Online workshop – Fenntartható, bioalapú és fejlett anyagok

Az RTIT>> projekt konzorciumi tagjai rendszeresen vesznek részt szakmai továbbképzésen anyagkutatás és -technológia témakörben. Ezt a tudást és ismeretet hamarosan a pilot megvalósítások során fordítják az érdeklődő vállalkozások javára.

Bővebben…

Februárban újra indul a Tüzelőanyag-cella és hidrogéntechnológia szakember/szakmérnök képzés

2025 februárjában immár 4. alkalommal indul a Tüzelőanyag-cella és hidrogéntechnológia szakember/szakmérnök képzés a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karán. Ez a képzés ideális választás mindazok számára, akik szeretnének megoldást találni a modern energetikai kihívásokra, elmélyedni a megújuló energiaforrások, az energiatárolás kérdései és a hidrogén alapú mobilitás innovatív világában.​

Bővebben…

Piacot veszthet, ha valaki nem tudja megmondani a terméke karbonlábnyomának mértékét

2050-re Európában minden vállalkozásnak karbonsemlegesnek kell lennie. Ez a dátum még túl messze van – lehet erre a felvetésre a válasz, azonban egyre több vállalkozás már most hátrányba kerülhet egy-egy (külföldi) megbízás elnyerésekor, mivel a megrendelők az alacsony károsanyag-kibocsátású cégeket részesítik előnyben. De mit tehet egy baranyai vállalkozás a károsanyag-kibocsátásának csökkentéséért, mit jelent számára a fenntarthatóság, miként igazodhat el a rá vonatkozó hulladékgazdálkodási, vízgazdálkodási, humánökológiai kérdésekben, hogyan tudja átvinni ezeket a cégen belüli szervezet szintjére, az emberek szemléletébe? Többek között ezekben a témakörökben segít tájékozódni a novemberben alakult Kamarai Fenntarthatósági Klub (KFK), amely a jövőben kéthavonta tart klubülést a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamarában. A klub mindenki számára nyitott, szakmai előadásokkal, jó gyakorlatok bemutatásával, céglátogatásokkal, a hasznos információk megosztásával kívánja támogatni a vállalkozásokat. A klub elnökét, dr. Dittrich Ernőt, a PTE MIK Környezetmérnök Tanszékének oktatóját, kutatót, vezető tervezőt, műszaki szakértőt a KFK küldetéséről kérdeztük.

Bővebben…

Indul az EENergy pályázat 2. köre! – 10 000 EUR támogatás KKV-knak energiahatékonysági fejlesztésekre

Az EENergy projekt 2. felhívása 2024. december 2-tól érhető el. A pályázat 10 000 EUR vissza nem térítendő támogatást nyújt KKV-k számára, hogy olyan tevékenységeket, beszerzéseket ill. fejlesztéseket hajtsanak végre, melyek legalább 5%-kal csökkentik az összes energiafogyasztásukat.

Bővebben…

AMULET projektzárás

A 2021-ben indult AMULET (Advanced Materials & Manufacturing United for LightwEighT) projekt projekt célja, hogy jelentősen hozzájáruljon a CO2-kibocsátás csökkentéséhez az EU-ban a kkv-k szerepének megerősítésével. Az AMULET feladata az új értékláncok létrehozása a korszerű könnyűsúlyú anyagok elterjedésének segítésével a különböző területeken, a régiók és ágazatok közötti tudástranszfer révén.

Bővebben…

Európai Innovációs Tanács online információs nap – 2025-ös munkaprogram

Az Európai Innovációs Tanács (EIC) 2025-ös munkaprogramját a potenciális pályázóknak 2024. november 5-én, online eseményen mutatják be, valamint áttekintést nyújtanak a korábbi munkaprogramok keretében elért eredményekről.

Bővebben…