Érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy az eddig mintegy 84 ezer katás vállalkozó számára biztosított négyhavi adóelengedést az adózási formát választó összes vállalkozóra kiterjesszük.
Ezt nyilatkozta a Magyar Hangnak Parragh László. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke hangsúlyozta, nagyon sok esetben ugyanis kényszervállalkozásokról – azaz rejtett munkaviszonyról – van szó. Ezeket a vállalkozókat megbízási szerződéssel foglalkoztatták, és most, a válság idején egyetlen tollvonással elbocsáthatják őket azok a nagyobb cégek, akik eddig az adózási forma alkalmazásával jelentősen csökkentették költségvetési befizetési kötelezettségüket.
– Nem véletlen, hogy az adózási forma felülvizsgálatát kezdeményezte a kamara. Bár erre a járványhelyzet miatt várhatóan egyelőre nem kerül sor, de hosszabb távon mindenképpen meg kell tenni ezt a lépést – tette hozzá.
Ismert, hogy a kormány közelmúltban bejelentett döntése értelmében számos szakmában nem kell befizetni a katázó vállalkozásoknak a márciustól júniusig terjedő négy hónapban az egyébként havi 25-50-75 ezer forintos adót.
Az alábbiakban közöljük azokat a szakmákat, ahol pillanatnyilag érvényesíteni lehet a kormány által bevezetett adókedvezményt: taxis személyszállítás, fodrászat, szépségápolás, festés, üvegezés, egyéb humán-egészségügyi ellátás, villanyszerelés, fizikai közérzetet javító szolgáltatás, előadó-művészet, víz-, gáz-, fűtés-, légkondicionáló-szerelés, szakorvosi járóbeteg-ellátás, épületasztalos-szerkezet szerelése, sport, szabadidős képzés, tetőfedés, tetőszerkezet-építés, általános járóbeteg-ellátás, padló-, falburkolás, fogorvosi járóbeteg-ellátás, előadó-művészetet kiegészítő tevékenység, egyéb sporttevékenység, fekvőbeteg-ellátás, konferencia, kereskedelmi bemutató szervezése, üdülési, egyéb átmeneti szálláshely-szolgáltatás, testedzési szolgáltatás, egyéb vendéglátás, egyéb szálláshely-szolgáltatás, szerencsejáték, fogadás, idősek, fogyatékosok szociális ellátása bentlakás nélkül és szállodai szolgáltatás.
Forrás: magyarhang.org