Pécsi Tudományegyetem

A régiós gépgyártókat hívja szakmai panelbeszélgetésre a PTE TTK: fókuszban az ultraprecíziós megmunkálás

Jelentős innovatív beruházásra készül a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar, melyből a dél-dunántúli régió gépipari vállalkozásai is profitálni tudnak. Erről, valamint az iparág helyzetéről, problémáiról és lehetőségeiről is szó lesz május 15-én, a Dél-Dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpontban.

Bővebben…

Telephelyberuházás és hajtóműgyártás a Szabó Fogaskerékgyártó Kft.-nél

Klasztertagunk, a közel 50 éves múltra visszatekintő Szabó Fogaskerékgyártó Kft. 2007-es generációváltás óta tovább bővül: mára a cég a legnagyobb hazai fogaskerékgyártóvá nőtte ki magát, ahol évente 500 féle termék készül, a gyártósorokat évente kb. 150 ezer darab termék hagyja el különböző mérettartományban és komplexitási fokban. Jelenleg arra készülnek, hogy birtokba vegyék az új telephelyüket.

Bővebben…

Új év, új adótörvények: változások 2024-től

Január 1-jével számos törvénymódosítás hatályba lépett, amelyek Az egyes adótörvények módosításáról szóló 2023. évi LXXXIII. törvény a Magyar Közlöny 2023 nov. 30-i 171. számában került kihirdetésre. Az új szabályok között ismét sok olyan található, ami már 2024.01.01-én hatályba lép, ezek közül szedtük össze a legfontosabbakat.

Bővebben…

Támogatás a hazai vállalkozások zöld átállásának felgyorsítására -TCTF támogatás

A támogatás célja a nulla nettó kibocsátási célt szolgáló gazdaságra való átállás szempontjából stratégiai jelentőségű beruházási projektek támogatása. A HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség Nonprofit Zrt. (HIPA)  által koordinált felhívás keretében a magyarországi vállalkozások adókedvezmény és készpénztámogatás formájában vehetnek igénybe támogatást akár 350 millió euróig, max. 55%-os intenzitással.

Bővebben…

EXIM Zöld Finanszírozási Program

A beruházási hitel olyan belföldi fejlesztések finanszírozására igényelhető, ahol a beruházás legalább 25%-a fenntarthatósági célokat szolgál, csökkentve az energiafogyasztást és a környezetterhelést, az üvegházhatást kiváltó gázok kibocsátását, elősegítve a fenntartható gazdálkodás kialakítását és a tiszta technológiára történő átállást az alábbi területeken: energiahatékonysági beruházások, elektromobilitás, fenntartható vízkezelés, fenntartható agrárium, megújuló energiatermelés, valamint fenntartható hulladékkezelés. A kedvezményes, fix kamatozású beruházási hitelt az exportőrök, exportőrbeszállítók, valamint az exportot még csak tervező kis-és középvállalkozások, valamint nagyvállalatok egyaránt igénybe vehetik. A hitel futamideje legfeljebb 8 év, összege pedig maximum 20 millió EUR, illetve ennek megfelelő forint összeg lehet. A konstrukció célja, hogy javítsa a hitelkonstrukció feltételeinek megfelelő vállalkozások nemzetközi versenyképességét, növelje a környezetileg fenntartható zöld iparágak, illetve ügyfelek részarányát, továbbá támogassa a zöld technológiákat, szolgáltatásokat értékesítő magyar vállalkozások üzleti tevékenységét, fejlesztését, exportját.

A beruházási hitel mind az EXIM általi közvetlen finanszírozás, mind a kereskedelmi bankokon keresztüli refinanszírozás formájában igényelhető, legkésőbb 2022. december 15-ig.

Zöld finanszírozási program (exim.hu)

2022-ben is Magyar Falu Vállalkozás-újraindítási Program! – GINOP Plusz-1.2.2-22

Megjelent a GINOP Plusz-1.2.2-22 Magyar Falu Vállalkozás-újraindítási Program c. felhívás tervezete, melyben mikrovállalkozások 2-10 millió Ft támogatást nyerhetnek!

Bővebben…

MEGJELENT! – 200 millió Ft-os eszközbeszerzési felhívás KKV-k részére – GINOP Plusz-1.2.3-21

Megjelent a 100 milliárd Ft keretösszegű, GINOP Plusz-1.2.3-21 „A mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása a leghátrányosabb helyzetű régiókban” c. eszközbeszerzési pályázat, melynek 1. szakaszában 80 milliárd Ft keretösszegre lehet benyújtani a támogatási kérelmeket.

Bővebben…

Decembertől akár 100 millió Ft támogatásra is pályázhatnak a mezőgazdasági termelők turizmusfejlesztés céljából!

Megjelent a VP6-6.4.1–21 “Nem mezőgazdasági tevékenységek diverzifikációja – Vidéki turizmus fejlesztése” c. felhívása, melynek keretében vidéki térségekben működő mikrovállalkozásnak minősülő mezőgazdasági termelők vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak, szálláshely fejlesztésére, akár 100 000 000 forint összegben.

Bővebben…