Pályázat agrár-élelmiszeripari KKV-k számára

A Hungry EcoCities második felhívása nyílt meg február 15-én, amely az agrár-élelmiszeripari ágazatban tevékenykedő európai kkv-kat szólítja meg. A kezdeményezés célja a technológia és a művészet ötvözése, különös tekintettel az olyan sürgető problémák megoldására, mint az élelmiszer-pazarlás, a fenntartható élelmiszer-ellátási láncok kialakítása és az etikus fogyasztási gyakorlatok támogatása az EU-ban. A pályázat nyelve: angol.

Bővebben…

APPS, a Better Factory motorja

Better FactoryA Better Factory projekt partnerei hisznek egy olyan jövőben, ahol a technológia és az innováció együtt forradalmasítja a feldolgozóipart. Küldetésünk a hulladék, az energia és az erőforrások optimalizálása, a Lean-Agilis gyártás új korszakának bevezetése. Ebben a blogbejegyzésben projektünk egyik központi eredményét – az APPS-t – vizsgáljuk meg, és bemutatjuk a Better Factory ökoszisztémában elérhető változatos képzési forrásokat.

Bővebben…

Önben megvan a DIH² Faktor? Robotikai start-up-ok, figyelem!

A DIH² hisz a robotika erejében, amely képes átalakítani a kis- és középvállalkozások (kkv-k) gyártásának agilitását és előmozdítani a gazdasági növekedést az egész Európai Unióban. Egyszerűen fogalmazva, célja, hogy a robotika segítségével felgyorsítsa a gyárak működését.

Ennek a törekvésnek az elősegítése érdekében most a DIH² Factoron keresztül a BLUMORPHO-val közösen kiválasztott start-up vállalkozásoknak kívánnak hozzáférést biztosítani a kockázati tőkebefektetőkhöz.

Bővebben…

Lemaradt a Better Factory pályázatot bemutató webináriumról? Nézze meg a felvételt, és pályázzon június 25-ig!

BetterFactoryLogoA május 31-i webináriumon részletesen elmagyarázták, hogy mi is az a Better Factory projekt, milyen előnyökkel járhat a részvétel (gyártó KKV-ként, művészként vagy technológiai beszállítóként). A webinárium házigazdája Antonio Montalvo, a Better Factory csapat tagja, egyben a FundingBox projektmenedzsere volt. Angol nyelvű videó.

Bővebben…

Szemléletformáló workshop a BME ipar4.0 Technológiai Központjában

2022. május 17-én 10 órakor hibrid formában személetformáló workshopokkal várja az érdeklődőket a Műegyetem Ipar4 központja. A rendezvények kis- és középvállalatokra fókuszálnak, melyeken gyakorlatias példákon keresztül kerülnek bemutatásra az ipar4-ben rejlő lehetőségek, az alapoktól az ipar4-ben rejlő összes lehetőségig. A résztvevők olyan technológiai megoldásokat ismerhetnek meg, amelyeket a magyar kkv-k már sikerrel alkalmaznak.

Regisztrálni online részvétel esetén is szükséges! Regisztráció a következő linken.
Az eseményen való részvétel díja 25.000 Ft/fő, azonban a Műegyetem elkötelezett a kis- és középvállalatok digitális transzformációjának támogatásában, így a rendezvénysorozat májusi alkalma díjmentes a vállalatok részére.
Helyszín: 1117 Budapest, Magyar tudósok körútja 2., Fsz/017 (BME I épület)
További információ a következő linken olvasható.

További információ és jelentkezés a következő linken.

2022-ben is Magyar Falu Vállalkozás-újraindítási Program! – GINOP Plusz-1.2.2-22

Megjelent a GINOP Plusz-1.2.2-22 Magyar Falu Vállalkozás-újraindítási Program c. felhívás tervezete, melyben mikrovállalkozások 2-10 millió Ft támogatást nyerhetnek!

Bővebben…