Ipari csarnoképület vagy családi ház építésekor is fontos a környezetvédelem

Ipari csarnoképületet vagy akár családi házat építtető megrendelőként sem kell lemondanunk a környezetvédelmi szempontokról! Van olyan pécsi építőipari kivitelező, aki úgy tud magas minőségű, komplex építőipari szolgáltatást nyújtani, hogy a környezetvédelemre is figyelmet fordító kevesek közé tartozik.

2023-ban az EU-ban keletkezett hulladék 37,5%-a építési hulladék volt, így minden lehetőséget meg kell ragadnunk ennek csökkentésére. Az IMG Építő Kft-nél a fenntarthatósági és hulladékkezelési előírásoknak megfelelően szelektíven gyűjtjük az építkezési hulladékot, ha az építési telken ez nem megoldható, akkor akár saját telephelyünkön válogatjuk szét például a téglát, acélt, faanyagokat és műanyag hulladékot, ami így kerül elszállításra. A magas fenntartási költségek ellenére is felelősséget kell vállalnunk a környezetünkért – vallja Molnár Gábor projektmenedzser. Ezért is telepítjük immár a harmadik napelemparkot, mellyel mindhárom telephelyünket teljeskörűen el tudjuk látni energiával.

Az IMG Építőnél minden adott a hatékony és sikeres munkavégzéshez: generálkivitelezésben évtizedes tapasztalat, nagy gyakorlattal rendelkező építőipari és környezetmérnökök, saját acélszerkezet gyártó üzem, újonnan bevezetésre kerülő műanyag és alumínium nyílászáró gyártó kapacitás, magas gépesítettségi szint, több pécsi nagyberuházási referencia.

Az IMG Építő Kft. is szívesen részt vesz az EU által finanszírozott CURIOST projektben, ahol még több fenntarthatósági jó gyakorlattal ismerkedhetünk majd meg.

Molnár Gábor

 

 

 

 

Molnár Gábor
IMG Építő Kft.
Projektmenedzser

Termoplastnál fontosnak tartjuk a vállalkozások figyelmét ráirányítani a hulladékgazdálkodásban rejlő lehetőségekre

Termoplast – A fenntarthatóságra nyitott és a környezetvédelem iránt elkötelezett családi vállalkozás, a dél-dunántúli régió elismert vállalata.

Hőre lágyuló műanyagok feldolgozása fröccsöntéssel, termék-összeszerelés, nem veszélyes műanyag hulladék újrahasznosítása, forgalmazása és kereskedelme – e tevékenységek adják a Termoplast Kft. működésének alapját. A fenntarthatóság és a körkörös gazdaság elvét követve éves szinten mintegy 1800 tonna műanyag hulladékot alakítunk át másodnyersanyaggá. A Termoplastnál fontosnak tartjuk a vállalkozások figyelmét ráirányítani a hulladékgazdálkodásban rejlő lehetőségekre. Vagyis a cég ne fizessen a hulladék elszállításáért, hanem ellenár fejében adja le a megfelelően szétválogatott, újrahasznosításra alkalmas csomagolási vagy egyéb műanyag hulladékot például a Termoplastnál, ahol ebből -alapos szelektálás, válogatás és tisztítás után – alapanyagot, illetve ebből kész terméket tudunk előállítani, így az akár azonnal visszakerülhet a körforgásba, nem fog évekig hánykolódni a szeméttelepen. Ez egy win-win-win szituáció, vagyis előny a hulladékot leadó és az újrahasznosító cég, illetve a környezet számára is. A Termoplast vevői körében nagy a kereslet például az újrahasznosított műanyagból készült kozmetikai és egyéb kupakokra, mert a környezettudatos végfelhasználók előnyben részesítik az ilyen csomagolással rendelkező termékeket. Nem csak arra figyelünk, hogy a gyártási folyamatainkban keletkező selejtet szinte azonnal újrahasznosítsuk, hanem például a szállítási kapacitások maximális kihasználása végett arra is, hogy termékeink kiszállításánál visszagyűjtsük a számunkra alapanyagnak számító, de vásárlónknál felesleges hulladékként felhalmozódó műanyag selejtet.

A menedzsment elkötelezettsége miatt is nyitottak vagyunk további együttműködésre magyar és külföldi partnerekkel egyaránt és szívesen részt veszünk a fenntarthatóság témakörében indított nemzetközi projektekben, például a CURIOST-ban.

Ozsváth Tamás Termoplast Kft. minőségügyi és projekt manager

Ozsváth Tamás
Termoplast Kft.
minőségügyi és projekt manager

 

 

GINOP Plusz-3.2.4-23 – KKV kapacitásbővítő támogatás

Az OFA Nonprofit Kft. GINOP Plusz-3.2.4-23 KKV kapacitásbővítő támogatásának célja azon kis-, és közepes vállalkozások kapacitás-fejlesztésének támogatása, akik a négy leghátrányosabb helyzetű magyarországi régióban – Észak-Magyarország, Észak-Alföld, Dél-Alföld, Dél-Dunántúl – működnek és legfeljebb 10 munkavállalóval bővítenék a foglalkoztatottaik számát.

A támogatás hosszabb távon is segíti a kkv-k alkalmazkodását a zöld és a digitális átállás okozta kihívásokhoz, és ezáltal hozzájárul ahhoz, hogy a létrejövő munkahelyek hosszabb távon is fenntarthatók legyenek.

A projekt célcsoportját képezik a 15-64 év közötti munkanélküliek, vagyis azok, akiknek a felvételt megelőző hónapban nem volt munkából származó jövedelme. Új munkavállalók vonatkozásában a támogatott foglalkoztatás ideje 6 hónap, a nem támogatott továbbfoglalkoztatási kötelezettség ideje pedig 4 hónap.

A pályázók vállalási kötelezettségei és további információk az OFA weboldalán olvashatók, ahol a program pályázati dokumentációja is elérhető.

EGT 2022 – Energia, környezettechnológia, zöld átalakulás – online üzletember találkozó

A Varsói Egyetem Digitális Gazdasági Laborja első alkalommal rendezi meg ezt a nemzetközi üzletember találkozót 2022. október 24. és 28. között. Az energia, a környezetvédelmi technológiák és a zöld átalakulás a modern gazdaság fő pillérei lesznek. A megújuló energiaforrások irányába való elmozdulás gazdaságilag elkerülhetetlen, társadalmilag és környezetvédelmi szempontból pedig kívánatos.

A rendezvény célja egy erős hálózat létrehozása KFI intézmények, üzleti és ipari szereplők, európai és nemzeti intézmények és nem kormányzati szervezetek részvételével, az energetikai megoldások, a környezetvédelmi technológiák és a zöld átalakulás kiterjesztése és felgyorsítása érdekében.

Az eseményen az energia, környezettechnológia, környezetmérnöki tevékenység, zöld átalakulás és a zöld gazdaság területein elért legújabb eredményeket és kihívásokat is vizsgálni fogják.

További információ és regisztráció: https://egt2022.b2match.io/