ÉTK ülés – fókuszban a létszámbővítés
November második felében megtartotta ülését a kamara által menedzselt Építőipari Technológiai Klaszter (ÉTK).
November második felében megtartotta ülését a kamara által menedzselt Építőipari Technológiai Klaszter (ÉTK).
Hazánk versenyképességének egyik záloga a magyar gazdasági szereplők sikeres bekapcsolódása a nemzetközi értékláncokba. Ehhez nélkülözhetetlen, hogy az egyes ágazatok olyan hálózatokat alkossanak, amelyek a kitörési pontként szolgáló iparágak szereplőit egységes képviseletbe tömörítik. A kormány ennek elősegítése érdekében fogadta el Magyarország 2030-ig szóló Klaszterfejlesztési Stratégiáját, amelynek célja, hogy az úgynevezett klaszteresedési (gazdasági hálózatalkotási) folyamat ösztönzésével és támogatásával hozzájáruljon a versenyképesség növeléséhez.
Az AMULET projekt keretén belül számos olyan rendezvény ajánlanak az ipar szereplőinek a figyelmébe, amelyek valamilyen szinten kötődnek a könnyűsúlyú anyagokhoz. A projekt célja, hogy ezen könnyűsúlyú anyagok elterjesztésével csökkenjen a CO2 kibocsájtás az EU-ban. Most egy autópari expo-t ajánlunk a figyelmükbe.
A Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter (menedzsmentszerv: PBKIK) 86. Benchmarking ülésének fókuszában a mesterséges intelligencia felhasználási lehetőségei és a napelemparkokhoz kapcsolódóan az energia tárolása volt.
A Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter (menedzsmentszerv: PBKIK) elnöke, Csirke Balázs és szakképzésért felelős elnökségi tagja, Pál Ágnes adta át a 2022/23-as tanév DDGK Oktatói Ösztöndíj pécsi nyertesének, Osvald Leventének az elismerő oklevelet a kamara épületében.
Megtartotta szeptemberi ülését a kamara által menedzselt Építőipari Technológiai Klaszter (ÉTK). Az ülésnek két fő témája volt: a munkabiztonság és az Ágazati Képzőközpont (ÁKK) első évének az értékelése.
A nyár sem telt eseménytelenül, júliusban ülésezett a kamara által menedzselt Építőipari Technológiai Klaszter (ÉTK) elnöksége.
A Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter (menedzsmentszerv: PBKIK) tagja, a KONTAKT-Elektro Kft. ipari villamos automatizálás, az elektro- és szenzortechnika területein tevékenykedik immár 40 éve. Jelenleg a legnagyobb fejlesztési projektjeik a hidrogéntechnológiához kapcsolódnak, 15 éve foglalkoznak a technológiaváltó területtel.
Céget és ezzel együtt telephelyet is vásárolt a Kaposvári Villamossági Gyár (KVGY) Kaposújlakon. A csaknem 1100 négyzetméteres csarnokban alapvetően a német piacra dolgoznak majd, s a piacbővítés következtében a 2023-as nagyjából 11 milliárd forint bevétellel szemben 2024-ben csaknem 13 milliárd forintot terveznek.
A Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter (menedzsmentszerv: PBKIK) tagja, a Matro Kft. tulajdonosával, Kleisz Zoltánnal interjú készült, amely során a cég fejlesztéseiről, az autóiparról és az aktuális trendekről – automatizáció, energiahatékonyság – beszélgettek. A sikertörténetükből kiderül az is, hogyan lett a pécsi gépgyártó a Knorr-Bremse autóipari beszállítója.