Ebben a cikkben bemutatjuk az EU által finanszírozott Better Factory projekt 9 új csapatát.
Mi a Better Factory projekt?
Az Európai Bizottság H2020 programja keretében finanszírozott Better Factory projekt célja, hogy az európai gyártók versenyképesebbé váljanak a világpiacon az akár 200 000 euró részesedési feltétel nélküli támogatás és a mentor tevékenység eredményeképpen. A támogatást a gyáron belüli együttműködéseken alapuló tudástranszfer kísérletek (KTE-k) kidolgozásához és megvalósításához kapják.
- A 16 hónapos program csapatai minden esetben egy gyártó kkv-ból, egy művészből és egy technológiai beszállítóból állnak.
- Az első körben 7 csapat már sikeresen innovált olyan folyamatokat, mint az évszázados parmai sonkagyártás, a hulladékmentes fémgyártás, és egy új körkörös anyag a fiatal fák növekedésének segítéséhez.
- A második forduló csapatai számos innováción fognak dolgozni, az intelligens digitalizált borítéktól kezdve a környezetbarát búváruszonyokon át a fenntartható, tartós ivószálakig.
E 16 hónapos kísérletek révén a hagyományos gyárakat lean-agilis gyártóüzemekké alakítják át, amelyek a már meglévők mellett új és személyre szabott termékek gyártására is képesek.
Az első körben 12 európai országból érkezett 7 csapat sikeresen újított meg olyan folyamatokat, mint az évszázados parmai sonkagyártás, tesztelte az ember-robot együttműködését a hulladékmentes fémgyártás érdekében, és feszegette egy új körkörös anyag, a fiatal fák védelmét szolgáló „Stone Paper” határait.
Ismerje meg a 9 új résztvevő csapatot!
A második nyílt pályázati felhívásra 56 csapat jelentkezett. A kezdeti szűrési folyamatot követően ezek közül 19-et hívtak meg a független szakértő zsűritagok részvételével megtartott zsűrinapra.
A végül kiválasztott 9 nyertes csapat tagjai a digitális eszközök segítségével új piacokat fedezhetnek fel, új lean-agilis gyártási technológiákat tesztelhetnek és fejleszthetnek, üzleteket köthetnek a Robotics and Automation MarketPlace (RAMP) révén, képzést vehetnek igénybe a munkavállalók átképzése érdekében, üzleti támogatásban és mentorálásban részesülhetnek, és akár 200 000 € részesedési feltétel nélküli támogatást is kaphatnak.
Kik tehát a szóban forgó csapatok, és milyen gyártási kihívásokat újítanak és oldanak meg?
1. OCCE – The 100% Recyclable Office Chair (OCCE – A 100%-ban újrahasznosítható irodai szék)
A hagyományos irodai szék újragondolása a 100%-os újrahasznosíthatóság, a csökkentett kibocsátás és a minimalizált gyártási költségek középpontjában.
2. Internet of Art and Wine – Sustainable Wine Production with AR and Robotics (A művészet és a bor internete – Fenntartható bortermelés kiterjesztett valóság és robotika segítségével)
A bortermelés optimalizálása intelligens dugókkal, ökocsomagolással, bioanyagokkal, e-címkézéssel és kiterjesztett valósággal.
3. STARIOT – Sustainable straws, greener future (STARIOT – fenntartható szívószálak, zöldebb jövő)
A szívószálak piacának forradalmasítása tartós, ellenálló és társadalmilag felelős termékekkel.
4. SHOES IN CIRCLE – Your footprint, reduced (SHOES IN CIRCLE – Az Ön csökkentett lábnyoma)
Fenntartható kötött cipők, IoT-vel és robotikával kombinálva a hulladék csökkentése érdekében.
5. MICOCRAFT – Bio-Inspired Glue for Sustainably Manufactured Products (MICOCRAFT – Bio-ihletett ragasztó a fenntarthatóan gyártott termékekhez)
Bioalapú anyag, amely természetes ragasztót használ, és helyettesíti a szintetikus anyagokat, az építőipar fenntartható gyártási folyamataihoz.
6. SMARTVIEW – Factory floor collaboration at your fingertips (SMARTVIEW – Gyártótermi együttműködés az Ön keze ügyében)
Az üzemközi együttműködés és kommunikáció fokozása a termelékenység, a fenntarthatóság és a dolgozók jólétének javítása érdekében.
7. SMART ENVELOPE – Digitalised and eco-friendly envelopes (SMART ENVELOPE – Digitalizált és környezetbarát borítékok)
Fenntartható és digitális postai termékek új termékcsaládja, amelyet az ügyfélélmény és a környezeti felelősségvállalás fokozására terveztek.
8. 3D ART DESIGN – Transforming metal waste into opportunity (3D ART DESIGN – A fémhulladék lehetőséggé alakítása)
Új alkalmazások és piacok azonosítása az orvosi implantátumokból származó, túlhasznált porból készült termékek számára.
9. ReFINE – Dive deeper with less impact (ReFINE – Mélyebbre merülni kevesebb hatással)
A fenntartható F1 búváruszonyok jövője, optimalizált tervezéssel és újratervezett gyártási folyamatokkal.
Érdeklik az innovációk, amelyeken ezek a csapatok dolgoznak? Kövesse fejlődésüket a következő hónapokban a Better Factory Twitter és LinkedIn oldalán, hírlevélén keresztül, vagy találkozzon a csapatokkal a blogon meghirdetett számos európai eseményen!