AI Sessions – az Európai Bizottság MI törvénye
Az online esemény az EU AI Act (MI törvény) szerinti legfontosabb szabályozásokra, besorolásokra és a startupokra gyakorolt hatásokra összpontosít.
Az online esemény az EU AI Act (MI törvény) szerinti legfontosabb szabályozásokra, besorolásokra és a startupokra gyakorolt hatásokra összpontosít.
A szellemi tulajdon és az innováció menedzselése terén világvezető pozíciót betöltő Questel (www.questel.com) iparági összehasonlító jelentést tett közzé idén a mesterséges intelligencia (MI) jelenlétéről, felhasználási lehetőségeiről a szellemi tulajdonban, valamint a szellemi tulajdon kezelésének prioritásairól és a kialakulóban lévő trendekről. A kutatásba több, mint 500 szellemi tulajdonjoggal foglalkozó szakembert vontak be.
Az Enterprise Europe Network részt vesz az Európai Bizottság automatizált szerződésekkel foglalkozó felmérésének népszerűsítésében a hazai kkv-k körében.
A Bizottság megvizsgálja az intelligens szerződések és a mesterséges intelligencia (MI) által lehetővé tett új szerződéskötési formákat, az ilyen technológiák használatának gazdasági jelentőségét a digitális gazdaságra való sikeres átállás szempontjából, valamint a vállalkozásokat és más érdekelt feleket érintő potenciális problémákat.
Mire terjed ki ez a konzultáció?
E konzultáció címzettjei a vállalatok. A konzultáció hozzá fog járulni az olyan szakpolitikák kialakításához, amelyek az ilyen technológiák előnyeinek maximális kiaknázás érdekében a piaci elterjedéssel és a meglévő akadályokkal foglalkoznak.
Az Enterprise Europe Network részt vesz az Európai Bizottság ügyféladatok felhasználásával kapcsolatos felmérésének népszerűsítésében a hazai kkv-k körében.
A Bizottság megvizsgálja azokat az üzleti gyakorlatokat, amelyek keretében a vállalkozások az ügyfelek adatait használják a bevételek növelésére és/vagy kereskedelmi döntésekhez. E vizsgálat különösen a következő szempontokra terjed ki:
A következő üzleti gyakorlatok tartoznak ide:
E konzultáció címzettjei a vállalatok.
Az Enterprise Europe Network részt vesz az Európai Bizottság a belvízi hajózás személyzeti követelményeivel foglalkozó felmérésének népszerűsítésében a hazai kkv-k körében.
Ez a konzultáció segítséget kíván nyújtani a belvízi hajózás személyzeti követelményeivel kapcsolatos problémák kezelésében. Az Európai Bizottság szeretné egyszerűbbé és az ágazati igényekhez jobban hozzáigazítani a belvízi hajózás személyzeti kereteit, és csökkenteni a különböző vízgyűjtő területeken a megfelelés nyomon követésével kapcsolatos problémákat. Az Európai Bizottság célja csökkenteni:
Kikre számítanak válaszadóként és miért?
E konzultáció a belvízi hajózási ágazat vállalkozásainak véleményére kíváncsi. A válaszok hozzájárulnak az alkalmazandó jogszabályoknak az adminisztratív folyamatok egyszerűsítése, észszerűsítése és harmonizálása, valamint a kkv-k költségeinek csökkentése érdekében történő módosításához. A konzultáció mind a 27 uniós tagállamra kiterjed. Különösen várják a Rajna, a Duna, a Száva és a Mosel folyók mentén működő vállalkozások válaszait.
Miként kerülnek az eredmények felhasználásra?
Az eredmények elősegítik a belvízi hajózási ágazatban működő kkv-k személyzeti követelményeire vonatkozó új jogszabályok előkészítését, valamint az adminisztratív terhek minimalizálását. Az eredmények azt is jelzik, hogy a szakpolitikai döntéshozók a versenyképesség megerősítése érdekében miként tudják a legjobban támogatni a belvízi hajózási ágazatban a digitális megoldások és technológiák alkalmazását.
2024. július 12-én kihirdették az Európai Unió mesterséges intelligenciáról szóló rendeletét, az MI-Rendeletet. Ez a világon az első igazán átfogó, a mesterséges intelligenciával (MI) kapcsolatos, szektorsemleges szabályozás.
A mesterséges intelligencia egyre inkább a mindennapi élet részévé válik, számos területen találkozhatunk vele, a szakértők azonban folyamatosan figyelmeztetik a felhasználókat az MI-hez kapcsolódó veszélyekre. A 2024. július 12-én elfogadott jogszabály kiterjed a mesterséges intelligencia valamennyi területére, a rendszer fejlesztésétől kezdve a felhasználói használatig. Az MI-Rendelet 20 nappal a kihirdetést követően (2024. augusztus 1-én) lép életbe, de a szabályokat az érintett cégek csak később kötelesek alkalmazni.
Annak érdekében, hogy az érdekelt szervezetek megfeleljenek az új szabályoknak, érdemes időben megkezdeni a felkészülést.
Az MI-Rendelethez kapcsolódó legfontosabb határidők a következőek:
Az MI-Rendeletről és az MI-ről bővebben beszél Dr. Ződi Zsolt jogász, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, tudományos főmunkatársa és Rab Árpád jövőkutató, az NMHH Innovációs Labor vezetője az NMHH Podcast műsorában.
MI-EDIH Workshop-on 2024. június 13-ána Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME)
Ha érdekli, hogy
• vállalkozása működését hogyan lehet felpörgetni a mesterséges
intelligencia segítségével,
• milyen MI alapú szolgáltatásokat érdemes választani,
• milyen finanszírozási lehetőségeket kínál az MI EDIH projekt,
• mik a legújabb trendek és innovációk a vállalkozásfejlesztés területén,
akkor várjuk szeretettel az Okos döntések, sikeres vállalkozások:
mesterséges intelligencia a kkv szektorban c. rendezvényünkre.
A Mesterséges Intelligencia és a tudományos és üzleti kapcsolatok fejlesztése áll az idei Innovációs Napok fókuszában!
Baranya vármegye üzleti és tudományos közéletében már évek óta kiemelt fontossággal bír a PTE szervezésében az Innovációs Napok. A kétnapos program idén a Deutsche Telekom IT Solutions (DTITS) és a PTE koprodukciójában valósul meg május 14-15-én.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) Vállalkozásfejlesztési Projektjének keretében 2024. június 16-22. között támogatott részvételi lehetőséggel üzleti delegációt szervez Szöulba, Dél-Koreába. Az exportőr kis- és középvállalkozások részvételét a Nemzetgazdasági Minisztérium támogatja költségvetési forrásból.
Nyílt ülésre hívja a vállalkozásvezetőket a kamarai Minőségügyi klub. A téma szinte minden vállalkozást érint. Magyarországon az elsők között beszélünk a Mesterséges Intelligencia Irányítási Rendszerről, ugyanis 2023 év végén jelent meg az ISO/IEC 42001:2023 szabvány, melyet Lukács Zoltán, a CERT Zrt. vezérigazgatója fog bemutatni.
Az MI felhasználásának jogi hátteréről dr. Hohmann Balázs, a PTE jogi karának adjunktusa tart előadást.
Ennek a törekvésnek az elősegítése érdekében most a DIH² Factoron keresztül a BLUMORPHO-val közösen kiválasztott start-up vállalkozásoknak kívánnak hozzáférést biztosítani a kockázati tőkebefektetőkhöz.