Munkahelyi képzések támogatása – Munkaerő Fejlesztési Támogatás

Indul “A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül” című GINOP_Plusz-3.2.1-21-2021-00001 program.

Az összesen 70 milliárd forint kerettel meghirdetett Programba kérelem ismét benyújtható, a program részletei az aktuális Hirdetményben találhatóak.

A támogatás célja, hogy a feltételeknek megfelelő vállalkozásoknak továbbadott támogatást nyújtson a munkahelyi képzések megvalósításához, ezzel növelve a termelékenységüket. Ennek érdekében a munkaadók az állami foglalkoztatási szervként eljáró kormányhivatalhoz benyújtott kérelem alapján támogatást kaphatnak.

A munkáltatók az alábbi 4 képzés típusba tartozó képzésekre vonatkozóan nyújthatnak be kérelmet az állami foglalkoztatási szervhez:

  • Szakmai ismeretre irányuló képzés
  • Soft skill képzés
  • Információs és kommunikációs (IKT) technológiákra irányuló képzés
  • Nyelvi képzés

A Felhívás alapján a Nemzetgazdasági Minisztérium, Kulturális és Innovációs Minisztérium, valamint a fővárosi és vármegyei kormányhivatalok által alkotott konzorcium a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatásokról és támogatásokról, valamint a foglalkoztatás felügyeletéről szóló 2020. évi CXXXV. törvény továbbá a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatásokról és támogatásokról szóló 100/2021. (II. 27.) Korm. rendelet felhatalmazása alapján feltételesen vissza nem térítendő támogatásként nyújtja. A program forrását az Európai Szociális Alap+ és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosítja. Támogatás a harmadik meghirdetési szakaszban képzési költségre, bértámogatásra, továbbá mikro- és kisvállalkozások esetében szakmai megvalósítói költségekre igényelhető.

Forrás és további információ

Munkakör-megosztás elterjesztését célzó program – pályázati felhívás

Az OFA Országos Foglalkoztatási Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság „Munkakör-megosztás elterjesztését célzó program” címmel hirdet pályázatot.

A program célja, a fiatalok munkához jutásának, beilleszkedésének és a generációk közötti tapasztalat-átadásának támogatása azáltal, hogy mindkét érintett munkavállaló (nyugdíj előtt álló és pályakezdő álláskereső) „átfedő” részmunkaidőben dolgozik, ezzel biztosítva a tapasztalatátadást, a munkavégzés folyamatosságát, az ügyfél-kapcsolatok zavartalanságát.

A program keretében vissza nem térítendő támogatás nyújtható, mely által az alábbi költségek kerülhetnek támogatásra:
  • a munkakör-megosztással érintett nyugdíj előtt álló munkavállaló bérköltsége a munkaszerződés-módosítás keretében 6 órás (vagy ennek megfelelő havi időbeosztású) munkaidőre módosított arányosított bérhez hozzászámított és kifizetett havi 150 ezer Ft összeg (a kieső munkaidőre jutó bér, illetve nyugdíjjogosultság kompenzálására, valamint a mentorálás díjára)
  • a munkakör-megosztás céljából, a projektmegvalósítás időtartama alatt az állami foglalkoztatási szerv által nyilvántartott pályakezdő álláskeresőnek a munkakör-megosztás idejére vonatkozó részmunkaidős, napi 6 órás (vagy ennek megfelelő havi időbeosztású) foglalkoztatása után fizetett bérére havi 244.500 Ft támogatás igényelhető,
  • a munkakör-megosztás miatt felmerülő, a munkáltató indokolt többletköltségei (pl. munkába járás) kompenzálására havi maximum 50 ezer Ft átalányköltség.
A támogatást legfeljebb egy éves időtartamig lehet igénybe venni, amennyiben a munkakör-megosztás keretében történő foglalkoztatás legkésőbb 2024. május 1. napjával megkezdődik. A támogatás időtartamába a pályakezdő álláskereső továbbfoglalkoztatásának időtartama nem számít bele. A pályázónak vállalnia kell a felvételre kerülő pályakezdő álláskeresőnek a támogatás időtartamának felével megegyező továbbfoglalkoztatását.

A „Munkakör-megosztás elterjesztését célzó program” pályázati dokumentációja itt tölthető le.

Új bértámogatási program indul augusztus 15-én

Tízezer álláskereső elhelyezkedését támogathatja a kormány a vidéki régiókban az augusztus 15-től induló “Vállalkozások regionális munkaerő támogatása” programban.

A cégek az újonnan felvett, vidéken regisztrált álláskeresők után legfeljebb havi 150 ezer forint vissza nem térítendő bérköltség támogatásra pályázhatnak. A legfeljebb fél éven át biztosított állami hozzájárulás célzottan ösztönzi a nehezebb foglalkoztatási helyzetűek – például pályakezdők, alacsony iskolai végzettségűek vagy kisgyermeket nevelők munkába állását.

Az új program Budapesten és Pest megyén kívül az ország minden részében, az összes vidéki régióban elérhető lesz a hónap közepétől.

Forrás: https://www.hrportal.hu/hr/uj-bertamogatasi-program-indul-augusztus-15-en-20220810.html
További információ: https://pbkik.hu/2022/08/23/hirek/vallalkozasok-regionalis-munkaero-tamogatasa/

 

Fiatal szakképzettek munkatapasztalat-szerzést elősegítő támogatása

További kiegészítés történt a Vállalkozások munkaerő támogatása című program keretében és 2021. november 1-től a Fiatal szakképzettek munkatapasztalat-szerzést elősegítő támogatás részeként további 3 havi támogatásra nyújtható be kérelem.

Bővebben…

Újabb módosítások a Vállalkozások munkaerő támogatása programban

Az újonnan felvetteknek képzést biztosító vállalkozások 90 napig munkatapasztalat szerzést elősegítő támogatásban is részesülhetnek 2021. szeptember 15-től – jelentette be Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.

Bővebben…

Szeptembertől pályázható munkahelyi képzési támogatás!

GINOP Plusz-3.2.1-21 “A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül” című kiemelt projekt elsődleges célja a vállalkozások veresenyképességének növelése a munkahelyi képzések megvalósításának támogatásával.

Bővebben…

Tájékoztatás az ágazati bértámogatás változásairól

A 73. számú Magyar Közlönyben megjelent, hogy 2021.05.01-től változott az ágazati bértámogatásban és az adókedvezményben részesülők köre. Emellett fontos kiemelni, hogy amennyiben a továbbiakban nem tart a vállalkozás igényt a támogatás folyósítására, abban az esetben 2021.05.05-ig jelezniük kell a Kormányhivatal felé ezt a szándékukat a Hosszabbítás elutasítása című dokumentum benyújtásával.

Bővebben…

Hamarosan indul a Magyar Falu vállalkozás-újraindítási program

Várhatóan tavasszal indul a indul a Magyar Falu Program vállalkozás-újraindítási alprogramja, melynek célja a vidéki vállalkozások beruházásainak ösztönzése az 5000 fő alatti településeken. Az első kör költségkerete 25 milliárd forint, ami a tíznél kevesebb embert foglalkoztató cégek számára lesz pályázható.

Bővebben…