Készülnek a képzési videók a QSA4Disability projektben
A projekt partnerek folyamatosan dolgoznak egy olyan eszköztár elkészítésén, amely a három célcsoportnak (hallássérült tanulók, vállalkozások, szakképző intézmények) szóló videókat, a tanulók készségeit, képességeit felmérő e-kérdőívet, a sérülteket foglalkoztató munkáltatóknak szóló protokollokat és iránymutatásokat, védjegyeket és még sok más hasznos eszközt tartalmaz majd.
A digitális ellátási láncok emberi tényezője – BE-DIGITAL
A 2022. júliusában indult “Alliance for Fostering Business and Education Innovation through Digital Supply Chains – BE-Digital” című Erasmus+ projekt célja az ellátási láncok digitális igények és lehetőségek azonosítása, hogy együttműködve az oktatási és vállalati szervezetekkel olyan innovatív felsőoktatási és szakképzési programok kerüljenek kidolgozásra, melyek biztosítják a munkaerőpiacon szükséges digitális kompetenciák és készségek elsajátítását a hallgatók számára.
Pécs gazdaságtörténete a Dualizmus idején – könyvbemutató
Az 1992-ben életre hívott Pécs Története Alapítvány szervezésében 30 éve folyik kiterjedt kutatómunka, melynek célja Pécs történetének minél alaposabb feltárása és a nagyközönség számára is érdekes, hasznos formában történő megismertetése.
A kutatás eredményeit eddig több mint 30 konferencián félezret meghaladó előadásban ismertették, illetve az Alapítvány – részben a pécsi Kronosz Kiadóval közösen kiadott – sorozataiban adták közre a projektben részt vevők.
A projekt végcélja egy nyolckötetes monográfiasorozatban összefoglalni annak esszenciáját, amit ma tudhatunk a város múltjáról. A sorozat első három kötete 2013 és 2020 között jelent meg, melyek a török kor végéig tekintették át Pécs történetét. Idén június 3–án jelenik meg a sorozat VI. kötete, mely a dualizmus korának kulcsfontosságú eseményeit, folyamatait mutatja be. Pécs ebben a korszakban vált modern várossá, ekkor alakult ki a város iparszerkezete, benne a kor színvonalát elérő vállalkozásokkal. Közülük több olyan innovációnak köszönhette sikerét, mely révén jelentős nemzetközi sikereket ért el.
A kötet számos példát tartalmaz arra, hogy a felkészült, kreatív polgárok milyen módon tudták kihasználni a térség adta lehetőségeket – önmaguk és a település javát is szolgálva.
Fedezd fel a kulturális és kreatív iparban rejlő üzleti lehetőségeket!
A “SACHE” című projekt kiemelt célja, hogy támogassa a kreatívipari vállalkozások fejlődését és a kulturális, kreatív intézmények együttműködését a helyi vállalkozókkal. Az elmúlt három év során számos kezdeményezés, közös program és üzleti együttműködés valósult meg a projektpartner régiókban, melyek közül néhányról első kézből hallhatnak a résztvevők beszámolókat egy online rendezvény keretében.
Elindult a Better Factory első nyílt felhívásának folyamata
Elérhetők a Better Factory felhívásai gyártó kkv-k (és Mid-Cap-ek), valamint művészek és technológiai beszállítók számára: https://betterfactory.eu
- A Better Factory részesedési feltétel nélküli támogatási lehetőséget és prémium szolgáltatásokat nyújt olyan együttműködési kísérletekhez, melyek célja az európai feldolgozóipar digitális átalakulásának és élvonalba kerülésének segítése.
- A projekt a következő iparágakat helyezi előtérbe: bútor és faipar; élelmiszergyártás és mezőgazdaság; építőipar; fém- és gépipar; műanyag- és gumigyártás, valamint textil- és bőrgyártás.