Hírlevél – 2022. 08. 11.

Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara
Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara

Megjelent a kormányrendelet (297/2022.), amely több adótörvényt is módosít.

Kérdésként merült fel, hogy melyik árat kell alkalmazni, ha a gépjármű üzemben tartója természetes személy, aki az üzemanyagot benzinkártyával fizeti, vagy a vásárlásról számlát kér a pénztárnál.
A Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) Magánszálláshely Kisokos címmel kiadványt állított össze, amelynek célja, hogy segítséget nyújtson új magánszálláshely létesítéséhez. A füzet a kezdeti lépések bemutatása mellett a teljes körű tájékozódásban és a körültekintő döntéshozatalban is támogatja az új és leendő magánszálláshely-szolgáltatókat.

Tízezer álláskereső elhelyezkedését támogathatja a kormány a vidéki régiókban az augusztus 15-től induló “Vállalkozások regionális munkaerő támogatása” programban.
Együttműködő partnerünk, a Pécsi Tudományegyetem ÁOK Transzdiszciplináris Kutatások Intézetének igazgatója, Dr. Sík Attila kutatói kérdőívének kitöltésére kérjük a KKV-kat, illetve a munkatársakat. A kérdőív célja, hogy egy PhD tanulmány keretében felmérje a KKV-k szervezeti klímáját (a dolgozók személyes hozzáállása a munkahelyhez). A kutatásvezető (Dr. Sík Attila), aki egyben a PhD hallgató is, neurobiológus.

PÁLYÁZATOK
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) 2022. július 28-i egységes megjelentetési dátummal pályázatot hirdet a Kamarai Gyakorlati Oktatói Vizsgabizottsági Elnökök és Tagok Országos Névjegyzékébe történő felvételre, illetve a Névjegyzékben szereplés meghosszabbítására.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból meghirdetett felhívás célja, hogy a kutatási infrastruktúrák (KI) által nyújtott kutatási és mérési lehetőségek igénybe vételét támogassa a kutatók (felsőoktatási intézmény, egyéb költségvetési kutatóhely, Vállalkozói kutatóhely, Vállalkozás (nem kutató jellegű), Nonprofit kutatóhely, ELKH kutatóintézetei) számára.
A Díj, melyet évente általában heten nyerhetnek el, az innovációs folyamatban alkotó módon résztvevő, a határainkon belül vagy kívül élő, kiemelkedő tudományos, kutatás-fejlesztési tevékenységet folytató magyar szakemberek fokozott erkölcsi elismerését szolgálja.
Magyarország 2013-ban kapcsolódott be az évente megrendezett „Minőség-Innováció” pályázatba, amely az innovációs teljesítmények nemzetközi megmérettetésére ad lehetőséget, elsődlegesen a vevői-fogyasztói igények szempontjait állítva fókuszba.
Elindult az EIT Digital Challenge 9. kihívása, amely a digitális deep tech scaleup vezető páneurópai versenye. A 20 legjobb jelentkező meghívást kap egy exkluzív eseményre, amelyen szakértői zsűri előtt mutathatják be projektjüket, és részt vehetnek üzletember találkozón vállalatokkal és befektetőkkel.
Az EU Feltörekvő Női Innovátorok Díjat azoknak a nőknek ítélik oda, akik a legnagyobb hatást gyakorolták az EU innovációs ökoszisztémájára azáltal, hogy ötleteiket új és fejlett termékekké és szolgáltatásokká alakították át az emberek és a bolygó javára.

Women TechEU második felhívás – 10 millió eurós költségvetéssel
Idén akár 130, nők által vezetett, deep-tech startup is nyerhet finanszírozást és vállalkozásgyorsító szolgáltatásokat, hogy a jövő női technológiai vezetőivé válhassanak.

LIFE 2022 – új zöld és körkörös pályázatok
A LIFE (Programme for the Environment and Climate Action) program az EU környezetvédelmi és éghajlat-politikai finanszírozási eszköze. A LIFE az egyetlen uniós forrás, amely dedikáltan környezet- és természetvédelmi, valamint éghajlat-politikai célkitűzéseket támogat, 2022-ben 34 pályázati felhívással.

K+F+I fejlesztési képességek növelése a ZalaZONE szolgáltatásaival
A pályázat célja, hogy a KKV és startup szektor kutatás fejlesztési és innovációs képességeit növelje az Autóipari Próbapálya Zala Kft. szolgáltatásai révén.
Korábban megjelent pályázatok

Nemzetközi vállalkozói partnerség –
Ebben a rovatban a több mint 60 országban jelenlévő Enterprise Europe Network vállalkozásfejlesztési hálózat üzleti együttműködési ajánlataiból válogatunk ajánlatokat vállalkozók számára. Ezek lehetnek: üzleti vállalkozói partnerségek, technológiai, kutatás-fejlesztési és innovációs partnerkeresések, illetve támogatott nemzetközi partnerkereső rendezvények.

