Hiánypótló agrármenedzsment képzés indul a PTE-n

Innovatív, aktuális képzéssel segíti a PTE Közgazdaságtudományi Kara, együttműködve a NAK Baranya Vármegyei Igazgatóságával, valamint a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamarával az agrárvállalkozások vezetőit.

A november 8-án induló, 17 órás képzés során a résztvevők elméleti és gyakorlati ismeretekre tehetnek szert az alábbi 5 témakörben:

  • Szervezés – Vezetés
  • Pénzügymenedzsment
  • Digitális átalakulás
  • Energiamenedzsment
  • Jog, beszerzés, közbeszerzés

A képzésen a kar oktatói mellett elismert, gyakorlati szakemberek és cégvezetők is oktatnak.

A képzést szóbeli vizsga zárja. A sikeres vizsgát követően a résztvevők a tanúsítványuk mellé, 1 felsőoktatási tanulmányi kreditpontot is szereznek.

Rabb Szabolcs, főtitkár, Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara

“A Baranyai Agrárkamara által életre hívott Agrárkerekasztalban évek óta szakmai egyeztetéseket folytatunk a partnerekkel. Az elmúlt évek gazdasági és technológiai változásai az agrárvállalkozások vezetőit is új kihívások elé állítja. Ezeknek a kihívásoknak a menedzselésére találtuk ki közösen az agrármenedzsment képzést, amelyre a PTE Közgazdaságtudományi Karát kértük fel, mint képzőszervezetet. A Kar nagyon rugalmasan és proaktívan, a szakértők iránymutatása mellett dolgozta ki a képzési programot, amely a közbeszerzésektől az energiamenedzsmenten át a mesterséges intelligencia használatán keresztül mutatja meg az új menedzsment gyakorlatokat, készíti fel a résztvevőket az új kihívások hatékony kezelésére.”

Rittlinger József elnök Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Baranya Vármegyei Igazgatósága

“Az agrármenedzsment képzés elindítása Baranya Vármegyében a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a Pécsi Tudományegyetem közös összefogásának eredménye. Ez a projekt egy sok éves, több szálon futó intézményi együttműködés újabb sikere, amely az agráriumban tevékenykedő, egyéni és több főt foglalkoztató vállalkozásoknak nyújt hathatós segítséget, hogy a manapság oly gyorsan változó piaci és gazdasági környezet változásaira, kihívásaira eredményesen és hatékonyan tudjanak reagálni az itt megszerzett, korszerű pénzügyi, technológiai és jogi ismeretek birtokában. A tréning indításának idejét és beosztását is igyekeztünk a gazdálkodók elfoglaltságához igazítani, ezért esett a választás a novemberi időpontra. Ehhez hasonló képzésre eddig országosan nem volt lehetőség, tehát valóban egy hiányt pótol, ahol a résztvevők versenyképes tudásra tehetnek szert.”

Dr. Takács András dékán, Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar

„Örömünkre szolgál, hogy a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamarával ápolt kiváló szakmai kapcsolat, továbbá folyamatos megbeszéléseink eredményeképpen közös kezdeményezés született. Képzésünket olyan agrárvállalkozóknak ajánljuk, akik szeretnék fejleszteni szakmai tudásukat és lépést tartani az iparágukban zajló legfrissebb kihívásokkal. A Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kara számára kiemelten fontos az élethosszig tartó tanulás támogatása, különös tekintettel azokra a területekre, amelyek jelentősen hozzájárulnak a régió vállalatainak és szakembereinek tartós szakmai fejlődéséhez.”

További információ, jelentkezés, képzési díj, tematika, oktatók, intenzitás a képzés hivatalos oldalán érhető el: