Újraindult a Minőségügyi Klub
A kamara számára fontos, hogy olyan fórumok jöjjenek létre, melyeken a szakemberek találkozhatnak, véleményt cserélhetnek.
Az újraindított Kamarai Minőségügyi Klub hosszú múltra tekint vissza. Az újraindulás utáni első összejövetelre 2023. október 3-án került sor, “A minőségbiztosítás és a HR kapcsolata” c. műhelybeszélgetés keretein belül, ahol a minőségügy szerepéről általánosságban is szó esett. Már tervezés alatt van a következő esemény, november 28-án, autóipari minőségbiztosítás témában!
A Kamarai Oktatási Központ 2022. őszi képzési kínálata
A Kamarai Oktatási Központ 2022 őszén az alábbi képzéseket kínálja a Baranyában és a Dél-Dunántúli Régióban működő KKV-k számára:
A képzés célja kiemelten a kis- és középvállalkozások minőségkultúrájának fejlesztése azzal, hogy közérthetően, tömören összefoglalja a minőséggel és minőségirányítással kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat és gyakorlati módszereket.
Képzés tervezett időpontja: 2022. október 11-12-13., 21 óra.
Jelentkezési határidő: 2022.10.03.
A képzés célja kiemelten a kis- és középvállalkozások mérésüggyel, mérőeszközök nyilvántartásával, kalibrálásával foglalkozó munkatársainak fejlesztése azzal, hogy a képzés közérthetően, tömören összefoglalja a kalibrálással és hitelesítéssel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat és gyakorlati módszereket. A résztvevők ismerjék meg a nemzetközi mértékegység (SI) rendszer cégekre vonatkozó elemeit.
Képzés tervezett időpontja: 2022. október 19-20.,16 óra.
Jelentkezési határidő: 2022.10.10.
Hatékony marketingmegoldások KKV-k számára
A képzés célja naprakész marketing alapismeretek közvetítése, eszközök, módszerek bemutatása és megismertetése, valamint a marketing gyakorlata terén alapszintű jártasságok kialakítása a tanfolyami résztvevőkben. A képzés további célja a szemléletformálás, olyan korszerű, a KKV-k munkatársai számára könnyen adaptálható és alkalmazható ismeretek, készségek és gyakorlat biztosítása, melynek segítségével sikeresen tudják támogatni vállalkozásuk, szolgáltatásaik piaci megjelenését, online és offline jelenlétét, marketingkommunikációját. A képzés olyan szintű tudásalapot biztosít a résztvevők számára, melynek segítségével a képzést követően önállóan is képesek ismereteiket bővíteni a témában.
Képzés tervezett időpontja: 2022. október 25-26-27., 21 óra.
Jelentkezési határidő: 2022.10.17.
Minőségirányítási belső auditor
A képzés célja kiemelten az MSZ EN ISO 9001:2015 szabvány szerinti minőségirányítási rendszert bevezetni szándékozó, vagy már működtető kis- és középvállalkozások minőségkultúrájának fejlesztése azzal, hogy közérthetően, tömören összefoglalja a minőséggel és minőségirányítással, továbbá az auditálással kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat és gyakorlati módszereket.
Képzés tervezett időpontja: 2022. november 8-9-10., 21 óra.
Jelentkezési határidő: 2022.10.28.
További képzéseink:
Ügyfélkezelés és minőségfejlesztés
A képzés célja a résztvevők számára olyan alapszintű elméleti ismeretek és gyakorlati jártasságok átadása, melyek segítségével cégeiket/szervezeteiket/intézményeiket aktívan támogatva képesek lesznek folyamataik minőségügyi szempontok szerinti értékelésére, fejlesztésére, szükség esetén a beérkező reklamációk hatékony kezelésére.
LEAN Menedzsment alapismeretek
A képzést elvégző átfogó képet kap a LEAN menedzsment területeiről, azok szerepéről a gyártási és vállalatvezetési folyamatokban. A képzésen megismerhető a LEAN alkalmazásának és bevezetésének a módszere, a LEAN bevezetési projekt megfelelő kialakítása.
A képzés célja a résztvevőknek bemutatni gyakorlati példákon keresztül a külpiacra lépés folyamatát, annak szükséges és elengedhetetlen lépéseit annak érdekében, hogy az ezzel járó kockázatot minimálisra csökkentsék, a folyamatot tervezni és modellezni tudják. A képzés során a résztvevők megismerkednek az export folyamatának tervezésével, fogalmainak, elméleteinek, modelljeinek alkalmazási lehetőségeivel. A képzés átfogó képet ad a külpiacra lépés kockázati tényezőiről, a szakterület szerint releváns információgyűjtési, elemzési és probléma megoldási módszerekről, ezek alkalmazási feltételeiről és korlátairól az ebben együttműködő szervezetekről és szereplőkről.
Szoftverfejlesztési alapismeretek Java nyelven
A képzés célja a programozás elméleti és gyakorlati alapjainak megismertetése a résztvevőkkel, számukra bemutatni a legmodernebb programozási módszertanok és technológiák alapjait. A résztvevők az elsajátított ismeretek és kompetenciák birtokában a munkájuk során rövid időn belül legyenek képesek alkalmazkodni a diverzifikált fejlesztői környezethez.
Képzés intenzitása: 26 óra, alkalmanként 2 x 60 perc
További információ a képzésekről a képzések nevére kattintva érhető el.
Felnőttképzési ügyfélszolgálat, panaszkezelés, kiegészítő tevékenységek, további információk:
Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara
Felnőttképzési engedélyszám: E/2020/000151
Felnőttképzési nyilvántartási szám: B/2020/00615
Kapcsolódó oldalak:
Folytatódnak a sikeres képzések KKV-k számára a kamarában
ISO 9000 FÓRUM – XXIX. Nemzeti Minőségügyi Konferencia
A konferencián szó lesz többek között az átalakuló világrendnek köszönhető kihívásokról és azok megoldásairól, válságkezelési technikákról, újrakezdési példák ismertetéséről, az Ipar 4.0 és Minőség 4.0 versenyképességet növelő hatásáról, robotemberek a mesterségek intelligencia szüleményéről, paradigmaváltás szükségszerűségéről a vállalatirányításban, a szervezeti önértékelésről és az EFQM 2020 kiválóság Modellről. 5 év után ismét lesz Egészségügyi szekció a konferencia keretében.
Folytatódnak a sikeres képzések KKV-k számára a kamarában
Április hónapban nagy sikerrel zajlottak le az ország különböző területeiről bejelentkezett, valamint személyesen megjelent résztvevőkkel a Kamarai Oktatási Központ képzései.
Belső auditorok lettek
A héten lezajlott a Kamarai Oktatási Központ 21 órás, három napos Minőségirányítási belső auditor képzése.
Hamarosan indul a minőségrendszerekhez kapcsolódó szervezetek promóciós tevékenységének támogatása
Megjelent a “VP3-3.2.1-21 – Minőségrendszerekhez kapcsolódó előállítói, termelői csoportosulások tájékoztatási és promóciós tevékenysége” című pályázati felhívás tervezete. Támogatási kérelmet a minőségrendszernek megfelelő terméket előállítók csoportjai és a minőségrendszer előírásainak megfelelő terméket előállítókat összefogó, minőségrendszert működtető szervezetek adhatnak be.