A kamara által menedzselt Építőipari Technológiai Klaszter (ÉTK) novemberi ülésének egyik központi témája a digitalizáció és a körforgásos gazdaság volt.
A téma apropóját az adta, hogy a kamara is részt vesz egy Duna Interreg projektben, a Circular DigiBuild-ben. A projekt célja, hogy az építőipar szereplőit ösztönözze a digitális technológiák minél szélesebb körű alkalmazására, ezáltal támogassa a körforgásos gazdaság megvalósulását, és hozzájáruljon az építőipari gyakorlat átalakításához a Duna menti országok régióiban, stratégiai válaszokat nyújtva a sürgető kihívásokra.
Az ülés során összegyűjtötték azokat a meglévő digitális technológiákat, alkalmazásokat, amelyeket most használnak a cégek a működésük során. A teljesség igénye nélkül ezek az alkalmazások: digitális építési napló, vállalat irányítási rendszerek, raktározási, -anyagnyilvántartási programok. Vannak más speciális szoftverek, programok, amiket személyre szabottan használnak a cégek, pl. lézer szkennerek, szonárok földmérési munkákhoz. A válaszokból kiderült, hogy elég széles spektrumon mozognak ezek a technológiák. A projekt során a partnerek összegyűjtik a saját régióikban ezeket a technológiákat, amelyekből később egy nagy átfogó tanulmányt készítenek.
A másik téma a Pénzmosási megfeleltetés saját tulajdonú ingatlan adás-vétel kapcsán című előadás volt. Ennek során a résztvevők láthattak egy prezentációt arról, hogy milyen szigorú elvárásoknak kell megfelelni egy saját tulajdonú ingatlan értékesítésénél. Milyen kockázat értékeléseket kell elvégezni, milyen dokumentumokat kell kitölteni, azokat meddig kell megőrizni? Különös tekintettel kell lenni a 25 millió Ft feletti készpénzes vásárlásokra, illetve a havi 500 ezer Ft feletti ingatlan bérbeadásokra. A szakértő előadó egy nagyon komplex képet adott arról, hogy mit kell figyelembe venni az effajta tevékenységeknél.