Európai Innovációs Tanács – így néz ki a 2025-ös munkaprogram

Az EIC 2025-ös munkaprogramja immár négy fő programban biztosít finanszírozást.

Már idén november elején bemutatták az Európai Innovációs Tanács (EIC) 2025-ös munkaprogramját, az EIC Pathfinder, Transition, és Accelerator pályázat keretösszegeit, fókuszterületeit, és persze a pályázati feltételeket. Számos újdonság segíti az innovatív vállalkozásokat a jövő évi pályázati ciklusban. Rövid összefoglaló következik.

Bővebben…

Szellemi tulajdon, szellemi vagyon export piacra lépés vonatkozásában – Workshop KKV-knak

A Budapesten megrendezendő workshop célja, hogy a résztvevők megismerjék a szellemi tulajdon hasznosításának lépéseit, a hazai és nemzetközi piacra lépéshez szükséges jogi feltételeket, és konkrét példákon keresztül választ kapjanak az alábbi kérdésekre.

Bővebben…

A siker kulcsa, avagy a KKV-k eredményes működésének tényezői – workshop

A workshop során ismertetésre kerülnek a BKIK-IVE (Corvinus egyetem) együttműködés keretében végzett kutatás sarokpontjai és a kutatás eredménye, azon tényezők, melyek a kkv-k sikerességében kulcsszerepet játszanak. A résztvevő vállalkozókkal ezen sikertényezők mentén kerül sor beszélgetésre a tapasztalatokról.

Maga a kutatás kvantitatív (beszámoló elemzés) és kvalitatív (workshopok sikeres vállalkozókkal, befektetőkkel, finanszírozókkal, NAV képviselőivel, coach-okkal, kamarai tagozati vezetőkkel) elemeket is magába foglalt a témához kapcsolódó tudásanyag és korábbi Makronóm intézet kutatás eredményének felhasználásával.

A workshopot vezeti Bodonyi Andrea üzletfejlesztési tanácsadó.

A workshopot kötetlen beszélgetés és büféebéd zár.

A rendezvényen való részvétel díjmentes de regisztrációhoz kötött.

Lezárult a jelentkezés.

MNB konjunktúra felmérés

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kiemelt feladatának tekinti, hogy megismerje és folyamatosan nyomon kövesse a magyar vállalati szektor gazdasági helyzetét és kilátásait. Ennek kapcsán az MNB rendszeres konjunktúra felmérést végez a hazai vállalatok körében azzal a céllal, hogy a jegybank hiteles képet kapjon a gazdasági folyamatok aktuális és várható alakulásáról.

A hivatalos statisztikáról szóló 2016. évi CLV. törvény adta keretek között néhány olyan kérdés megválaszolásában szeretnék együttműködésüket kérni, amelyek segítenek pontosabb képet alkotni a magyar vállalati szektor gazdasági helyzetéről, illetve az általános üzleti hangulat aktuális és jövőbeli várakozásairól. Kérjük, segítsék munkájukat azzal, hogy kitöltik az MNB honlapján az alábbi hivatkozáson elérhető rövid kérdőívet 2024. november 18-ig. A kitöltés mintegy 10 percet vesz igénybe.

https://mnbpoll.mnb.hu/Survey.aspx?surveyid=155045204&lng=hu-HU

Eddigi felméréseik eredményei megtalálhatók az MNB honlapján az alábbi hivatkozásra kattintva:

https://www.mnb.hu/penzugyi-stabilitas/publikaciok-tanulmanyok/vallalati-konjunktura-felmeres

Az adatszolgáltatás nem kötelező, a felmérésben való részvétel önkéntes. A válaszadás név nélkül történik (anonim). A kérdőív nem tartalmaz a vállalat azonosítására alkalmas kérdéseket. Az adatgyűjtés statisztikai célból történik. A válaszokat összesítve dolgozzuk fel, amelyekből egyedi adatokat nem tartalmazó elemzéseket kívánunk készíteni. Amennyiben a felmérés kapcsán kérdésük merülne fel, az MNB illetékes munkatársai készséggel állnak rendelkezésre a e-mail címen keresztül.

Igazán különleges moziélményt hozott el a Curiost projekt az üzleti világ fenntarthatóságáról

Fenntarthatóság, elköteleződés – a „Beyond Zero” c. dokumentumfilm vetítése és egy izgalmas kerekasztal beszélgetés során a fenntarthatóság üzleti világban való megvalósításának kiemelkedő példáit ismerhették meg az érdeklődők. A film és a kerekasztal beszélgetés résztvevői egyaránt rávilágítottak arra, hogy a vezetői szemléletváltás, a példamutató elköteleződés és a munkavállalók folyamatos képzése kulcsfontosságú a fenntartható jövő felé vezető úton.

Beyond Zero  Beyond Zero

 

 

 

 

 

 

A számos nemzetközi díjat begyűjtő film feldolgozza az Interface nemzetközi szőnyegpadló gyár alapítójának elköteleződését a felelős és fenntartható gyártás és vállalatmenedzsment felé, bemutatja a megannyi merész és úttörőnek számító ötletet, melyek hol zátonyra futottak, hol sikeresen járultak hozzá a vállalat fenntarthatóságához és még nagyobb hitet és erőt adtak a misszió beteljesítéséhez.

Az igazán különleges moziélményt a CURIOST projekt és a Sustainova hozta el a baranyai KKV-k képviselői és érdeklődő diákok számára.

A kerekasztal beszélgetés résztvevői voltak:
Vér Csaba, moderátor – PTE Műszaki és Informatikai Kar
Cserna Klára – ProInterier Kft.
Dr. Pánovics Attila – PTE Állam- és Jogtudományi Kar
Turbéki Judit – Holcim Magyarország Kft.
Pethő Gergely – e.on

 

Hiánypótló agrármenedzsment képzés indul a PTE-n

Innovatív, aktuális képzéssel segíti a PTE Közgazdaságtudományi Kara, együttműködve a NAK Baranya Vármegyei Igazgatóságával, valamint a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamarával az agrárvállalkozások vezetőit.

Bővebben…