Meghívó: VIII. AGROPODIUM – Agrár-innovációs szakmai nap 2024.

“Agrártudomány a mindennapokban, tudomány az agráriumban” témájú nemzetközi agráripari szakmai és tudományos napot szervez a PRIMOM Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Vállalkozásélénkítő Alapítvány, mint a DigitalTech EDIH és a HCE konzorcium tagja. A kísérőesemény a helyi termékek kóstolója, bemutatója, vására lesz. Együttműködő partner a Nyíregyházi Egyetem Műszaki és Agrártudományi Intézete. Személyes és online részvétel is lehetséges.

Bővebben…

Hiánypótló agrármenedzsment képzés indul a PTE-n

Innovatív, aktuális képzéssel segíti a PTE Közgazdaságtudományi Kara, együttműködve a NAK Baranya Vármegyei Igazgatóságával, valamint a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamarával az agrárvállalkozások vezetőit.

Bővebben…

AGROPODIOM Matchmaking event

A Hajdú-Bihar Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara, a PRIMOM Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Vállalkozásélénkítő Alapítvány és a CENTI Technológia Transzfer Központ az Enterprise Europe Network tagjaiként „AGROPODIOM” címmel partnerkereső rendezvényt szerveznek a Farmer-Expo Nemzetközi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakkiállításon Debrecenben.

Bővebben…

Az EU jogszabályt fogadott el az élelmiszerek és az italok földrajzi árujelzői oltalmának megerősítéséről

Az Európai Tanács hivatalosan elfogadta a borokra, szeszes italokra és mezőgazdasági termékekre vonatkozó földrajzi árujelzők és egyéb minőségrendszerek oltalmának mind online, mind offline történő javításáról, valamint a földrajzi árujelzők bejegyzési eljárásának egyszerűsítéséről szóló rendeletet.

Bővebben…

Pályázat agrár-élelmiszeripari KKV-k számára

A Hungry EcoCities második felhívása nyílt meg február 15-én, amely az agrár-élelmiszeripari ágazatban tevékenykedő európai kkv-kat szólítja meg. A kezdeményezés célja a technológia és a művészet ötvözése, különös tekintettel az olyan sürgető problémák megoldására, mint az élelmiszer-pazarlás, a fenntartható élelmiszer-ellátási láncok kialakítása és az etikus fogyasztási gyakorlatok támogatása az EU-ban. A pályázat nyelve: angol.

Bővebben…

Január 1-től változik az agrárkamarai tagság

2024. január 1-jén lép hatályba az a módosítás, mely a cégek agrárkamarai tagsága keletkezését módosítja, kiterjesztve ezzel a tagságra kötelezettek körét.

 

2023. december 31-ig két módon keletkezett agrárkamarai tagsága a cégeknek: ha a cég főtevékenysége agrártevékenység volt vagy melléktevékenységei között volt agrártevékenység és a cég szerepelt az élelmiszerlánc-felügyeleti információs rendszerben (FELIR lista).

 

A január 1-től hatályba lépő módosítás meghatároz olyan agrártevékenységeket, melyek önmagunkban, a FELIR lista nélkül keletkeztetnek agrárkamarai tagságot, ha melléktevékenységként szerepelnek a cég tevékenységi körében. A fentieknek megfelelően a cégekre vonatkozóan az agrárkamarai törvény két mellékletben határozza meg az agrártevékenységek listáját: az egyik lista azokat a tevékenységeket tartalmazza, amelyek akár fő- akár melléktevékenységként hozzák létre az agrárkamarai tagságot, a másik lista azokat, amelyek akkor eredményeznek agrárkamarai tagságot, ha a cég egyben szerepel a FELIR listán is.

 

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara tájékoztatása szerint amennyiben a cég a tevékenységi körébe bejegyzett agrárgazdasági tevékenységeket a gyakorlatban nem végzi, és azokat legkésőbb 2024. január 15-ig törli, a cégnek 2024. évtől nem keletkezik tagdíjfizetéssel és egyéb kötelezettségekkel járó NAK tagsága.

