A Magyar Divat & Design Ügynökség által kiírt inkubációs program keretében akár 20 millió Ft vissza nem térítendő támogatásban részesülhetnek a kreatívipari pályázók.
A gyártók és tervezők egy közösen átgondolt, részletesen kidolgozott pályázati anyaggal jelentkezhetnek, mellyel elsősorban bútor, lakáskiegészítő és textil termékek megvalósításához kapnak pénzügyi segítséget. A Magyar Divat & Design Ügynökség (MDDÜ) design LAB néven inkubációs programot indít a hazai gyártók és designipari kreatív szakemberek közötti együttműködések elősegítése érdekében, amellyel a gyártásfejlesztés stratégiai célkitűzése mellett enyhíti a világjárvány okozta gazdasági helyzet következményeit is.
A pályamunkák kiértékelését az iparági szakemberekből álló Bírálóbizottság végzi az eredetiség és megvalósíthatóság, valamint az exportképesség szempontjait kiemelten figyelve. A zsűri tagjai többek között a szériagyártás teljesíthetőségét, a futamidő és költségtervezés megvalósíthatóságát, valamint a fenntarthatósági szempontokat vizsgálják meg, majd személyes konzultáció keretében is felteszik kérdéseiket. A legjobbnak ítélt pályázók szériaérett termékek véglegesítésére és legyártására fordíthatják a vissza nem térítendő támogatást.
Egy gyártó egy pályázatot nyújthat be a felhívás keretében, kizárólag új, szériaérett termék fejlesztését támogatja.
Támogatási keret: 100 millió Ft
Támogatás pályázatonként: 5-20 millió Ft
Támogatás intenzitása: 100%
Projekt végrehajtásának időtartama: 6 hónap
Pályázók köre: Magyarországon bejegyzett székhellyel, telephellyel vagy fiókteleppel rendelkező egyéni vállalkozások és kettős könyvitelt vezető gazdasági társaságok, amelyek
-
- kereskedelmi forgalomban kapható termékeket gyártanak,
- minimum 2 teljes lezárt (beszámolóval/SZJA bevallással alátámasztott) üzleti évvel rendelkeznek,
- 113, 114, 117, 226, 231 GFO kóddal rendelkeznek.
Támogatott tevékenységek:
- önállóan támogatható, kötelezően megvalósítandó – szériában gyártható termék fejlesztése
- önállóan nem támogatható, kötelezően megvalósítandó – előkészítési tevékenység
- önállóan nem támogatható, választhatóan megvalósítandó – szériában gyártható termék előállításához és/vagy sorozatgyártásához szükséges új gépek, eszközök, immateriális javak beszerzése
A támogatott projekt eredményeként létrejövő szériában gyártható termék kizárólag az alábbi TEÁOR besorolás szerinti tevékenységekhez kapcsolódó fejlesztések esetében támogatható:
3109 Egyéb bútor gyártása
3101 Irodabútor gyártása
3102 Konyhabútorgyártás
2740 Villamos világítóeszköz gyártása
1392 Konfekcionált textiláru gyártása (kivéve: ruházat)
1395 Nem szőtt textília és termék gyártása (kivéve: ruházat)
1393 Szőnyeggyártás
1320 Textilszövés
1330 Textilkikészítés
2369 Egyéb beton-, gipsz-, cementtermék gyártása
2370 Kőmegmunkálás
2341 Háztartási kerámia gyártása
2313 Öblösüveggyártás
A pályázónak a pályázati dokumentumban egyértelműen fel kell tüntetnie, hogy a meghatározott TEÁOR lista szerinti tevékenységek közül mely kategóriában kívánja pályázatát benyújtani szériában gyártható termék elkészítésére.
Egy pályázatban csak egy TEÁOR besorolás szerinti tevékenység jelölhető meg, amely tevékenységnek a pályázat benyújtásakor szerepelnie kell a pályázó cégkivonatában. A design LAB program iránt érdeklődő gyártók és formatervezők közösen jelentkezhetnek 2021.04.12. és 2021.06.13 között pályázati anyagukkal az MDDÜ hivatalos weboldalán közétett felhívás alapján.
A gyártók és tervezők közötti kapcsolatteremtést az Ügynökség online Speed Dating esemény szervezésével segíti 2021.05.17-én, melyre a e-mail címre küldött levélben tudnak a gyártók és tervezők előzetesen regisztrálni.
A design LAB programra vonatkozó pályázati kiírás további részletei az MDDÜ hivatalos oldalán érhetők el: Pályázati felhívás gyártók és designipari tervezők számára