Humánerőforrás fejlesztése – kérdőív
A Pécsi Tudományegyetem támogatni kívánja a hallgatók helyi elhelyezkedését és reagálni kíván a helyi munkaerőpiac által megfogalmazott igényekre. Ennek okán az Egyetem fokozott figyelmet fordít arra, hogy a hagyományos oktatási és K+F+I funkcióin túl, a regionális szereplők tudásteremtés iránti elkötelezettségét növelje, emellett egy vonzó szellemi, fizikai környezet létrehozására és fenntartására fókuszál. Az Egyetem számára kiemelten fontos a humánerőforrás versenyképes megújulásának támogatása, a régiós megtartóerő növelése, valamint, hogy a végzős egyetemi hallgatók számára a térségben való elhelyezkedést tevékenyen is támogassa.
Ezen aspirációk előmozdítására készítettek egy, a Humánerőforrás fejlesztésére irányuló kérdőívet, melynek célja, hogy felmérjék a partnereik jelenlegi helyzetét és jövőbeli igényeit felsőfokú végzettségű munkavállalók tekintetében, választ kapjanak arra, hogy milyen fluktuációval küzdenek a vállalkozások, melyek a számukra legfontosabb soft skillek egy új munkavállaló esetén, valamint van-e tapasztalatuk szakmai gyakorlatos hallgatók foglalkoztatásával kapcsolatban. A kérdőív hozzájárul, hogy a vállalkozásoknál felmerülő igényeket minél pontosabban megismerjék, ezáltal minél hatékonyabban tudják segíteni őket a versenyképes humánerőforrás igények fejlesztésével, utánpótlásával kapcsolatban.
Kérjük, hogy szánjon néhány percet a kérdőív kitöltésére, hogy sikeresen tudják támogatni az Ön szervezeténél felmerülő igényeket és a válaszok segítségével a piaci elvárásoknak megfelelően tudja az Egyetem fejleszteni képzéseit, a hallgatók elhelyezkedésének támogatását.
A kitöltésre július 5-ig van lehetőség, mely kb. 10-15 percet vesz igénybe.
A kérdőív ezen a linken érhető el.
Munkáltatói felmérés az ideális pályakezdőkért
A Pécsi Tudományegyetem Karrier Irodájának munkatársai arra kérik a vállalkozókat, segítsék az egyetemista hallgatók munkaerőpiacra történő felkészítését azáltal, hogy egy rövid kérdőív kitöltésével visszajelzést adnak az egyetemista szakmai gyakorlatosok és pályakezdő frissdiplomások munkahelyi attitűdjeiről és soft kompetenciáiról!
Visszajelzéseiket beépítik programjaik, tréningjeik és kurzusaik fejlesztése során. Céljuk, hogy hallgatóik a lehető legfelkészültebben érkezzenek a munka világába, így a jövőben értékes tagjai lehessenek akár az Önök szervezetének.
A kérdőív kitöltése kb. 10-15 percet vesz igénybe.
A kérdőív linkje: http://kerdoiv.pte.hu/evasys/online.php?p=attitud
A kitöltés határideje: 2022.08.10. szerda
„Zöld megoldások Pécsen” – bemutatkozik a Green Aura projekt az ÖKOVÁROS héten a Pécsi Árkádban
Május 2 – 7. között az ÖKOVÁROS hét keretében kerül kiállításra az a terepasztal, amely a Pécsi Tudományegyetem és Pécs „zöld” infrastruktúráját és fejlesztéseit mutatja be, kiterjesztett valóság segítségével. A terepasztalon elhelyezett QR kód jellegű markerek mögött, okostelefonról működő applikációval jelenik meg az a virtuális tartalom, mely segít eligazodni az érdeklődőknek a pécsi „zöld” fejlesztések világában, egyben szemléletüket is formálva, ötleteket adva a fenntartható hétköznapi működéshez. A résztvevők a hőerőműtől az egyetemen át, egészen a vízmű biogázüzeméig megismerhetik, hogy milyen fenntarthatósági célú fejlesztések indultak, és készültek el Pécsen az elmúlt években. A látogatók számára a PTE tableteket biztosít, de a virtuális tartalom saját okostelefonnal is megtekinthető.
Együttműködési megállapodás a Pécsi Tudományegyetem és a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara között
Baranya megye és a régió gazdasági, társadalmi fejlődése a XXI. században a tudásintenzív gazdaságon alapul. A helyi iparnak be kell kapcsolódnia a negyedik ipari forradalom technológiai fejlődési hullámába, elő kell segítenünk a digitális tudáson, az új technológiákon alapuló versenyképes szolgáltatások és termelőtevékenység kifejlődését Pécsett, Baranya megyében és a Dél-Dunántúlon.
Változás, újratervezés és fejlődés
Az utóbbi időszakban számos olyan kihívás körvonalazódik a globális gazdaságban, a periferikus térségekben és ebbe ágyazottan a felsőoktatási intézmények szintjén, amelyek indokolttá teszik, hogy az egyes szakmai közösségek saját speciális nézőpontjaikon keresztül értelmezzék és keressenek választ azokra. Erre reagált a PTE KTK kétnapos konferenciája.
Tart még a „Passzold vissza Tesó!” kampány
“Ha még mindig lapul a fiókban megunt, használaton kívüli mobiltelefon,
ne habozz, Passzold vissza Tesó!”
Ezekkel a sorokkal buzdítja az újrahasznosítható, mobiltelefonokból származó mikroelektronikai hulladékok gyűjtésére és szervezett leadására az embereket a Pécsi Tudományegyetem. A kampányban a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a PBGSZ Nonprofit Kft. is részt vesz.