Nemzetközi üzleti lehetőségek Japánban – kiállítói lehetőség a tokiói Decarbonisation Expo-n!

Várják a baranyai „zöld” cégek jelentkezését is kiállítói megjelenéssel egybekötött tanulmányi útra a 2023. március 14-17. között Tokióban megrendezésre kerülő Decarbonisation Expo keretein belül.

Bővebben…

Fenntartható élelmiszerrendszer – uniós keret létrehozása

Az Európai Bizottság az “európai zöld megállapodás” keretében elfogadta “a termelőtől a fogyasztóig” (a továbbiakban: F2F) stratégiát, amelynek célja a fenntartható élelmiszerrendszerre való áttérés támogatása. A hazai Enterprise Europe Network konzorcium részt vesz az Európai Bizottság felmérésében, melynek célja a kkv-k véleményét megismerni “a termelőtől a fogyasztóig” stratégiáról.

Az F2F-stratégiában bejelentésre került a fenntartható élelmiszerrendszerek keretrendszerére (a továbbiakban: FSFS) vonatkozó kezdeményezés, amelyet az Európai Bizottság 2023-ban fog előterjeszteni. Ez a felmérés a kis- és középvállalkozásoknak az ezzel a szakpolitikai kezdeményezéssel kapcsolatos véleményét gyűjti össze.

Az FSFS egy horizontális keretjogszabály lesz, amelynek célja, hogy megkönnyítse a fenntarthatóságra való áttérést, és biztosítsa, hogy az uniós piacon forgalomba hozott élelmiszerek egyre fenntarthatóbbá váljanak. Fogalommeghatározásokat, általános elveket és célkitűzéseket fog lefektetni, és megteremti az uniós élelmiszerrendszer valamennyi szereplője számára meghatározandó követelmények és felelősségek alapját. Szerepelni fognak benne emellett rendelkezések az élelmiszerek fenntarthatósági címkézési keretrendszerére és az élelmiszerek fenntartható közbeszerzésére vonatkozóan is. A keretjogszabály célja, hogy a fogyasztókat és a hatóságokat képessé tegye arra, hogy a fenntartható élelmiszerek mellett döntsenek. Az FSFS révén a polgárok és az érdekelt felek aktívabb részvételét lehetővé tevő új irányítási rendszerek is bevezetésre kerülnek.

A kérdőív kitöltése IDE kattintva kezdhető meg, és október 27-ig várjuk a válaszokat.

Kapcsolódó kérdéseit a email címen várjuk.

Köszönjük, hogy válaszaival hozzájárul a felmérés eredményességéhez!

I3 – pályázat zöld átmenet támogatására (Innovation investments Strand 2a (I3-2021-INV2a))

A zöld átmenet célja, hogy az éghajlati és környezeti kihívásokból lehetőségeket teremtsen. Az Európai Zöld Megállapodás célja, hogy Európát erőforrás-hatékony és versenyképes gazdasággá tegye. Ennek keretében az EU célul tűzi ki, hogy 2050-re klímasemlegességet érjen el, ezért ehhez jelentős beruházásokra lesz szükség. Az I3 támogatni kívánja az innovatív értéklánc-beruházásokat, a gazdaság zöld technológiával történő fellendítését és a fenntartható ipar/közlekedés megteremtését.

Bővebben…

Global Innovation Summit 2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A Global Innovation Summit keretében a vállalkozások, kutatóintézetek és szakmai szervezetek megismerhetik a legújabb, innovatív megoldásokat, új kapcsolatokat és együttműködéseket alakíthatnak ki, amik további piaci lehetőségeket biztosíthatnak számukra.

Bővebben…

Pályázati felhívás a Zöld Busz Projektiroda minősített elektromos autóbusz töltő-berendezések jegyzékébe történő felvételre

A Zöld Busz Mintaprojekt megvalósításához a Neumann János Nonprofit Kft.-n belül működő Zöld Busz Projektiroda nyílt pályázatot hirdet elektromos autóbuszok töltésére alkalmas berendezések gyártói és forgalmazói számára „Pályázati felhívás a Zöld Busz Projektiroda minősített elektromos autóbusz töltő-berendezések jegyzékébe történő felvételre a Zöld Busz Demonstrációs Mintaprojekt vonatkozásában” címen.

Bővebben…

H2020 Green Deal Call: Építés és felújítás energia- és erőforrás-hatékony módon

A 2050-re történő teljes szén-dioxid-mentesítésre való tekintettel az építőiparra összpontosítva (pl. Az Európai Zöld Megállapodás „felújítási hullám” kezdeményezése) az épített környezet továbbra is a K + I stratégiai területe. Prioritás az új vagy meglévő épületek, illetve nulla kibocsátású/szennyezés nélküli, pozitív energiájú házak tervezése és felújítása, fenntartható zöld környezetben.

Bővebben…

H2020 Green Deal Call: 100 MW-os elektrolizáló berendezés kifejlesztése és bemutatása, a megújuló energiaforrások és a kereskedelmi / ipari alkalmazások közötti kapcsolat élénkítésére

A felhívás célja egy 100 MW-os elektrolizáló berendezés telepítése és működtetése megújuló hidrogén előállítására, energiahordozóként vagy alapanyagként.

Bővebben…

H2020 Green Deal Call: Innovatív szárazföldi és tengeri megújuló energia technológiák és integrációjuk az energiarendszerbe

A H2020 keretében kiírták az utolsó pályázatokat a Green Deal kapcsán. Jelen pályázati felhívásban a szárazföldi, vagy tengeri megújuló energia technológiák fejlesztésének és az energiaellátó rendszerekbe történő integrációjának finanszírozására lehet pályázni.

Bővebben…