ICDL Standard vizsgára felkészítő tanfolyam

A képzés célja, hogy a résztvevők elsajátítsák a modern digitális munkakörnyezetben szükséges alapvető és haladó informatikai készségeket. A tanfolyam átfogó ismereteket nyújt a számítógépes alapismeretektől kezdve a szövegszerkesztésen, táblázatkezelésen és prezentációkészítésen át az adatbázis-kezelésig, valamint a biztonságos internethasználatig.

Bővebben…

Ingyenes IntegrAGE workshopok a kamarában

A PBKIK együttműködőként támogatja a Humán Innovációs Csoport Nkft. munkaerőpiaci projektjét, melynek keretében két ingyenes workshop kerül megrendezésre tavasszal a kamarában. A projekt célja az 55 év feletti munkavállalók egészséges munkaerő-piaci integrációjának támogatása.

Bővebben…

Közeleg a határidő

2025. január 15-től minden építőipari tevékenységet vagy tervezést végző cégnek és vállalkozónak kötelező felelősség biztosítással rendelkeznie. A biztosítás dokumentumainak feltöltésére március 3-ig biztosított moratóriumot a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara.

További információt itt talál:

Kötelező kivitelezői felelősségbiztosítás

A MABISZ tájékoztatása szerint jelenleg az alábbi biztosítók rendelkeznek kivitelezői felelősségbiztosítási termékkel:

Alfa Vienna Insurance Group Biztosító Zrt.

Allianz Hungária Zrt.

CIG Pannónia Első Magyar Általános Biztosító Zrt.

Colonnade Insurance S.A. Magyarországi Fióktelepe

Generali Biztosító Zrt.

Groupama Biztosító Zrt.

KÖBE Közép-európai Kölcsönös Biztosító Egyesület

K&H Biztosító Zrt.

Signal Iduna Biztosító Zrt.

Union Vienna Insurance Group Biztosító Zrt.

Uniqa Biztosító Zrt.

 

Amennyiben kérdése van, vagy segítségre van szüksége, keresse fel a témában jártas önkéntes kamarai tagjainkat:

Kollár János tanácsadó – Groupama Biztosító Zrt. (+36 30 529 8770, email.: )

Reith Dávid – RID Solutions Kft. (+36202852101, e-mail: )

 

Az építőipari felelősségbiztosítások regisztrációja csak elektronikus úton lehetséges!

A 191/2009. (IX. 15.) Korm. rendelet értelmében a vállalkozó kivitelező az általa vállalt építőipari kivitelezési tevékenység körében okozott kár megtérítésére köteles felelősségbiztosítási szerződéssel kell rendelkeznie 2025. január 15-től.

A felelősségbiztosítást tényét a MKIK Építőipari kivitelezői adatbázisában minden vállalkozásnak magának kell rögzítenie.

A kivitelezői felelősségbiztosítás nyilvántartásához kapcsolódó dokumentumokat (a biztosító részére adott árbevétel nyilatkozat vagy biztosítási ajánlat, kötvény, fedezetigazolás) várhatóan 2025. január 10-től tudja a rendszer fogadni a kivitelezői névjegyzékben, elektronikus ügyintézés keretében. A kamarai ügyfélszolgálatokon és email formájában megküldött kötvényeket nem áll módunkban feldolgozni!

További információ a választható biztosítókról és a felelősségbiztosításról:

https://mkik.hu/kotelezo-kivitelezoi-felelossegbiztositasrol

Indul az MKIK GVI 2024. októberi online konjunktúra felvétele

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Nonprofit Kft. (MKIK GVI) 1998 óta évente kétszer rendszeresen felméri a magyar vállalkozások üzleti helyzetét és várakozásait.
A mostani felmérésünk kiemelt témái a külső finanszírozási formák igénybevétele és a munkavállalók ingázása.

Kérjük, hogy szakítson időt kérdőívünk kitöltésére, amely körülbelül 12-13 percet vesz igénybe. A kérdőív a következő két címen érhető el:

https://kutatas.gvi.hu/index.php/279322

http://gvi.hu/k/konjunktura

A kitöltött kérdőíveket 2024. október 31-ig várjuk!

 

CURIOST projektindító rendezvény

A körforgásos gazdaságra való átállás folyamata minden ágazat számára kihívásokat ugyanakkor kiaknázatlan piaci lehetőségeket rejt.

Az Interreg Central Europe Program keretében megvalósuló „CircUlaR desIgn and develOpment of Sustainable producTs in 4 key sectors in Central Europe” – CURIOST c. projekt egyik kiemelt célja a gépészet, mechatronika, műanyag- és építőipar területén aktív KKV-k számára testre szabott, szakmai támogatást nyújtani elősegítve innovatív, fenntartható és körkörös termékprototípusok kifejlesztését.
A CURIOST nyitórendezvényére a Pozsonyi Közgazdaságtudományi Egyetemen került sor, ahol a projektpartnerek lefektették az alapvető irányelveket, egyértelműen meghatározták az elérendő célokat, elvárásokat és az első periódusban elvégzendő feladatokat a projekt mérföldköveinek és határidőinek figyelembevételével.
Az első félévben már kidolgozott körforgásos üzleti modellek, valamint termékfejlesztési módszertanok vizsgálatát és piaci igények felmérését követően egy közös stratégia kerül kidolgozásra, mely hosszútávon segíti a hazai KKV-k zöld átállását.
A hét középeurópai ország cégeivel való együttműködésre és szakmai támogatásra is lehetőséget nyújtó projektről bővebb információ, illetve KKV-k számára jelentkezési lehetőség: Tóth Edina projekt menedzser ()