Februárban újra indul a Tüzelőanyag-cella és hidrogéntechnológia szakember/szakmérnök képzés

2025 februárjában immár 4. alkalommal indul a Tüzelőanyag-cella és hidrogéntechnológia szakember/szakmérnök képzés a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karán. Ez a képzés ideális választás mindazok számára, akik szeretnének megoldást találni a modern energetikai kihívásokra, elmélyedni a megújuló energiaforrások, az energiatárolás kérdései és a hidrogén alapú mobilitás innovatív világában.​

Bővebben…

Karriertervezés MI támogatással – „Karrier intelligencia” workshop

A „Career Intelligence” elnevezésű uniós projektben egy nemzetközi kutatócsoport azt vizsgálta, hogy a mesterséges intelligencia (MI) hogyan tudja a legjobban támogatni a fiatalokat a szakmai terveik kialakításában és a karriertervezésben. A projekt keretében a hazai tapasztalatokat mutatjuk be október 24-én a résztvevőknek. A workshop célja a projekt eredményeinek bemutatásán túl az oktatási szereplők új szerepének és kompetenciáinak, és a mesterséges intelligencia alkalmazási lehetőségeinek bemutatása.

Bővebben…

Képzés GINOP Plusz pályázatokhoz Pécsett – gyakorlati tudás első kézből

A Gazdaságfejlesztési projektek elszámolása a gyakorlatban elnevezésű képzésen a Széchenyi Programiroda – projektmegvalósítás területén több mint egy évtizedes szakmai tapasztalattal rendelkező – vezető tanácsadói oktatnak. A pályázati elszámolás az a terület, mely a legtöbb problémát és nehézséget okozza a pályázóknak, lebonyolítóknak. A képzés kiemelt célja, hogy részükre olyan praktikus tudást adjanak át, mely hozzájárul a résztvevők gazdaságfejlesztési projektjeiben az elszámolási és beszámolási kötelezettségeik hatékony teljesítéséhez.

Felnőttképzők nyilvántartásában szereplő engedélyszám: E/2024/000008

Időpont: 2024.10.17. 08:45
Helyszín:
SZPI Iroda – Pécs (7621 Pécs, Széchenyi tér 9.)

Oktatók: Rasztik Péter, Sarok Krisztián vezető szaktanácsadók, SZPI Közép- és Délkelet-magyarországi Térség

A képzés óraszáma: 7 tanóra (1 tanóra: 45 perc)

A képzésen való részvétel a résztvevők számára díjmentes, de előzetes jelentkezéshez kötött.
Jelentkezési határidő: 2024.10.10. csütörtök

A térítésmentes képzés az Európai Unió támogatásával, Magyarország társfinanszírozásával a VOP_Plusz-4.3.1-22-2022-00001 azonosítószámú, „Pályázói- és kedvezményezetti kapacitásfejlesztés feladatainak támogatása” című projekt keretében valósul meg.

JELENTKEZÉS

A képzésre jelentkezni az alábbi linkekről letölthető jelentkezési lap kitöltésével és annak a címre határidőre történő megküldésével lehet!
–    Jelentkezési lap nyomtatáshoz (PDF)
–    Jelentkezési lap szerkeszthető formában (WORD)

 

Tematika és további információ

Hiánypótló agrármenedzsment képzés indul a PTE-n

Innovatív, aktuális képzéssel segíti a PTE Közgazdaságtudományi Kara, együttműködve a NAK Baranya Vármegyei Igazgatóságával, valamint a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamarával az agrárvállalkozások vezetőit.

Bővebben…

Tanuljon és tanítson velünk!

A Career Intelligence projekt keretében augusztus végén egy több napos workshopot szervezünk középiskolás fiataloknak, a vállalkozói ismeretek elsajátítására.

Ehhez a már kidolgozott tananyagok mellett a vállalkozások működtetésében tapasztalt mentorok támogatása elengedhetetlen.

Bővebben…

Humánerőforrás fejlesztése – kérdőív

A Pécsi Tudományegyetem támogatni kívánja a hallgatók helyi elhelyezkedését és reagálni kíván a helyi munkaerőpiac által megfogalmazott igényekre. Ennek okán az Egyetem fokozott figyelmet fordít arra, hogy a hagyományos oktatási és K+F+I funkcióin túl, a regionális szereplők tudásteremtés iránti elkötelezettségét növelje, emellett egy vonzó szellemi, fizikai környezet létrehozására és fenntartására fókuszál. Az Egyetem számára kiemelten fontos a humánerőforrás versenyképes megújulásának támogatása, a régiós megtartóerő növelése, valamint, hogy a végzős egyetemi hallgatók számára a térségben való elhelyezkedést tevékenyen is támogassa.

Ezen aspirációk előmozdítására készítettek egy, a Humánerőforrás fejlesztésére irányuló kérdőívet, melynek célja, hogy felmérjék a partnereik jelenlegi helyzetét és jövőbeli igényeit felsőfokú végzettségű munkavállalók tekintetében, választ kapjanak arra, hogy milyen fluktuációval küzdenek a vállalkozások, melyek a számukra legfontosabb soft skillek egy új munkavállaló esetén, valamint van-e tapasztalatuk szakmai gyakorlatos hallgatók foglalkoztatásával kapcsolatban. A kérdőív hozzájárul, hogy a vállalkozásoknál felmerülő igényeket minél pontosabban megismerjék, ezáltal minél hatékonyabban tudják segíteni őket a versenyképes humánerőforrás igények fejlesztésével, utánpótlásával kapcsolatban.

Kérjük, hogy szánjon néhány percet a kérdőív kitöltésére, hogy sikeresen tudják támogatni az Ön szervezeténél felmerülő igényeket és a válaszok segítségével a piaci elvárásoknak megfelelően tudja az Egyetem fejleszteni képzéseit, a hallgatók elhelyezkedésének támogatását.

A kitöltésre július 5-ig van lehetőség, mely kb. 10-15 percet vesz igénybe.

A kérdőív ezen a linken érhető el.

Adatvédelmi tájékoztató