Kedvező kilátások – Pénzügyi Okos Megoldások kkv-knak

Szeretné tudatosabban kezelni vállalkozása pénzügyeit és kihasználni a legjobb finanszírozási lehetőségeket? A Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara – a Pénzügyi Okos Megoldások – első rendezvényén szakértők segítenek eligazodni a legfrissebb pénzügyi trendek között.

Tartson velünk, és hozza meg a legjobb pénzügyi döntéseket!

Időpont: 2025. április 9. 14.00-17.00
Helyszín: Misina TetőPont – Családi és Mozgástér (Pécs, Misinatető)

Bővebben…

„KKV Technológia Plusz” Hitelprogram – Kamatmentes KKV-hitel igénylési lehetőség

2024. április 30-tól indul a GINOP Plusz program 1. prioritásához tartozó KKV Technológia Plusz Hitelprogram, amely európai uniós forrásokból valósul meg. A program keretein belül a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások kedvező feltételek mellett, 0%-os fix kamattal igényelhetik a hitelt új fejlesztések, illetve értéknövelő beruházások megvalósításához.

A program keretösszege 155,54 milliárd forint, amely a Magyar Fejlesztési Bank Pont Plusz hálózatán keresztül, az MBH Bank és a Gránit Bank megjelölt fiókjaiban lesz elérhető.

A hitelprogram céljai között szerepel:

  • A hazai kkv-k termelékenységének növelése
  • A technológiai és szervezeti megújítás támogatása
  • A vállalkozások korszerű termék-és szolgáltatásfejlesztési képességének megteremtése, bővítése
  • Energiahatékony beruházások támogatása

A pályázók 10 és 100 millió forint közötti hitelösszeget igényelhetnek. A hitel az ország egész területén felhasználható, kivéve Budapesten. A keretösszeg legalább 65%-a a négy leghátrányosabb helyzetű régióban – Dél-Alföldön, Dél-Dunántúlon, Észak-Alföldön és Észak-Magyarországon – kerül kiosztásra.

Az igényléshez szükséges további információkat az alábbi linken érhetik el.

Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogram keretemelése

A GFM közleménye szerint a február 1-jén elindított Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogram forgóeszköz- és beruházási hitelei kimerültek, a vállalkozások rövid időn belül lekötötték a Kormány által biztosított, rendkívül kedvező kamatozású forrásokat. Ez azt jelenti, hogy a magyar gazdaság a háború és szankciók sújtotta helyzetben is vitalitást, erőt mutat, sokan akarnak beruházni, fejlődni. A vállalkozások hiteléhsége nagy, a magas kamatok ugyanakkor jelentősen visszafogják a növekedést.

A Hitelprogramban 16 kereskedelmi bank vesz részt közvetítőként az Exim mellett. Az alprogramok felfüggesztéséig forgóeszközhitelt 912 vállalkozás igényelt átlagosan 655 millió forint összegben, míg beruházási hitelt 163 vállalkozás igényelt átlagosan 1,24 milliárd forint összegben.

A Kormány a Hitelprogram keretének 1000 milliárd forintra növeléséről döntött, azaz a Kormány további 300 milliárd forintnyi igen kedvező forrást juttat a gazdaságba. Így több beruházás, több munkahely jöhet létre, tovább javulhat az ország versenyképessége.

A programról további részleteket ITT olvashat.

Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogram

Februártól 700 milliárd forintos hitelkerettel elindul a Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogram a hazai vállalatok számára. A Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogramnak (BGH) köszönhetően hazánkban a valaha volt egyik legnagyobb, 700 milliárd forintos kormányzati hitelprogram indul meg 2023. februártól.

Nemcsak exportra, hanem valamennyi hitelcélra felhasználható forint- és euróalapú hitelt nyújt a program, minden hitelfelvétel mögött az Eximbank által biztosított forrás áll majd. A program hiteltermékei rendkívül kedvező, forinthitelek esetén legfeljebb jellemzően 6%-os, euróhitelek esetén legfeljebb 3,5%-os kamattal lesznek elérhetők.

A Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogram a következő alprogramokból áll:

  • Baross Gábor Újraiparosítási Forgóeszközhitel
  • Baross Gábor Újraiparosítási Beruházási Hitel
  • Baross Gábor Újraiparosítási Zöld Hitel
  • Baross Gábor Újraiparosítási Lízing
  • EXIM Export Előfinanszírozó Beruházási Hitel
  • EXIM Export Előfinanszírozó Forgóeszközhitel
  • Jövő Exportőrei Beruházási Hitel
  • Jövő Exportőrei Forgóeszközhitel

Forrás

 

Állami támogatás: a Bizottság a vállalatok támogatására irányuló,1,25 milliárd euró összegű magyar programot hagyott jóvá Oroszország Ukrajna elleni háborújával összefüggésben

Az Európai Bizottság 1,25 milliárd euró összegű magyar hitel- és garanciaprogramot hagyott jóvá, amely a kis- és középvállalkozások (a továbbiakban: kkv-k) és nagyvállalatok támogatására szolgál Oroszország Ukrajna elleni háborújával összefüggésben. A programot az állami támogatásokra vonatkozó ideiglenes válságkeret alapján hagyták jóvá – e keretet a Bizottság az Európai Unió működéséről szóló szerződés (a továbbiakban: EUMSZ) 107. cikke (3) bekezdésének b) pontja alapján 2022. március 23-án fogadta el és 2022. július 20-án módosította, elismerve, hogy az uniós gazdaságban komoly zavar áll fenn.

Bővebben…

EXIM Zöld Finanszírozási Program

A beruházási hitel olyan belföldi fejlesztések finanszírozására igényelhető, ahol a beruházás legalább 25%-a fenntarthatósági célokat szolgál, csökkentve az energiafogyasztást és a környezetterhelést, az üvegházhatást kiváltó gázok kibocsátását, elősegítve a fenntartható gazdálkodás kialakítását és a tiszta technológiára történő átállást az alábbi területeken: energiahatékonysági beruházások, elektromobilitás, fenntartható vízkezelés, fenntartható agrárium, megújuló energiatermelés, valamint fenntartható hulladékkezelés. A kedvezményes, fix kamatozású beruházási hitelt az exportőrök, exportőrbeszállítók, valamint az exportot még csak tervező kis-és középvállalkozások, valamint nagyvállalatok egyaránt igénybe vehetik. A hitel futamideje legfeljebb 8 év, összege pedig maximum 20 millió EUR, illetve ennek megfelelő forint összeg lehet. A konstrukció célja, hogy javítsa a hitelkonstrukció feltételeinek megfelelő vállalkozások nemzetközi versenyképességét, növelje a környezetileg fenntartható zöld iparágak, illetve ügyfelek részarányát, továbbá támogassa a zöld technológiákat, szolgáltatásokat értékesítő magyar vállalkozások üzleti tevékenységét, fejlesztését, exportját.

A beruházási hitel mind az EXIM általi közvetlen finanszírozás, mind a kereskedelmi bankokon keresztüli refinanszírozás formájában igényelhető, legkésőbb 2022. december 15-ig.

Zöld finanszírozási program (exim.hu)

Széchenyi Kártya Program MAX

Folytatódik a Széchenyi Kártya Program, amely kedvezményes finanszírozási lehetőségeket biztosít a hazai kkv-szektornak. A Kormány az energiaválság okozta megnövekedett energia többletköltségek finanszírozásának könnyítése, valamint a hatékonyságnövelő és technológiaváltást segítő beruházások elősegítése érdekében két új speciális, kiemelten támogatott hitelkonstrukciót is bevezet (a folyószámlahitel és a beruházási hitel al-konstrukciójaként).

Bővebben…