Kamarai támogatott külpiaci delegáció Tajpejbe és/vagy Bangkokba

A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2025 márciusi üzleti delegációja Tajpejbe és/vagy Bangkokba kedvezményes lehetőséget biztosít nemzetközi üzletépítésére, piacszerzésre és szakmai programokon való részvételre a két relációban. A résztvevőknek lehetőségük van csak a tajpeji, vagy csak a bangkoki programokhoz csatlakozni, de részt vehetnek mindkét úton is.

Bővebben…

Kamarai üzleti delegáció Lettországba, Rigába támogatott részvételi lehetőséggel – Tech Industry Expo

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) Vállalkozásfejlesztési Projektjének keretében 2024. november 25-29. között támogatott részvételi lehetőséggel üzleti delegációt szervez Lettországba, Rigába. Az exportőr kis- és középvállalkozások részvételét a Nemzetgazdasági Minisztérium támogatja költségvetési forrásból.

Bővebben…

Norvég üzleti delegáció az egészségipar és gyógyturizmus fejlesztéséért

Norvég célpiaci üzleti kapcsolatépítő eseményt szervezett a kamara az Oslói Magyar Nagykövetség és a Magyar-Norvég Kereskedelmi Kamara közreműködésével. A háromnapos magyarországi program fókuszában az egészségipar és a gyógyturizmus állt.

A norvég delegáció meglátogatott számos hazai magángyógyászati intézményt, a PTE orvosi karát és humán reprodukciós laboratóriumát, és ismerkedtek Villány és Pécs számos kulturális és gasztroturisztikai lehetőségével is. A kamara nemzetközi üzletfejlesztéssel foglalkozó projektje, az Enterprise Europe Network szervezésében a norvég üzletemberek és intézményvezetők, köztük Jens Halvard Grønlien, az Inven2 innovációs elnökhelyettese, Johan Jorgen Koch tiszteletbeli konzul, Miriam Elena Vivanco Dorre, a Lynx Communications PR menedzsere és Bűcs Bálint Külgazdasági attasé számos üzleti tárgyalást folytattak magyar partnereikkel. A 7 baranyai résztvevőnek lehetősége volt a személyes kapcsolatfelvételre a delegáció tagjaival.

A személyes tárgyalások számos előnnyel járnak. Először is, a közvetlen találkozás lehetőséget biztosít a bizalom építésére, ami a hosszú távú üzleti kapcsolatok alapja. A személyes interakció segít abban, hogy a felek jobban megismerjék egymás igényeit, céljait és üzleti kultúráját, ami elengedhetetlen a hatékony együttműködéshez. Ezen kívül a tárgyalások során gyorsabban és rugalmasabban lehet megvitatni a részleteket és megoldani az esetleges problémákat, mint e-maileken vagy videóhívásokon keresztül. A spontán beszélgetések során új ötletek is felmerülhetnek, és olyan lehetőségekre lehet fényt deríteni, amelyek a formális kommunikációban nem kerültek volna elő.

Kamarai üzleti delegáció Münchenbe támogatott részvételi lehetőséggel

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) Vállalkozásfejlesztési Projektjének keretében 2024. június 18-20. között támogatott részvételi lehetőséggel üzleti delegációt szervez Németországba, Münchenbe. Az exportőr kis- és középvállalkozások részvételét a Nemzetgazdasági Minisztérium támogatja költségvetési forrásból.

Bővebben…