Eurostars pályázati felhívás innovatív KKV-k számára

2025. március 14-ig lehet pályázni az Eurostars 8. felhívása keretében. Az Eurostars olyan finanszírozási eszköz, amely az innovatív kkv-kat és projektpartnereiket (nagyvállalatok, egyetemek, kutatóintézetek és más típusú szervezetek) támogatja nemzetközi együttműködésen alapuló K+F és innovációs projektek finanszírozásával. A részvétel révén a szervezetek minden területen hozzáférhetnek a nemzetközi együttműködésen alapuló K+F projektek állami finanszírozásához. A partnerséget az Európai Unió társfinanszírozza a Horizont Európa keretprogramon keresztül.

Bővebben…

Online workshop – Fenntartható, bioalapú és fejlett anyagok

Az RTIT>> projekt konzorciumi tagjai rendszeresen vesznek részt szakmai továbbképzésen anyagkutatás és -technológia témakörben. Ezt a tudást és ismeretet hamarosan a pilot megvalósítások során fordítják az érdeklődő vállalkozások javára.

Bővebben…

Európai Innovációs Tanács – így néz ki a 2025-ös munkaprogram

Az EIC 2025-ös munkaprogramja immár négy fő programban biztosít finanszírozást.

Már idén november elején bemutatták az Európai Innovációs Tanács (EIC) 2025-ös munkaprogramját, az EIC Pathfinder, Transition, és Accelerator pályázat keretösszegeit, fókuszterületeit, és persze a pályázati feltételeket. Számos újdonság segíti az innovatív vállalkozásokat a jövő évi pályázati ciklusban. Rövid összefoglaló következik.

Bővebben…

Innovációmenedzsment: sikeres modellváltás a Gold Consulting-nál

Hosszú távú tanulmányok kimutatták, hogy az innovációval aktívan nem foglalkozó cégek legalább 50%-a 10 év elteltével már nem működik…

Még 2021 elején, javában a COVID magasra csapó hullámainak tetején igyekezett fennmaradni mindenki, amikor egy komplex csomag keretében IMP3ROVE innovációmenedzsment tanácsadásra került sor a Gold Consulting Szociális Szövetkezetnél. Mi történt azóta? Volt-e értelme a PBKIK és a HEPA tanácsadásának? Felder Frigyessel, a szervezet egyik vezetőjével beszélgettünk.

Bővebben…

2024. Évi Magyar Innovációs Nagydíj Pályázat

A Magyar Innovációs Szövetség – a Magyar Innovációs Alapítvánnyal közösen – a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) főtámogatásával, a Nemzeti Innovációs Ügynökség szakmai támogatásával, valamint az Agrárminisztérium (AM), az Energiaügyi Minisztérium (EM), a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) támogatásával meghirdeti a 2024. ÉVI MAGYAR INNOVÁCIÓS NAGYDÍJ pályázatot.

Az immár 33. alkalommal meghirdetett pályázat célja, hogy elismerésben részesítse a hazai innováció legkiemelkedőbb eredményeit, egyben teret és lehetőséget biztosítson a környezetvédelmi és fenntarthatósági szempontoknak is megfelelő, innovatív termékek és technológiák megismerésére, mind a gazdasági élet szereplői, mind a társadalom számára.

A 2024. év legjelentősebb innovációs teljesítményét elismerő Magyar Innovációs Nagydíj mellett további nyolc kategóriában kaphatnak díjat a kiemelkedő innovációs teljesítmények:

  • a 2024. évi Ipari Innovációs Díj (NGM),
  • a 2024. évi Informatikai Innovációs Díj (NGM),
  • a 2024. évi Agrár Innovációs Díj (AM)
  • a 2024. évi Energiaügyi Innovációs Díj (EM),
  • a 2024. évi Környezetvédelmi Innovációs Díj (EM),
  • a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala 2024. évi Innovációs Díja (SZTNH),
  • az „Alapkutatástól a piacig” 2024. évi Innovációs Díj (NKFIH),

valamint a legeredményesebb, 2021. január 1. után alapított innovatív startup vállalkozás számára kiírt

  • „2024. év legjobb startup vállalkozása” Díj (MISZ).

A díjak ünnepélyes átadására 2025 márciusában kerül sor az Országházban. A díjazottak az eredményhirdetést követően jogosulttá válnak a Szövetség tulajdonát képező Magyar Innovációs Nagydíj, ill. Innovációs Díj védjegyének használatára.

A Magyar Innovációs Nagydíj, valamint az Innovációs Díjak kiemelkedő marketing értéket képviselnek és jelentős publicitást biztosítanak a díjazottak számára, növelve a termékeik, szolgáltatásaik iránti bizalmat, innovatív megoldásaik szakmai rangját.

PÁLYÁZATI FELTÉTELEK

A pályázaton azok a Magyarországon bejegyzett vállalkozások, ill. szervezetek vehetnek részt, amelyek a 2024. évben kiemelkedő műszaki, gazdasági innovációs teljesítménnyel (új termékek, új eljárások, új szolgáltatások értékesítése stb.) a környezetvédelmi és fenntarthatósági szempontok figyelembevételével jelentős üzleti hasznot értek el.

Az innováció kiindulási alapja lehet tudományos kutatás, műszaki fejlesztési eredmény, szabadalom, know how alkalmazása, technológiai transzfer.

ELBÍRÁLÁSI SZEMPONTOK

A Magyar Innovációs Nagydíj odaítélésénél a bírálóbizottság az innovációból 2024-ben elért eredményt/többlet árbevételt, valamint a műszaki-, egyéb gazdasági előnyöket, ill. a környezetvédelmi és fenntarthatósági szempontokat is mérlegelve hasonlítja össze a pályázatokat.

A bírálóbizottság a Magyar Innovációs Alapítvány Kuratóriuma által felkért tudósokból, vezető gazdasági szakemberekből áll, elnöke Dr. Hankó Balázs, kultúráért és innovációért felelős miniszter.

A bírálóbizottság által meghozott döntés végleges, fellebbezésnek helye nincs.

BEADÁSI HATÁRIDŐ: 2025. február 10., éjfél

A nevezés dokumentumai a www.innovacio.hu/innonagydij oldalra tölthetőek fel.

  • Részletes leírás (max. 10 oldal) a megvalósításról, az innovációból elért piaci, illetve gazdasági eredményről (árbevétel/eredmény, piaci részesedés növekedése stb.), valamint arról, hogy külső (pályázati) forrás mennyiben segítette az innovációs teljesítmény elérését,
  • Referenciák igazolása és nyilatkozat a közölt adatok, információk, valamint a szellemi tulajdonvédelmi jogok hitelességéről.

További információ: www.innovacio.hu, e-mail: Mobil: +36 30 955 0420

2024. december 16-án, 14:00-kor online tájékoztatót tartunk a 33. Magyar Innovációs Nagydíj pályázatról. Amennyiben szeretne információkat kapni az idei kiírásról, kérjük, hogy legkésőbb december 13-ig regisztráljon az email címen.