december 10, 2021

I3 – pályázat zöld átmenet támogatására (Innovation investments Strand 2a (I3-2021-INV2a))

A zöld átmenet célja, hogy az éghajlati és környezeti kihívásokból lehetőségeket teremtsen. Az Európai Zöld Megállapodás célja, hogy Európát erőforrás-hatékony és versenyképes gazdasággá tegye. Ennek keretében az EU célul tűzi ki, hogy 2050-re klímasemlegességet érjen el, ezért ehhez jelentős beruházásokra lesz szükség. Az I3 támogatni kívánja az innovatív értéklánc-beruházásokat, a gazdaság zöld technológiával történő fellendítését és a fenntartható ipar/közlekedés megteremtését.

Tovább olvasom »
I3 – pályázat okos gyártás támogatására (Innovation investments Strand 2a (I3-2021-INV2a))

Ez a kiírás az új vagy továbbfejlesztett termékek, eljárások vagy szolgáltatások szállításának javítására összpontosít a feldolgozóiparban. A fejlett gyártás keretében a tudást és az innovatív technológiákat komplex termékek előállítására és a folyamatok javítására használják a hulladék, a szennyezés, az anyagfelhasználás és az energiafelhasználás csökkentése érdekében. A fejlett gyártás fontos elemei a robotika, a 3D és 4D nyomtatás, a mesterséges intelligencia, valamint a modellezéshez használt nagy teljesítményű számítástechnika.

Tovább olvasom »
Egy jó emberrel megint kevesebb…

Búcsúzunk Mecseki János kollégánktól, aki majd két évtizede látta el a kamarai székház karbantartási feladatait. Kollégáihoz mindig őszinte és segítőkész volt és amennyiben a zárkózottságát sikerült feloldani, úgy egy jó humorú, szeretetteljes embert ismerhettünk meg benne. Hiányozni fogsz János!  

Tovább olvasom »
WorldSkills Hungary nemzeti válogató 2 új szakmában

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara a szakmai támogatókkal együtt várja azoknak a fiatal szakembereknek, szakmai középiskolai képzésben résztvevőknek, főiskolai és egyetemi hallgatóknak a jelentkezését, akik szívesen megmérettetnék magukat a WorldSkills Hungary nemzeti válogatón ápolás és gondozás vagy víz-, gáz- és fűtésszerelő versenyszámban.

Tovább olvasom »