A Richter Gedeon Nyrt. kétfordulós pályázatot hirdet a Társaság K+F+I tevékenységéhez kapcsolódó, nemzetközi színvonalú innovációk támogatására és a kutatási eredmények gyakorlati megvalósításának elősegítésére. A pályázat első körben nyílt jellegű, míg a második fordulóban meghívásos és pénzdíjazott.
A pályázat célja a Társaság stratégiai irányaihoz, belső K+F+I tevékenységéhez kapcsolódó, nemzetközi színvonalú innovációk támogatása, a pályázókkal kölcsönös előnyöket kínáló kommunikáció kialakítása és a kutatási eredmények gyakorlati megvalósításának elősegítése.
A pályázatban a Társaság a saját kutatási irányvonalához kapcsolódó, már megkezdett és kezdeti eredményeket felmutatni képes új, innovatív kutatási javaslatok kidolgozását várja a következő indikációs területeken:
- pszichiátriai betegségek általában, ezen belül kiemelten:
- kognitív zavarok és
- pszichiátriai betegségek negatív tünetei
- nőgyógyászati betegségek klinikai kutatása, target javaslatok és digitális megoldások ezen belül kiemelten:
- meddőség
- endometriózis
- polycisztás ovárium szindróma (PCOS)
- menopauza
- nem-hormonális fogamzásgátlás
- oszteoporózis
- autoimmun betegségek, reumatológia
A modalitásokat tekintve egyaránt várunk kis- és nagymolekulás (pl. fehérje gyógyszerekre irányuló) javaslatokat, sejt és génterápiás megoldásokat, valamint digitális alkalmazásokat.
A pályázati javaslattal szembeni döntő elvárás az innovatív tartalom, kiváló szakmai háttér és a gyakorlati alkalmazhatóság.
A témapályázat irányulhat:
- a gyógyszerkutatási folyamat bármely szakaszára (korai/felfedező kutatás, preklinikai, vagy klinikai kutatás), illetve a biológiai, a biotechnológiai, a kémiai, gyógyszerészeti vagy egyéb gyógyszerkutatásban alkalmazott tudományterületre;
- a pályázat fókuszában lehet új utakat nyitó metodikai/biomarker megközelítés kidolgozása – elsősorban a transzlációs kutatások területén;
- olyan preklinikai és klinikai összefüggések feltárása az indikációs területen belül, amely az adott betegség jobb megértését, ezáltal hatékonyabb terápia kidolgozását segítheti elő;
- prevenciós és/vagy terápiás eljárások hatékonyságának növelése újszerű megközelítés révén (pl. orvostechnikai eszközökkel kombinált módon stb.);
- digitális megoldások (hardver, szoftver, mesterséges intelligencia, vagy azok kombinációja), mely alkalmas lehet például – de nem kizárólag – nőgyógyászati diagnosztikára, prevencióra, terápiára.
Benyújtási határidő: 2024. március 14.
További információ, teljes pályázati felhívás és dokumentáció