Európai Innovációs Tanács – így néz ki a 2025-ös munkaprogram

Az EIC 2025-ös munkaprogramja immár négy fő programban biztosít finanszírozást.

Már idén november elején bemutatták az Európai Innovációs Tanács (EIC) 2025-ös munkaprogramját, az EIC Pathfinder, Transition, és Accelerator pályázat keretösszegeit, fókuszterületeit, és persze a pályázati feltételeket. Számos újdonság segíti az innovatív vállalkozásokat a jövő évi pályázati ciklusban. Rövid összefoglaló következik.

Bővebben…

Indul az EENergy pályázat 2. köre! – 10 000 EUR támogatás KKV-knak energiahatékonysági fejlesztésekre

Az EENergy projekt 2. felhívása 2024. december 2-tól érhető el. A pályázat 10 000 EUR vissza nem térítendő támogatást nyújt KKV-k számára, hogy olyan tevékenységeket, beszerzéseket ill. fejlesztéseket hajtsanak végre, melyek legalább 5%-kal csökkentik az összes energiafogyasztásukat.

Bővebben…

Európai Innovációs Tanács online információs nap – 2025-ös munkaprogram

Az Európai Innovációs Tanács (EIC) 2025-ös munkaprogramját a potenciális pályázóknak 2024. november 5-én, online eseményen mutatják be, valamint áttekintést nyújtanak a korábbi munkaprogramok keretében elért eredményekről.

Bővebben…

Kamarai Fenntarthatósági Klub meghívó

A fenntarthatóság, mint fogalom mára az életünk természetes részévé vált. Olyan szinten alakította át az életünket, amit nem szabad figyelmen kívül hagyni. A vállalkozásoknak függetlenül a cégmérettől egyre nagyobb figyelmet kell fordítaniuk a működésük során a fenntarthatóságra.

A Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara segíteni szeretne abban, hogy az egyes vállalatok minél fenntarthatóbban tudjanak működni, ezért 2024. november 7-én elindítja a Kamarai Fenntarthatósági Klub-ot.

Miről lesz szó?

Az ülések során többek között olyan témákat fognak boncolgatni, mint a karbonsemlegesség elérése. Milyen feltételeknek kell megfelelni, milyen jogszabályokat kell betartani, hogy a célt elérjék? A klub szakmai előadásokkal, jógyakorlatok bemutatásával kívánja ösztönözni a cégeket, hogy aki még nem tette meg, minél előbb vágjon bele fenntarthatóbb működés megvalósításába. Az üléseken olyan szakemberekkel találkozhatnak, akik akár személyre szabott tanácsokkal is tudnak segíteni a céljaik elérésében.

Dátum: 2024. november 7. (csütörtök)

Időpont: 14-16 óra

Helyszín: PBKIK székháza (7625 Pécs, Majorossy Imre u. 36.)

Ha felkeltettük az érdeklődését, tisztelettel várjuk az első klub ülésen Önt, vagy a vállalkozásánál a témában érintett személyt!

Jelentkezés: 2024. november 5-én nap végéig várjuk a jelentkezéseket! A részvétel díjmentes, de rendezett kamarai regisztrációhoz és előzetes jelentkezéshez kötött!

Az új jelentkezőket kérjük a jelentkezési lap kitöltésére – ehhez kérjük, KATTINTSANAK IDE!

További információ: Szigeti Rudolf,

Szakmai együttműködő partnerek:
Hidro-Consulting Kft.: A vállalkozás 2007- óta van a piacon vízépítési és környezetvédelmi tervezés-szaktanácsadásban és kutatás-fejlesztésben. A beruházások lebonyolításában való közreműködések mellett cégünk időközben teljes körű szolgáltatás irányába mozdult el, mely magába foglalja a tervezés-kivitelezés-üzemfelügyelet és a szakirányú magas minőségű termékek forgalmazásának teljes spektrumát is.

 

 

 

 

Újra elérhető az EUIPO KKV-knak szóló pályázata

Az Ideas Powered for business kkv-alap egy olyan támogatási program, amelynek célja, hogy segítse a KKV-kat szellemi tulajdonjogaik védelmében, mely idén december 5-ig elérhető. A támogatásokat utalványok formájában ítélik oda, amelyeket a kedvezményezett visszatérítésre használhat fel. A visszatérítést mindig közvetlenül a kkv bankszámlájára utalják.

Bővebben…

Norvég üzleti delegáció az egészségipar és gyógyturizmus fejlesztéséért

Norvég célpiaci üzleti kapcsolatépítő eseményt szervezett a kamara az Oslói Magyar Nagykövetség és a Magyar-Norvég Kereskedelmi Kamara közreműködésével. A háromnapos magyarországi program fókuszában az egészségipar és a gyógyturizmus állt.

A norvég delegáció meglátogatott számos hazai magángyógyászati intézményt, a PTE orvosi karát és humán reprodukciós laboratóriumát, és ismerkedtek Villány és Pécs számos kulturális és gasztroturisztikai lehetőségével is. A kamara nemzetközi üzletfejlesztéssel foglalkozó projektje, az Enterprise Europe Network szervezésében a norvég üzletemberek és intézményvezetők, köztük Jens Halvard Grønlien, az Inven2 innovációs elnökhelyettese, Johan Jorgen Koch tiszteletbeli konzul, Miriam Elena Vivanco Dorre, a Lynx Communications PR menedzsere és Bűcs Bálint Külgazdasági attasé számos üzleti tárgyalást folytattak magyar partnereikkel. A 7 baranyai résztvevőnek lehetősége volt a személyes kapcsolatfelvételre a delegáció tagjaival.

A személyes tárgyalások számos előnnyel járnak. Először is, a közvetlen találkozás lehetőséget biztosít a bizalom építésére, ami a hosszú távú üzleti kapcsolatok alapja. A személyes interakció segít abban, hogy a felek jobban megismerjék egymás igényeit, céljait és üzleti kultúráját, ami elengedhetetlen a hatékony együttműködéshez. Ezen kívül a tárgyalások során gyorsabban és rugalmasabban lehet megvitatni a részleteket és megoldani az esetleges problémákat, mint e-maileken vagy videóhívásokon keresztül. A spontán beszélgetések során új ötletek is felmerülhetnek, és olyan lehetőségekre lehet fényt deríteni, amelyek a formális kommunikációban nem kerültek volna elő.