Iparterület fejlesztés Szentlőrincen
A városban kiemelt prioritásként jelölték meg a helyi vállalkozások számára megfelelő gazdasági környezet teremtését, hogy minél többen juthassanak helyben munkához.
A városban kiemelt prioritásként jelölték meg a helyi vállalkozások számára megfelelő gazdasági környezet teremtését, hogy minél többen juthassanak helyben munkához.
Az EUREKA együttműködés keretében a CELTIC-NEXT, az EUROGIA, az ITEA3 és a EURIPIDES2-PENTA és a SMART klaszterek kezdeményezésére közös EUREKA-pályázatot hirdetnek a mesterséges intelligencia (MI) kutatása területén.
Habár mintegy 15-20 éve kezdődött el a hazánkban a klaszterek megjelenése, még mindig ismeretlen sokak számára a mi is az a klaszter, miért is jó egy sikeresen működő klaszterhez tartozni, például a Dél-Dunántúli Gépipari Klaszterhez (menedzsment szervezete: PBKIK).
A felhívás célja, hogy az Egyesült Királyság, Németország és Ausztria, valamint 2021-ben már Hollandia egyetemein tanuló tehetséges, magyar állampolgársággal rendelkező diákok nyári gyakorlat keretében bekapcsolódjanak a hazánkban működő vállalkozások, elismert felsőoktatási és kutatóintézeti kutatócsoportok kutatás-fejlesztési és innovációs (KFI) tevékenységébe.
A Széchenyi Kártya Program keretein belül több konstrukció közül választhatnak azok a kis- és középvállalkozók, akiknek vállalkozása a jelen helyzetben likviditási problémákkal küzd.
Első körben a középiskolák 2021. március 16-ig a honlapjukon nyilvánosságra hozták a jelentkezők ideiglenes felvételi jegyzékét. A listán a gyermekeket az oktatási azonosítójukkal, vagy korábban megadott jeligével lehet beazonosítani, mely megtalálható a diákigazolványon is!
Az interneten történő ügyintézés, kommunikáció elterjedését a bűnözők is igyekeznek kihasználni. A gazdálkodó szervezeteket az alábbi két csalási forma érinti leggyakrabban. A módszerek ismeretében könnyebben felismerhetők és kivédhetők az ilyen kísérletek. A Rendőrség most ehhez nyújt segítséget. Legyen Ön is körültekintő, hogy ne váljon áldozattá!
Stiftelő gépet és hajtott szerszámtartót tervezett klasztertagunk, a Matro Kft. két duális mérnök hallgatója TDK (TDK-Tudományos Diákköri Konferencia) tanulmányi versenyre, melyből mindkét munkát jól tudják használni a gyár termelési folyamataiban is. Kovács Mátyás dolgozata ráadásul a legjobb lett a kari (PTE MIK) TDK-konferencia gépész szekciójában. Még nagyobb öröm a gépipari vállalat számára, hogy a másik mérnök hallgató, Nadrai Attila az egyetem elvégzése után a Matro Kft. -nél szeretne elhelyezkedni.
Még mindig hódítanak az online üzletember találkozók, az elmúlt hónapokban tobzódtunk az online üzletkötési lehetőségekben. A gépipari szereplők részt vehettek a quatari B2B-n, az IPEC 2021-en, a Magyar-Osztrák Online Kooperációs Börzén, az International Machinery Forum 2021 -The Factory of Tomorrow üzletember találkozón, ahol számos baranyai és régiós gépipari cég is ott volt és sikeresen tárgyalt.
A Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter (menedzsment szerve: PBKIK) tagja, a Strauss Metal Kft. „Érintésmentes Kombinált Fertőtlenítő Állomásokat” gyártott, melyeket hamarosan a bevásárlóközpontokban is megtalálhatunk. Sajnos a járványügyi helyzetünk csak rövid időre enyhült az elmúlt évben, ráadásul az előrejelzések is több pandémiás helyzetet vetítenek előre, így folyamatosan növekedő igény lesz a kézfertőtlenítésre, a higiéniai és kapcsolódó termékekre. Erre kínál megoldást az Érintésmentes Kombinált Fertőtlenítő Állomás, melyet könnyen testre szabhatnak a vevők saját logójukkal, feliratokkal, vagy akár a higiéniai termékek forgalmazói csomagban is árulhatják, így növelve az eladásaikat.
Március 16-tól már azok a vállalkozók is beadhatják hitelkérelmüket a Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsönre, akiket kedvezőtlenül érintenek a Covid-19 járvány harmadik hulláma miatti, új korlátozó intézkedések. Az eddigi 25-ről ezzel 55-re nőtt a kedvezményezett vállalkozási főtevékenységeket tartalmazó TEÁOR-lista. A hitel változatlanul nulla százalékos kamat mellett, 10 éves futamidővel, önerő nélkül, 100%-os előleggel és három év türelmi idővel igényelhető az MFB Pontokon.
Minden gazdasági szereplő számára fontos, hogy tisztában legyen a területére vonatkozó jogszabályi előírásokkal, változásokkal. Alábbiakban az előző hetekben aktuális gazdasági témákat jeleztük, a Wolters Kluwer Kft. Magyar Közlönyből származó tájékoztatása alapján. A 9. héten a Magyar Közlöny 32-38. számai jelentek meg.
Elfogadta a város a 2021. évi költségvetését, melyben a tervezet fejlesztésekre ebben az évben hat milliárd forintot költenek. Ezen fejlesztések között a legnagyobb léptékű beruházás a kikötő.
Közel egy tucatnyi telket bocsát liciteljárás útján értékesítésre – munkahelyteremtési szándékkal – Komló Város Önkormányzata a Nagyrét utcában.
A kamara komlói ügyfélszolgálatásn a veszélyhelyzet alatt megnövekedett a Széchenyi Kártya befogadások száma.
Jól érzékelhető az igény egy olyan tesztelési szolgáltatásra, ami a munkavégzés helyén, gyorsan, nagy tömegben végezhető, és kellő hatékonysággal kiszűri a fertőzött személyeket, ezzel gyorsan és effektíven megelőzendő a fertőzési láncok kialakulása.
Többször változtak idén a keresőképtelenségre vonatkozó jogszabályi rendelkezések. Új típusú keresőképtelenségi igazolást kell kiállítani, továbbá kevesebb keresőképtelenségi kód alkalmazható, és kisebb mértékben, de módosultak a keresőképtelenség felülvizsgálatának szabályai is.
Csak azoknál a boltoknál van lehetőség a webáruházban megrendelt termékek átvételére, melyek nyitvatartását a rendelet nem korlátozza!
A Kamarai Oktatási Központ 2021. április-május hónapokban az alábbi képzéseket kínálja a Baranyában és a Dél-Dunántúli Régióban működő KKV-k számára.
A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat oldalán közzétették, hogy hogyan igényelhető a bértámogatás március hónapra.