Újrahasznosítás így vagy úgy – lehet szép, de legyen hasznos is
A DesignPécs 2024 rendezvénysorozat, Kreatív ipar – Az ipar kreatív kiállításon mutatkozott be a ReKreáció műhely, mely nyomtatott áramkörök újrahasznosításával ékszereket készít. A megváltozott munkaképességű művészek új megközelítést alkalmaznak: a hulladékká vált, elektronikai eszközökből kibontott áramköröket ékszerekké alakítják, melyek nemcsak esztétikailag szépek, hanem elgondolkodtatóak is. Bár ezek az alkotások nem szolgálják az eredeti funkciókat, fontos társadalmi üzenetet hordoznak. Rávilágítanak az elektronikai hulladékok problémájára, és a kreatív újrahasznosítás erejére, mely alternatív megoldásként inspiráló lehet a fenntarthatósági törekvésekhez.
Igazán különleges moziélményt hozott el a Curiost projekt az üzleti világ fenntarthatóságáról
Fenntarthatóság, elköteleződés – a „Beyond Zero” c. dokumentumfilm vetítése és egy izgalmas kerekasztal beszélgetés során a fenntarthatóság üzleti világban való megvalósításának kiemelkedő példáit ismerhették meg az érdeklődők. A film és a kerekasztal beszélgetés résztvevői egyaránt rávilágítottak arra, hogy a vezetői szemléletváltás, a példamutató elköteleződés és a munkavállalók folyamatos képzése kulcsfontosságú a fenntartható jövő felé vezető úton.
A számos nemzetközi díjat begyűjtő film feldolgozza az Interface nemzetközi szőnyegpadló gyár alapítójának elköteleződését a felelős és fenntartható gyártás és vállalatmenedzsment felé, bemutatja a megannyi merész és úttörőnek számító ötletet, melyek hol zátonyra futottak, hol sikeresen járultak hozzá a vállalat fenntarthatóságához és még nagyobb hitet és erőt adtak a misszió beteljesítéséhez.
Az igazán különleges moziélményt a CURIOST projekt és a Sustainova hozta el a baranyai KKV-k képviselői és érdeklődő diákok számára.
A kerekasztal beszélgetés résztvevői voltak:
Vér Csaba, moderátor – PTE Műszaki és Informatikai Kar
Cserna Klára – ProInterier Kft.
Dr. Pánovics Attila – PTE Állam- és Jogtudományi Kar
Turbéki Judit – Holcim Magyarország Kft.
Pethő Gergely – e.on
Kamarai Fenntarthatósági Klub meghívó
A fenntarthatóság, mint fogalom mára az életünk természetes részévé vált. Olyan szinten alakította át az életünket, amit nem szabad figyelmen kívül hagyni. A vállalkozásoknak függetlenül a cégmérettől egyre nagyobb figyelmet kell fordítaniuk a működésük során a fenntarthatóságra.
A Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara segíteni szeretne abban, hogy az egyes vállalatok minél fenntarthatóbban tudjanak működni, ezért 2024. november 7-én elindítja a Kamarai Fenntarthatósági Klub-ot.
Miről lesz szó?
Az ülések során többek között olyan témákat fognak boncolgatni, mint a karbonsemlegesség elérése. Milyen feltételeknek kell megfelelni, milyen jogszabályokat kell betartani, hogy a célt elérjék? A klub szakmai előadásokkal, jógyakorlatok bemutatásával kívánja ösztönözni a cégeket, hogy aki még nem tette meg, minél előbb vágjon bele fenntarthatóbb működés megvalósításába. Az üléseken olyan szakemberekkel találkozhatnak, akik akár személyre szabott tanácsokkal is tudnak segíteni a céljaik elérésében.
Dátum: 2024. november 7. (csütörtök)
Időpont: 14-16 óra
Helyszín: PBKIK székháza (7625 Pécs, Majorossy Imre u. 36.)
Ha felkeltettük az érdeklődését, tisztelettel várjuk az első klub ülésen Önt, vagy a vállalkozásánál a témában érintett személyt!
Jelentkezés: 2024. november 5-én nap végéig várjuk a jelentkezéseket! A részvétel díjmentes, de rendezett kamarai regisztrációhoz és előzetes jelentkezéshez kötött!
Az új jelentkezőket kérjük a jelentkezési lap kitöltésére – ehhez kérjük, KATTINTSANAK IDE!
További információ: Szigeti Rudolf,
Szakmai együttműködő partnerek:
Hidro-Consulting Kft.: A vállalkozás 2007- óta van a piacon vízépítési és környezetvédelmi tervezés-szaktanácsadásban és kutatás-fejlesztésben. A beruházások lebonyolításában való közreműködések mellett cégünk időközben teljes körű szolgáltatás irányába mozdult el, mely magába foglalja a tervezés-kivitelezés-üzemfelügyelet és a szakirányú magas minőségű termékek forgalmazásának teljes spektrumát is.
Élelmiszeripari cégek zöld átmenetének támogatása
A fenntarthatóság ma már minden iparágban központi kérdéssé vált, beleértve a gyártó szektort is. A vállalatok számára egyre inkább stratégiai kérdés, hiszen a fogyasztók, a szabályozások és a technológiai fejlődés kelti életre az igényeket.
A zöld átállás azonban nem egyszerű folyamat. Különösen nagy kihívást jelent ez az élelmiszeripari ágazatokban.
Beyond Zero – filmvetítés
„Beyond Zero” – az üzleti élet fenntarthatósági átalakulásának egyik leginspirálóbb története – nyilvános filmvetítés
A Design Pécs programsorozat és a CURIOST projekt keretében kerül sor a „Beyond Zero” c. egyedülálló dokumentumfilm vetítésére, mely a KKV-k fenntarthatóvá válásának egyik leginspirálóbb történetét mutatja be, ezzel is bizakodásra és cselekvésre ösztönözve a többi vállalkozást.
A film a vezetői szerepvállalásról és az üzleti tevékenységek fenntarthatósági megközelítéséről szól, amely hosszútávon jelentős nyereségnövekedést és dolgozói elkötelezettséget is eredményezett. A filmben bemutatott Interface vállalat szerepel a Fortune 500-as listáján és nemrég beválasztották a világ TOP 5 fenntartható vállalata közé.
A többszörös díjnyertes film vetítésére és az azt követő pódiumbeszélgetésre 2024. október 10-én 14:00 órakor kerül sor az Apolló moziban (7621, Pécs, Perczel Miklós u. 22.)
A részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött:
További információ: pbkik.hu/portfolio/curiost
A „Beyond Zero” című film vetítésére a SUSTAINOVA-val történő együttműködésben valósul meg. A cég egy globális szakmai platform működtetésével, szakértői csapat személyre szabott összeállításával és átfogó projekt menedzsmenttel támogatja a hozzájuk forduló KKV-kat fenntarthatósági törekvéseik megvalósításában.