Illatok, ízek és izgalom! Forró hangulat az Ide-süss! versenyen
Idén hirdettük meg először az Ide-süss! vendéglátás szakmaismereti versenyünket, melyre több, mint 220 általános iskolás jelentkezett.
Idén hirdettük meg először az Ide-süss! vendéglátás szakmaismereti versenyünket, melyre több, mint 220 általános iskolás jelentkezett.
A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kar nyílt napján az érdeklődők személyesen is megismerkedhettek a karon elérhető képzési lehetőségekkel. Az eseményen a duális képzőhelyek is részt vettek, így a Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter (menedzsment szervezet: PBKIK) is képviseltette magát.
A Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter tagja, a PTE MIK Gépészmérnök tanszéke is jelen volt a PTE MIK Nyílt Napján 2021. december 3-án.
Közel 7.400 gyermek és szülő vett részt 2021-ben valamilyen kamarai pályaorientációs programon. A baranyai 113 általános iskolából 93 iskolában jártunk, személyesen találkoztunk a gyerekekkel. A 21 gimnázium közül 19 kérte a pályaorientációs előadásainkat. 8 éve tartó kitartó munka eredményeként, már az általános iskolák és a középiskolák is tudják, ha pályaválasztás, akkor iparkamara.
Háromnapos szakmai rendezvényen vett részt az Építőipari Technológiai Klaszter (menedzsmentszervezet: PBKIK) Pécsett, a Tudásközpontban.
Az Építőipari Technológiai Klaszter (menedzsmentszervezet: PBKIK) novemberi ülését ezúttal az IMG Építő Kft. székhelyén tartotta.
2021. november 5-én került megrendezésre a ,,Mi a pálya?” című műszaki pályaorientációs rendezvény a pécsi Lauber Dezső Sportcsarnokban, melyen a Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter (DDGK) is részt vett, mint a régió meghatározó gépipari szervezete.
Rögtön leszögezem, hogy a pályaválasztási döntés nagyon-nagyon komoly dolog és mi ezt komolyan is vesszük. Valódi és megalapozott tudással, szakmaisággal végezzük a munkánkat, de aki kamaszokkal foglalkozik, annak értenie és vennie kell a humort, különben keresztbe lenyelik az osztályteremben. És mi vesszük is! Íme néhány baki a mindennapokból.
A kamara által menedzselt Építőipari Technológiai Klaszter ülésén ezúttal is szép számmal jelentek meg a klaszter tagjai, a fő téma ezúttal az SZMSZ módosítás volt.
Gyerekek, szülők, vállalkozások, iskolák, pedagógusok. Ők mind részt vesznek a pályaválasztási döntésben. 2021/2022-es tanévben úgy alakítottuk a pályaorientációs programjainkat, feladatainkat, hogy MINDENKI részt vegyen ebben a feladatban! Méghozzá egyszerre…