Hírlevél – 2020. 11. 26.

 

Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara Gazdasági hírek, események 2020. november 26.
Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara

A kamarai munkát a koronavírus járvány és a kapcsolódó kormányzati intézkedések, az azok hatásaként megjelenő hazai és globális gazdasági folyamatok erősen befolyásolták. Február – június időszakban a kamarai célrendszert a Covid hatásokhoz igazítottuk és a teljes megyei gazdaság számára dolgoztunk ki gazdasági rendszereket, véleményeztük a helyi és országos intézkedéseket, lobbiztunk szakmai ügyek mentén – nem kevés eredménnyel.

ITT & MOST – üzleti partnerkeresés magyarul
Használja az ITT & MOST online felületet üzleti kapcsolatai erősítésére és a kínálkozó lehetőségek kihasználására! Válogatás a folyamatosan frissülő üzleti ajánlatok közül:

Hungarocell hulladék országos begyűjtése/elszállítása.


Ügynöki, képviseleti, beszerzési szolgáltatásokat kínálunk Thaiföldön és Kínában


Egyedi és kissorozatú pótalkatrészek gyártása hajtóművekhez, építőipari, mezőgazdasági gépekhez, valamint járművekhez

Vásároljon éttermi utalványt vagy egy olyan szolgáltatásra szóló utalványt, amivel a pécsi Covid központban sürgősségi részlegén dolgozó nővéreknek, ápolóknak élményt lehet nyújtani.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Baranya Megyei Szervezete és a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara közös állásfoglalást adott ki a vásárcsarnok építtetésével kapcsolatban.
Idén november 27-én és 28-án kerül megrendezésre a „Kutatók Éjszakája” programsorozat, ahol különböző tudományterületek titkaiba lehet bepillantani. A Pécsi Tudományegyetem 10 kara összesen 91 online programot kínál estére.
A Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara új kollégát keres Bérszámfejtő ügyintéző munkakörre.

Magyarország számos állami támogatással és adókedvezménnyel segíti a K+F tevékenységet végző vállalkozásokat. A minősítési rendszer célja a kutatás-fejlesztési tevékenységgel összefüggő támogatások és adóösztönzők igénybevétele területén a jogbiztonság erősítése.
Középiskolásoknak került meghirdetésre az az informatikai verseny, ahol segíteni kell a Mikulásnak az ajándékok kiosztásában. Hogyan? Például játékos logikai feladatok és titkosírások megoldásával.

(kényszer)pályaválasztás
A megyénkben közel 90 féle szakmát lehet tanulni, a technikumokban, szakképzőiskolákban és szakgimnáziumban. A helyi gimnáziumok több mint 80 tanulmányi területet hirdettek meg ebben az évben. Megnyugtató ezt olvasni, bőven van választék…de nem mindenkinek.

Aranykalászos gazda képzés indul

A koronavírus hatása Pécs közlekedésére

A koronavírussal kapcsolatos nemzetközi gazdasági hírek 2020.11.23.

Nemzetközi vállalkozói partnerség –
Ebben a rovatban a több mint 60 országban jelenlévő Enterprise Europe Network vállakozásfejlesztési hálózat üzleti együttműködési ajánlataiból válogatunk ajánlatokat vállalkozók számára. Ezek lehetnek: üzleti vállalkozói partnerségek, technológiai, kutatás-fejlesztési és innovációs partnerkeresések, illetve támogatott nemzetközi partnerkereső rendezvények.

Holland vállalkozás partnert keres, aki hozzáféréssel rendelkezik memóriazavarral küzdő betegek vérmintáihoz. A cél biomarkerek értékelése a prodromális Alzheimer-kór nem invazív diagnosztizálására nagyobb populációkban. Megnézem >>>


Olasz, gyorsfagyasztott zöldségeket gyártó cég keres partnereket forgalmazói megállapodás keretében. Megnézem >>>


Utcai, ipari és beltéri LED-világítótestek, valamint a komplex világításvezérlő megoldások orosz fejlesztője és gyártója beszállítókat keres forgalmazási szolgáltatások vagy gyártási megállapodások megkötésére. Megnézem >>>


Holland mérnökcég keres új technológiákat a víz visszanyerése utáni áramban maradó sók értékének növelésére. Megnézem >>>

A teljes adatbázis itt érhető el, angol nyelven. Nem találja, amit keres, vagy be akar kerülni az adatbázisba? Írjon e-mailt munkatársainknak:


Tavola 2020 – prémium élelmiszerek és kézműves gyártók nemzetközi vására
2021. március 22-23. Belgium, élelmiszeripar. Nemzetközi üzletember találkozó Európa vezető élelmiszeripari kiállításán, ahol a csúcsminőségű élelmiszerek széles választéka mellett jövőbeni üzleti partnereikkel is megismerkedhetnek a résztvevők.

