Hét országból érkeztek projektpartnerek a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara “Fostering the Exchange of practices to Empower Mumpreneurship in Europe” (FEMME) Erasmus+ projektjének harmadik partnertalálkozójára.
A projekt egyik fő célja kiterjeszteni az inkubátorok, oktatók látószögét, azon vállalkozói ismeretek, kompetenciák felé, amik segítik azokat a nőket, akik gyermekvállalás után saját vállalkozást szeretnének indítani.
A FEMME projekt keretében készülő oktatói segédanyag kialakításához a partnerek előzetes kutatómunkát végeztek a témában, az ez alapján készült elemzés és a partnerországokban található jó gyakorlatokat bemutató angol nyelvű kiadvány letölthető a projekt honlapjáról.
A mostani találkozón a 2019 tavaszán zajló fókuszcsoportos felmérések módszertana és a kapcsolódó anyagok kerültek bemutatásra.
A fókuszcsoportos felmérések célcsoportjai a vállalkozási ismereteket oktató trénerek, vállalkozás indítását tervező vagy működő vállalkozással rendelkező anyukák.
A találkozó keretében helyi jó gyakorlatok is bemutatásra kerültek; aminek részeként a vendégek látogatást tettek a Retextil belvárosi telephelyén és a Pécsi Család és KarrierPONTban.
A Retextil olyan komplex foglalkoztatási és termelési rendszer, mely megváltozott munkaképességű és fogyatékkal élő embereket segít visszatérni a munka világába több, mint 15 éve. Az elkészült fonalak, lakberendezési tárgyak, kiegészítők és ékszerek az alapítvány honlapján megtekinthetőek és meg is vásárolhatók. Aki szeretne kicsit közelebbről is megismerkedni az alkalmazott fonálkészítő és egyéb technikákkal azt szeretettel várják a minden héten csütörtök délután tartott nyílt workshopok keretében.
A Pécsi Család és KarrierPONT ingyenes tanácsadással, képzésekkel, gyerekfelügyelettel, állás kereső/ajánló hirdetésekkel, sokszínű szakmai és családi programokkal segíti a nők munkaerőpiaci helyzetének javítását, a munka és magánélet egyensúlyának megteremtését.
A találkozó során bemutatásra kerültek az igénybe vehető ingyenes szolgáltatások és képzések, melyek a látogató csoport szerint mind olyan területeken adnak segítséget, megoldást az édesanyáknak, amik nagyon is hasonlóak a náluk Angliában, Spanyolországban, Portugáliában, Olaszországban, Romániában, Bulgáriában és Görögországban is felmerülő problémákhoz. Ami külön pozitív tapasztalat volt számukra, hogy mindennek egy gyerek/játszósarokkal is berendezett családbarát oktatóterem és iroda ad otthont.
A tavasszal megrendezésre kerülő fókuszcsoportos felméréseket követően, azok eredményeit felhasználva oktatási anyagok, a trénereket és a kismamákat egyaránt segítő kézikönyv fog elkészülni, hiszen akkor tudnak az oktatók és segítőszervezetek megfelelő támogatást nyújtani, ha piacképes, gyakorlati a résztvevőket érintő információt, tudást adhatnak a résztvevők, vállalkozók számára is könnyen érthető, a mindennapokban is használható formában.