TanIT díj 2024.
Az Ivetár Közhasznú Egyesület 2022-ben megalapította a TanIT díjat, melyhez együttműködő partnerként csatlakozott a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara ICT Bizottsága és 2024-től már a lebonyolítás feladatait is átveszi az egyesülettől, aki szakmai partnerként és kiemelt szponzorként támogatja tovább a díjat.
A díj célja, hogy elismerésben részesítsen egy olyan baranyai, középiskolai informatikatanárt, aki az adott tanévben kiemelkedő munkát végzett az informatikaoktatás és az informatikai pályaorientáció területén.
A két szervezet idén újra meghirdeti a bruttó 1 000 000 Ft összegű TanIT díjat, amivel a 2023/2024-es tanév legkiválóbb középiskolai tanári teljesítményét kívánja elismerni Baranya vármegyében. A díjra bármelyik olyan tanár vagy oktató jelentkezhet és jelölhető, aki valamelyik Baranya vármegyei középfokú oktatási intézményben informatikát tanít és a pályázat leadásának napján jogviszonyban áll valamelyik intézménnyel.
A korábbi években kiváló pályázatok érkeztek be, így reméljük idén is nehéz dolga lesz az informatikai szakemberekből álló zsűrinek. A díjra a jelentkezéseket, illetve jelöléseket 2024. október 1. és október 31. között várják a https://www.tanitdij.hu/ oldalon közzétett online űrlapon keresztül.
Ismerje meg a Kamarát – Ismerjük meg egymást!
A Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara örömmel várja az idei évben regisztrált vállalkozásokat egy kötetlen tájékoztatóra, hogy részletesen megismerhessék az igénybe vehető kamarai szolgáltatásokat és együtt megtaláljuk azokat a területeket, ahol kölcsönösen egymás segítségére lehetünk!
Rendezvényünkön való részvétel díjmentes, de előzetes online regisztrációhoz kötött, melyet a jelentkezés sorrendjében tudunk fogadni maximum 50 főig. Túljelentkezés esetén későbbi időpontot fogunk megadni egy következő rendezvényre válasz e-mailben.
Kérjük, ha már regisztrált, de mégsem tudna részt venni a programon, jelezze felénk 2024. március 6-ig a címen, így túljelentkezés esetén a várólistáról tudjuk még másoknak biztosítani a részvételt.
Kiderült ki nyerte el pécsi DDGK Oktatói Ösztöndíjat!
Lezárult a Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter (menedzsmentszerv: PBKIK) 2022/23-as tanévre vonatkozó Oktatói ösztöndíj programja, melybe bevontuk a régió gépiparhoz kapcsolódó technikumokat és szakközépiskolákat. A pécsi DDGK Oktatói ösztöndíjat Osvald Levente, az BMSzC Angster József Szakképző Iskola és Szakiskola oktatója érdemelte ki.
Karriertervezés a mesterséges intelligencia támogatásával – bemutatkozott a Career Intelligence projekt
A „Karrier 4.0” nemzetközi projektből létrejött tanulási platformot a „Career Intelligence” projekt keretében fejleszti tovább a régóta együtt dolgozó konzorcium a Bochumi Ruhr Egyetem vezetésével. Ezúttal a mesterséges intelligencia (MI) a pályaorientációban hivatott támogatni a fiatalokat.
Karriertervezés a mesterséges intelligencia támogatásával – ismerje meg a Career Intelligence projektet
A digitalizáció nagy segítség lehet az oktatásban, ha jól használják. A „Career Intelligence” projekt keretében a mesterséges intelligencia (MI) a pályaorientációban hivatott támogatni a fiatalokat. A két napos workshop első napján a résztvevők megismerhetik a tanulási platformot és a platformon használt MI eszközöket. A második napon pedig ki is próbálhatják a felületet.