Egy spanyolországi kutatócsoport Parkinson-kór innovatív gyógyszeres kezelésén dolgozik. Ipari partnerségeket keresnek a gyógyszeripari ágazatból technikai együttműködési és licencszerződések keretében. További infromációt kérek >>>


Hidegen sajtolt bio olajokat gyártó bolgár cég keres különböző bio magvakat és dióféléket termelő beszállítói partnert, illetve forgalmazót termékeinek értékesítéséhez. További infromációt kérek >>>


Litván cég műanyaghulladékot szeretne vásárolni. További infromációt kérek >>>


Német vállalat alvállalkozó partnert keres fémszűrő alkatrészek gyártásához Kelet-Európában vagy a balti államokban. További infromációt kérek >>>


Holland vízügyi hatóság bioalapú és körkörös alternatív technológiákat keres a csatornák és árkok partjainak védelmére. További infromációt kérek >>>


Mobilalkalmazásokat fejlesztő romániai vállalat olyan partnereket keres, akik a beszédfelismeréshez és a kiejtésre vonatkozó visszajelzéshez gépi tanulási algoritmust tudnak biztosítani kereskedelmi megállapodás keretében, technikai segítségnyújtási vagy K+F együttműködési megállapodással. További infromációt kérek >>>


Energiahatékonyság területén működő olasz vállalat felajánlja forgalmazási és kereskedelmi szolgáltatásait potenciális beszállítók számára. További infromációt kérek >>>


Lengyel vállalat külföldi partnereket keres kereskedelmi képviseletre (különösen az egészséges élelmiszerek, a szabadidős textíliák vagy a sportfelszerelések ágazatában). További infromációt kérek >>>

A teljes adatbázis . Nem találja, amit keres, vagy be akar kerülni az adatbázisba? Írjon e-mailt munkatársainknak:

Kanada Nagykövetsége és a Kanadai-Magyar Kereskedelmi Kamara (CCCH), a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara közreműködésével, üzleti szemináriumot szervez „Doing Business with Canada, the CETA information seminar” névvel.

RENDEZVÉNYEK

augusztus 22. – augusztus 26.
A PTE 3D Nyomtatási és Vizualizációs Központ tanfolyamot hirdet gyerekek (alsó korhatár 12 év) és szüleik számára. A fókusz a 3D nyomtatás megismerésén, és mindazon alapoknak az elsajátításán lesz, amelynek birtokában bátran belevághatnak a kísérletezésbe: nyomtatás, tervezés, képalkotás és még felsorolni is nehéz mi minden más érdekesség várja a résztvevőket.

Magyar-Afrika Hét
szeptember 12. – szeptember 18.
Az Afrikáért Alapítvány szeptember 12-18 között rendezi a Magyar-Afrika Hét elnevezésű rendezvénysorozatát, melyen a gazdasági, kulturális, gasztronómiai, oktatási, tudományos és nemzetközi fejlesztési témák egyszerre jelennek meg.


Workshop és személyes konzultációs lehetőség a 2022. őszén induló WORTH II. Projektről
szeptember 2.
Szeptember végétől ismét várja a pályázatokat a WORTH Partnership Project! Az Európai Bizottság által finanszírozott, vállalatok és KKV-k versenyképességét fejlesztő program (COSME) keretein belül meghirdetett partnerségi pályázat textil-, ruha-, bőr- és cipőipari pályázók mellett lakberendezés, bútor, ékszer és kiegészítő területekről is várják a jelentkezőket. Közel 200 projekt részesülhet 10-20 ezer eurós támogatásban!

7. Nemzetközi Együttműködési Fórum – Üzletember találkozó
november 4. 12:00 – 16:00
A fórum legfontosabb elemei a B2B tárgyalások lesznek, amelyeket a Trebinjei Kulturális Központban, személyes részvétellel rendeznek meg az érdeklődő vállalatok, klaszterek és intézmények számára.
További rendezvények
Üzleti partnerközvetítés ·
Széchenyi kártya ·
Mobiltelefon flotta vállalkozásoknak ·
Iparjogvédelmi tanácsadás ·
Szakmai utánpótlás
Várjuk a e-mail címre a vállalkozásával kapcsolatos híreket (évfordulók, változások, beruházások, eredmények, díjak stb.), sajtóközleményeket!
További hírek, információk a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara honlapján és közösségi oldalain! Kamarai YouTube csatorna
Adatvédelmi tájékoztató ·Várjuk véleményét, észrevételeit · Leiratkozas