 

Az agrártevékenységek, melyek 2024. január 1-től fő- vagy melléktevékenységként agrárkamarai tagságot keletkeztetnek:

 

 TEÁOR’08 Megnevezése
01 Növénytermesztés, állattenyésztés, vadgazdálkodás és kapcsolódó szolgáltatások
02 Erdőgazdálkodás
03 Halászat, halgazdálkodás
10 Élelmiszergyártás
11 Italgyártás
12 Dohánytermék gyártása
20.15 Műtrágya, nitrogénvegyület gyártása
20.20 Mezőgazdasági vegyi termék gyártása
46.11 Mezőgazdasági termék ügynöki nagykereskedelme
46.2 Mezőgazdasági nyersanyag, élőállat nagykereskedelme
46.3 Élelmiszer, ital, dohányáru nagykereskedelme
46.61 Mezőgazdasági gép, berendezés nagykereskedelme
77.31 Mezőgazdasági gép kölcsönzése

A fenti tevékenységeket kell törölni a tevékenységi körből január 15-ig amennyiben a cég nem folytatja azokat.

 

 

Az agrártevékenységek, melyek 2024. január 1-től melléktevékenységként agrárkamarai tagságot keletkeztetnek, ha a cég szerepel a FELIR listán:

TEÁOR’08 Megnevezése
38. 21 Nem veszélyes hulladék kezelése, ártalmatlanítása szakágazatból: komposztálás
46.75 Vegyi áru nagykereskedelme szakágazatból: műtrágya és egyéb agrokémiai termékek nagykereskedelme

 

Baranyai Agrár Nap

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Baranya Vármegyei Igazgatósága 2022-ben hívta életre az azóta is töretlenül és dinamikusan működő Baranyai Agrárkerekasztalt. Az agrárkerekasztal tagjai az agráriumot képviselő mérvadó vállalkozások, kamarák, a Kormányhivatal, szakmai szövetségek és intézmények partnersége, amely a Baranya életében különös súllyal megjelenő agrárszektor stratégiai fejlesztési ügyeivel foglalkozik, s havonta rendszeresen találkozik. A Baranyai Agrárkerekasztal tavaly határozta el, hogy hagyományteremtő szándékkal évente megrendezi a szektort megillető, rangos szakmai találkozót, a Baranyai Agrár Napot.

Bővebben…

Magyar Innovációs Nagydíj 2022 felhívás

Felhívás a 2022. évi legjelentősebb innovációs teljesítményének elismerésére

A Magyar Innovációs Szövetség – a Magyar Innovációs Alapítvánnyal közösen – a Kulturális és Innovációs Minisztérium és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal főtámogatásával, valamint az Agrárminisztérium és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala támogatásával, immár 31. alkalommal hirdeti meg a 2022. évi MAGYAR INNOVÁCIÓS NAGYDÍJ pályázatot.

Bővebben…

Törökország-EU Üzleti Párbeszéd – Agri-Food Networking üzletember találkozó (online)

Az Eurochambres a TEBD (Törökország – EU Üzleti Párbeszéd) projekt keretén belül meghirdeti az Agri–Food Networking Event c. online rendezvényt, amelynek időpontja: 2022. január 27-28.

A rendezvény a TEBD, 2021. április 21-22-én megrendezett Agrár-Élelmiszeripari Fórum folytatásaként kerül megrendezésre, és az EU és Törökország mezőgazdasági és élelmiszeripari vállalkozásai számára kiváló lehetőséget biztosít új üzleti kapcsolatok létrehozására és új partnerkapcsolatok kialakítására. A rendezvény az alábbi 6 témában fog zajlani:

  • Földrajzi jelzésű termékek
  • Szárított gyümölcsök és diófélék
  • Aromás növények és gyógynövények
  • Fagyasztott élelmiszerek
  • Egészséges életmóddal összefüggő táplálkozás és termékei (vegán, gluténmentes, diabetikus stb.)
  • Bio és organikus élelmiszerek

Regisztráció és további információk az alábbi linken érhető el: TEBD Agri-Food Networking

Részletes programot a regisztrációt követően kapnak a résztvevők.

A rendezvény nyelve az angol, magyar tolmácsolás nélkül.

XXX. Magyar Innovációs Nagydíj

FELHÍVÁS A 2021. ÉV LEGJELENTŐSEBB INNOVÁCIÓS TELJESÍTMÉNYÉNEK ELISMERÉSÉRE

A Magyar Innovációs Alapítvány – a Magyar Innovációs Szövetséggel közösen -– a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal főtámogatásával, az Innovációs és Technológiai Minisztérium, az Agrárminisztérium, és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala támogatásával, 30. alkalommal hirdeti meg a

MAGYAR INNOVÁCIÓS NAGYDÍJ pályázatot.

Bővebben…