Februárban újra indul a Tüzelőanyag-cella és hidrogéntechnológia szakember/szakmérnök képzés
2025 februárjában immár 4. alkalommal indul a Tüzelőanyag-cella és hidrogéntechnológia szakember/szakmérnök képzés a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karán. Ez a képzés ideális választás mindazok számára, akik szeretnének megoldást találni a modern energetikai kihívásokra, elmélyedni a megújuló energiaforrások, az energiatárolás kérdései és a hidrogén alapú mobilitás innovatív világában.
Két nap innováció, partnerség és MI
A Mesterséges Intelligencia és a tudományos és üzleti kapcsolatok fejlesztése áll az idei Innovációs Napok fókuszában!
Baranya vármegye üzleti és tudományos közéletében már évek óta kiemelt fontossággal bír a PTE szervezésében az Innovációs Napok. A kétnapos program idén a Deutsche Telekom IT Solutions (DTITS) és a PTE koprodukciójában valósul meg május 14-15-én.
Gyógyszerésztudományi Kar Partnernap és üzletember találkozó
A Pécsi Tudományegyetem GYTK Partnernap célja egy olyan platform létrehozása, ahol az akadémiai szféra, az ipari szektor, a kórházak és a közforgalmú gyógyszertárak képviselői, valamint a szakmai szervezetek és valamennyi kapcsolódó terület szakértői megoszthatják egymással tapasztalataikat, fejlesztési javaslataikat a szakmát, kutatást és a képzést érintő meghatározó kérdésekben.
A régiós gépgyártókat hívja szakmai panelbeszélgetésre a PTE TTK: fókuszban az ultraprecíziós megmunkálás
Jelentős innovatív beruházásra készül a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar, melyből a dél-dunántúli régió gépipari vállalkozásai is profitálni tudnak. Erről, valamint az iparág helyzetéről, problémáiról és lehetőségeiről is szó lesz május 15-én, a Dél-Dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpontban.
Meghívó: fókuszban a mikotoxinok – problémából lehetőséget kínál a PTE TTK
A PTE TTK meghívja az élelmiszeripar és agrárium szereplőit partnertalálkozójára, ezen belül ’Mikotoxinok ’TERMŐFÖLDTŐL AZ ASZTALIG’ panelbeszélgetésre. Az eseményen kiderül, hogy hogyan tud lehetőséget kínálni egy világon egyedülálló rendszer kialakításával a Mikotoxin Kutatócsoport egy csaknem minden embert érintő probléma megoldásával.
Ingyenes képzések a Pécsi Tudományegyetemen
- Előzetesen elérhetővé tett szöveges anyagok, amelyet a résztvevők a saját ütemükben, önálló tanulás
keretében dolgozhatnak fel a jelenléti képzést megelőzően. - Személyes jelenléttel megvalósuló előadás, amely az adathasznosítás (adatvédelmi) jogi kereteit tekinti
át. - Személyes jelenléttel megvalósuló kiscsoportos foglalkozás, amelynek során a résztvevőknek át kell
gondolniuk, hogy a tanultak miként alkalmazhatók a saját szervezetük tekintetében. - A kiscsoportos foglalkozás eredményeinek közös elemzése, létszámtól függően tapasztalatcsere a
különböző képviselt szervezetek között. - Tapasztalatcsere és a tanultak közös értékelése.
A Közadat-újrahasznosítás jogi keretei:
A kurzus teljes egészében online, akár otthonról is elvégezhető és az alábbi modulokból áll:
- Online elérhető tananyagok, amelyet a résztvevők a saját ütemükben, önálló tanulás keretében
dolgozhatnak fel. - Online elérhető feladatok, további hasznos linkek, amelynek segítségével a résztvevők elmélyíthetik
tudásukat, valamint önellenőrizéssel kapnak visszajelzést a tananyag gyakorlati alkalmazásáról. - Online elérhető feladat, amelynek során a résztvevőknek át kell gondolniuk, hogy a tanultak miként
alkalmazhatók a saját szervezetük tekintetében. - Online élő konzultáció, amelynek keretében lehetőség van a felmerülő kérdések megvitatására.
- Tapasztalatcsere és a tanultak közös értékelése.
A kurzusokról további információ a nevükre kattintva érhető el.
Kollektív megjelenés az Ipar Napjai kiállításon
A Pécsi Tudományegyetem, a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara valamint kilenc helyi ipari vállalkozás – Contrall Kft., Glt Delta Kft., Honsa Kft., Kontakt-Elektro Kft., Körber Hungária Kft., Matro Kft., Magnus Aircraft Zrt., Somapak Kft., Z Elektronika Kft. – közösen jelenik meg az Ipar Napjai 2023. szakkiállítás és vásáron, melyet május 16. és 19. között rendeznek meg a Hungexpo területén. A kollektív megjelenésünk célja, hogy megmutassuk a térség, Pécs város műszaki portfólióját, az egyetemi tudásbázis értékeit és kapcsolódó kutatásait. A kollektív standmegjelenéssel erősítjük a társkiállítók közötti kapcsolatokat és ismételten megmutatjuk a meghatározó szereplők, a Pécsi Tudományegyetem és a gazdaság partnerségét.
„Zöld megoldások Pécsen” – bemutatkozik a Green Aura projekt az ÖKOVÁROS héten a Pécsi Árkádban
Május 2 – 7. között az ÖKOVÁROS hét keretében kerül kiállításra az a terepasztal, amely a Pécsi Tudományegyetem és Pécs „zöld” infrastruktúráját és fejlesztéseit mutatja be, kiterjesztett valóság segítségével. A terepasztalon elhelyezett QR kód jellegű markerek mögött, okostelefonról működő applikációval jelenik meg az a virtuális tartalom, mely segít eligazodni az érdeklődőknek a pécsi „zöld” fejlesztések világában, egyben szemléletüket is formálva, ötleteket adva a fenntartható hétköznapi működéshez. A résztvevők a hőerőműtől az egyetemen át, egészen a vízmű biogázüzeméig megismerhetik, hogy milyen fenntarthatósági célú fejlesztések indultak, és készültek el Pécsen az elmúlt években. A látogatók számára a PTE tableteket biztosít, de a virtuális tartalom saját okostelefonnal is megtekinthető.
Kortalan Tudomány és Művészet Konferencia és Fesztivál
A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának Transzdiszciplináris Kutatások Intézete az Egészségtudományi Karral, a Művészeti Karral és a PTE 3D Központtal társszervezésben, a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara közreműködésével ismét megrendezte 2021. október 18-23. között a Kortalan Tudomány és Művészet Konferencia és Fesztivált.
A programok Pécsett több helyszínen kerültek megrendezésre, többek között a PTE Egészségtudományi Karán, a Király utcai Reggeliben és a Püspöki Magtár Látogatóközpontban, de a rendezvényfolyam alatt számos előadás online is követhető volt.