Képzés GINOP Plusz pályázatokhoz Pécsett – gyakorlati tudás első kézből
A Gazdaságfejlesztési projektek elszámolása a gyakorlatban elnevezésű képzésen a Széchenyi Programiroda – projektmegvalósítás területén több mint egy évtizedes szakmai tapasztalattal rendelkező – vezető tanácsadói oktatnak. A pályázati elszámolás az a terület, mely a legtöbb problémát és nehézséget okozza a pályázóknak, lebonyolítóknak. A képzés kiemelt célja, hogy részükre olyan praktikus tudást adjanak át, mely hozzájárul a résztvevők gazdaságfejlesztési projektjeiben az elszámolási és beszámolási kötelezettségeik hatékony teljesítéséhez.
Felnőttképzők nyilvántartásában szereplő engedélyszám: E/2024/000008
Időpont: 2024.10.17. 08:45
Helyszín: SZPI Iroda – Pécs (7621 Pécs, Széchenyi tér 9.)
Oktatók: Rasztik Péter, Sarok Krisztián vezető szaktanácsadók, SZPI Közép- és Délkelet-magyarországi Térség
A képzés óraszáma: 7 tanóra (1 tanóra: 45 perc)
A képzésen való részvétel a résztvevők számára díjmentes, de előzetes jelentkezéshez kötött.
Jelentkezési határidő: 2024.10.10. csütörtök
A térítésmentes képzés az Európai Unió támogatásával, Magyarország társfinanszírozásával a VOP_Plusz-4.3.1-22-2022-00001 azonosítószámú, „Pályázói- és kedvezményezetti kapacitásfejlesztés feladatainak támogatása” című projekt keretében valósul meg.
JELENTKEZÉS
A képzésre jelentkezni az alábbi linkekről letölthető jelentkezési lap kitöltésével és annak a címre határidőre történő megküldésével lehet!
– Jelentkezési lap nyomtatáshoz (PDF)
– Jelentkezési lap szerkeszthető formában (WORD)
Elindult az első pályázati felhívás! – Interreg VI-A Magyarország-Horvátország
A horvát Területfejlesztési és EU Alapok Minisztériuma mint a program Irányító Hatósága és a Magyar Külgazdasági és Külügyminisztérium, mint magyar nemzeti hatóság 2024. szeptember 2-án megjelentette az Interreg VI-A Magyarország-Horvátország Program első pályázati felhívását, melynek benyújtási határideje 2024. november 29.
Eszközbeszerzésre, fejlesztésre igényelhetnek támogatást a hazai zenés-táncos szórakozóhelyek és alkalmi vendéglátó üzletek
Folytatódik az összesen 13 milliárd forint értékű turisztikai pályázati konstrukció. Összesen közel 300 millió forint értékű támogatást hívhat le mintegy 200 vidéki alkalmi vendéglátó üzlet és további 100 vidéki zenés-táncos szórakozóhely. Az üzletenként igényelhető, egymillió forint vissza nem térítendő támogatás immár a harmadik eleme a Magyarország Kormánya által a vidéki vendéglátóhelyek számára indított, 13 milliárd forint értékű támogatási programnak. A támogatási program további őszi ütemeiben a kávézók, a büfék, az italüzletek és a bárok adhatják majd be igényeiket.
Vállalati e-autó program
A vállalkozások idén februártól jövő tavaszig kérhetnek vissza nem térítendő állami hozzájárulást tisztán elektromos személygépkocsi, teherautó vagy kisbusz beszerzéséhez.
Mostanáig több mint 3200 cég igényelt forrást mintegy 3900 jármű megvásárlásához, több mint ezer pályázat esetében már a támogatói döntések is megszülettek.
A Magyarország Helyreállítási és Ellenállóképességi Terve REPowerEU fejezetéből finanszírozott program az akkumulátor kapacitásának függvényében 2,8-4 millió forinttal segítheti egy jármű beszerzését. A tíz fő alatti állományi létszámú vállalkozások legfeljebb egy, a 10-49 fő közöttiek legfeljebb öt, az 50-249 fő közöttiek legfeljebb tíz, míg a nagyobbak legfeljebb 16 járművet szerezhetnek be. Egy cégre így összesen akár 64 millió forint juthat.
A támogatási kérelmek 2025. március végéig nyújthatók be a www.palyazat.gov.hu oldalon elérhető kitöltő felület használatával. Az eddigi adatok szerint a messze legnépszerűbb járműkategóriából, a személyautókéból közel háromezer megvásárlását tervezik a pályázók. De a kisteherautók iránt is komoly érdeklődés mutatkozik, igényelt darabszámuk felülmúlta a kilencszázat.
A jövő a zöld energiáé, a klímavállalások teljesítésében pedig meghatározó eszköz az elektromos autózás népszerűsítése. A tisztán elektromos hajtású gépkocsik a leginkább környezetkímélők, számuk az évtized elejéhez képest már több, mint a hétszeresére nőtt.
A zöld járművek további terjedését a vidéki elektromos töltőhálózat bővítése is segíti, országszerte több, mint száz helyszínen létesülhet új, nyilvános e-töltőállomás egy augusztusban megnyíló támogatási lehetőség jóvoltából.
800 millió forintos támogatásra pályázhatnak a vidéki cukrászdák
Országszerte közel nyolcszáz vidéki cukrászda igényelhet egymillió forint vissza nem térítendő támogatást eszközbeszerzésre és fejlesztésre július 2-től augusztus 1-ig. Az összesen 800 millió forint keretösszegű felhívás második eleme a Magyarország Kormánya által a vidéki vendéglátóhelyek támogatására indított 13 milliárd forint értékű programjának. Az első szakaszban 1600 egész évben nyitva tartó, vidéki étterem nyújtotta be a pályázatát, a cukrászdákat követő további ütemekben pedig a nyár folyamán a zenés-táncos szórakozóhelyek és az alkalmi vendéglátó üzletek, ősszel pedig a kávézók, a büfék, valamint az italüzletek és bárok adhatják majd be igényeiket.
„KKV Technológia Plusz” Hitelprogram – Kamatmentes KKV-hitel igénylési lehetőség
2024. április 30-tól indul a GINOP Plusz program 1. prioritásához tartozó KKV Technológia Plusz Hitelprogram, amely európai uniós forrásokból valósul meg. A program keretein belül a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások kedvező feltételek mellett, 0%-os fix kamattal igényelhetik a hitelt új fejlesztések, illetve értéknövelő beruházások megvalósításához.
A program keretösszege 155,54 milliárd forint, amely a Magyar Fejlesztési Bank Pont Plusz hálózatán keresztül, az MBH Bank és a Gránit Bank megjelölt fiókjaiban lesz elérhető.
A hitelprogram céljai között szerepel:
- A hazai kkv-k termelékenységének növelése
- A technológiai és szervezeti megújítás támogatása
- A vállalkozások korszerű termék-és szolgáltatásfejlesztési képességének megteremtése, bővítése
- Energiahatékony beruházások támogatása
A pályázók 10 és 100 millió forint közötti hitelösszeget igényelhetnek. A hitel az ország egész területén felhasználható, kivéve Budapesten. A keretösszeg legalább 65%-a a négy leghátrányosabb helyzetű régióban – Dél-Alföldön, Dél-Dunántúlon, Észak-Alföldön és Észak-Magyarországon – kerül kiosztásra.
Az igényléshez szükséges további információkat az alábbi linken érhetik el.