bronz fokozatú minősítéssel rendelkezzen, illetve további családbarát intézkedéseket vezessen be. Azért is érdemes továbbá Bronz fokozatú minősítést szerezni, mert a Bronz fokozatra épülő Ezüst és Arany fokozat birtokosai a későbbiekben működésüket segítő kedvezményekben is részesülhetnek.
Ki pályázhat?
Magyarország egész területéről várják mikro-, kis-, közép- és nagyvállalatok, állami költségvetési szervek, nonprofit szervezetek és egyházi jogi személyek jelentkezését is. Bármely területen (versenyszféra, közszféra, nonprofit szektor) tevékenykedő szervezet nyújthat be pályázatot, hiszen a családok szempontjait mindenhol szükséges érvényesíteni.
További információ, illetve a pályázatra jelentkezés az alábbi online felületen történik: www.csalad.hu/csaladbarathely