Újra elérhető az EUIPO KKV-knak szóló pályázata

Az Ideas Powered for business kkv-alap egy olyan támogatási program, amelynek célja, hogy segítse a KKV-kat szellemi tulajdonjogaik védelmében, mely idén december 5-ig elérhető. A támogatásokat utalványok formájában ítélik oda, amelyeket a kedvezményezett visszatérítésre használhat fel. A visszatérítést mindig közvetlenül a kkv bankszámlájára utalják.

Bővebben…

Mesterséges intelligencia – lehetőségek a szellemi tulajdon kezelésében, védelmében

A szellemi tulajdon és az innováció menedzselése terén világvezető pozíciót betöltő Questel (www.questel.com) iparági összehasonlító jelentést tett közzé idén a mesterséges intelligencia (MI) jelenlétéről, felhasználási lehetőségeiről a szellemi tulajdonban, valamint a szellemi tulajdon kezelésének prioritásairól és a kialakulóban lévő trendekről. A kutatásba több, mint 500 szellemi tulajdonjoggal foglalkozó szakembert vontak be.

Bővebben…

Szellemi tulajdon stratégia – miért fontos a vállalkozások számára?

A szellemi tulajdon megléte és megfelelő kezelése a vállalkozás üzleti stratégiájának részeként sok előnnyel jár. Az iparjogvédelmi bejelentések növelik a vállalkozás értékét, előfeltétele bizonyos állami finanszírozásoknak és nemzetközi inkubációs pályázatokon való indulásnak, de segíthetnek a magánbefektetések bevonzásában is. Nézzük meg mindezt egy bolgár startup vállalkozás példáján keresztül.

Bővebben…

Design újdonságkutatás – A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának legújabb szolgáltatása

Formatervezésiminta-oltalmi bejelentés megtétele előtt vagy benyújtás után állóknak biztosít design újdonságkutatási szolgáltatást 2024. július 1-től a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatal.

A szolgáltatás keretében, egy mintára vonatkozóan bárki megrendelheti a Hivataltól a világszintű kutatást, mely során a formatervezési minta egyéni jellege és újdonsága kerül megvizsgálásra. A szolgáltatás igénybevételéhez nem szükséges bejelentést tenni, a vizsgálat eredménye nem befolyásolja a folyamatban lévő, illetve a lezárult eljárásokat sem.

Az újdonságkutatási szolgáltatás célja, hogy segítséget nyújtson azon információk elérésében, amelyekre szükség lehet a formatervezésiminta – oltalmi bejelentésekkel, vagy a már fennálló oltalmakkal összefüggő döntések megalapozásával kapcsolatban.

A szolgáltatás igénybevétele azok számára javasolt, akik a formatervezésiminta-oltalmi bejelentés megtétele előtt állnak, illetve akik a formatervezésiminta-oltalmi bejelentés benyújtását követően szeretnének tájékozódni a formatervezési minta egyéni jellegéről és a minta újdonságáról, mivel a Hivatal 2024. január 1. óta az Fmtv változásai alapján a megadásra irányuló eljárás keretében ezeket nem vizsgálja.

A szolgáltatás díja 88 900 Ft (70000 Ft + áfa). A szolgáltatás megrendelhető a Hivatal által erre a célra rendszeresített, aláírással ellátott megrendelőlapjának (valamint az ahhoz csatolt mintát bemutató, kutatható ábrának, illetve ábráknak) Hivatal részére történő személyes átadásával, valamint postai úton, illetve elektronikus úton (beszkennelve, csatolt fájlként), a e-mail címre való megküldésével.

Az új design szolgáltatásról bővebb információ ide kattintva érhető el.

A Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamarában működő Szellemitulajdon-védelmi Információs Pont várja a vállalkozók megkeresését.

További információ: https://pbkik.hu/szolgaltatasok/szellemitulajdon-vedelmi-szolgaltatasok/

Új nemzetközi egyezmény a szellemi tulajdonról, genetikai forrásokról és a hozzájuk társított hagyományos tudásról

A WIPO tagállamai elfogadták a szellemi tulajdonról, genetikai forrásokról és a hozzájuk társított hagyományos tudásról szóló új nemzetközi egyezményt.

Bővebben…

Díjkedvezmény az európai szabadalmi bejelentések terén

Az Európai Szabadalmi Hivatal (EPO) bejelentette, hogy 2024. április 1-jétől mikroszervezetek számára egy speciális díjkedvezmény lép életbe az európai szabadalmi bejelentések terén. Az új döntés értelmében az igénylők 30%-os díjcsökkentésben részesülnek a bejelentési, kutatási, vizsgálati, megadási és belső fenntartási díjak összegéből, akár európai szabadalmi, akár európai PCT bejelentés esetén (Szabadalmi Együttműködési Szerződés, melynek keretein belül egyetlen nyelven, egy helyen benyújtott bejelentéssel megindítható a szabadalmi eljárás akár valamennyi szerződő államban).

Bővebben…

Az EU jogszabályt fogadott el az élelmiszerek és az italok földrajzi árujelzői oltalmának megerősítéséről

Az Európai Tanács hivatalosan elfogadta a borokra, szeszes italokra és mezőgazdasági termékekre vonatkozó földrajzi árujelzők és egyéb minőségrendszerek oltalmának mind online, mind offline történő javításáról, valamint a földrajzi árujelzők bejegyzési eljárásának egyszerűsítéséről szóló rendeletet.

Bővebben…

Európai Innovációs Tanács – így néz ki a 2024-es munkaprogram

A január 15-én tartott egész napos online infonap keretében ismerhették meg az érdeklődők az Európai Innovációs Tanács (EIC) 2024-es munkaprogramját, az EIC Pathfinder, Transition, és Accelerator pályázat keretösszegeit, fókuszterületeit, és persze a pályázati feltételeket. Rövid összefoglaló következik.

Bővebben…