RENDEZVÉNYEK

2020. november 27.
A Covid-19 okozta pandémia új helyzetet teremt mindenki számára. A konferenciák, workshopok és gyakran az üzleti tárgyalások is az online térben zajlanak, mindez új kihívások elé állít mindenkit. Az előadás alkalmával Görög Ibolyától tanulhatjuk meg, hogyan legyünk sikeresek és hitelesek az online térben, illetve mire figyeljünk a személyes találkozások alkalmával. Tanácsokat hallunk a home office munkamenethez is.
2020. december 2.
A kamara NŐNAP 365 Szigetvári CsakPONT-Nők a családban és a munkahelyen projektje 2020. december 30-án lezárul. A hároméves projekt 2018-ban indult, melynek célja, hogy Szigetváron, Sellyén, Szentlőrincen és ezen városok járásaihoz tartozó településeken működő vállalkozásokat és a munkavállalókat segítse.

Felkészülés a BREXIT-re
2020. december 8.
Az esemény célja az átmeneti időszak végét követő új korszakra történő felkészülés elősegítése, tájékoztatás nyújtása. Az előadások után a résztvevők kérdéseket tehetnek fel az előadóknak a platform chatfalán keresztül.

Felvidék gazdasági helyzete és jövőképe – Vállakozásalapítás, Online vásárlás előnyei
2020. december 10.
Az ITT&MOST online tájékoztató rendezvényén a résztvevők megismerhetik a szlovák gazdasági környezet sajátosságait, az e-kereskedelemben rejlő lehetőségeket és megtudhatják melyek a legkeresettebb termékek, milyen beszállítói lehetőségek várnak a hazai vállalkozásokra.

2020. november 30.
A Pécsi Tudományegyetem Kutatáshasznosítási és Technológia-transzfer Központja és a Simonyi BEDC idén online szervezi a PTE Innovációs Napot. A rendezvény célja az Egyetemközpontú Innovációs Ökoszisztéma program elemeinek, eredményeinek bemutatása és az érintett szereplők közötti tapasztalatcsere; kiemelt egyetemi fejlesztési területek és vállalati kapcsolatok ismertetése, különös tekintettel az adathasznosítást érintő kérdésekre; hallgatói innovatív projektek bemutatása.

Beszállítói és üzleti lehetőségek Lengyelországban
2020. december 3.
Milyen beszállítói lehetőségek várnak a hazai vállalkozásokra Lengyelországban? Kik lesznek segítségére az üzleti partnerkeresésben? Hogyan lehet hatékonyan lebonyolítani a piacra lépési folyamatokat?

Befektetési lehetőségek az orosz régiókban
2020. december 9.
A konferencia keretében négy orosz megye (Kaluga, Voronyezs, Leningrád és Orenburg) magas szintű kormányzati képviselője mutatja be a helyi befektetési lehetőségeket.
További rendezvények

PÁLYÁZATOK
A szakképzésről szóló 2019. évi LXXX. törvény 91. § (1)-(3) bekezdése alapján a gazdasági kamara az adott ágazatában történő munka végzéshez szükséges szakmai alaptudást és kompetenciát országosan egységes eljárás keretében mérő ágazati alapvizsga megszervezéséhez, az Országos Ágazati Alapvizsga Vizsgaelnöki Névjegyzékbe történő felvétel céljából pályázatot hirdet.

MEGJELENT!- GINOP-1.2.14-20 Divat és Dizájnipari mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása
7 milliárd Ft keretösszeggel kerül meghirdetésre a visszatérítendő divat és dizájnipari tervező-gyártó KKV-k megújulását elősegítő és technológiai fejlesztések támogatását célzó felhívás.
Korábban megjelent pályázatok
Üzleti partnerközvetítés ·
Széchenyi kártya ·
Mobiltelefon flotta vállalkozásoknak ·
Iparjogvédelmi tanácsadás ·
Szakmai utánpótlás
Várjuk a e-mail címre a vállalkozásával kapcsolatos híreket (évfordulók, változások, beruházások, eredmények, díjak stb.), sajtóközleményeket!
További hírek, információk a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara honlapján és közösségi oldalain! A kamara Facebook oldala Kamarai YouTube csatorna
Adatvédelmi tájékoztató ·Várjuk véleményét, észrevételeit · Leiratkozas