Siklós Város Önkormányzata küldetésének tekinti a foglalkoztatásban meghatározó szerepet játszó mikro-, illetve kis- és közepes vállalkozások támogatását. A város célja pénzügyi, társadalmi és környezeti önfenntartóképességének növelése, a lakosságmegtartó képesség erősítése és a mindinkább szűkülő munkaerőforrások megtartása, bővítése. Mindezek a helyi gazdasági potenciál erősítését igénylik. A helyi támogatási rendszer alapja a befektetés-ösztönző és vállalkozás-támogató program, melynek kulcsszereplője az önkormányzat által létrehozott Siklósi Ipari Park, mely a város északi elkerülő útja mellett helyezkedik el. A már betelepült törzsterületének infrastrukturális adottságai jók (csatorna-, víz-, villamos energia-, gáz-, út-, telefon- és vezetékes internethálózat, parkolók, közvilágítás rendelkezésre áll), területe 16 hektár, 23 vállalkozás működik benne.
Alapvető érdek a helyi induló és az ipari parkba települő vállalkozások támogatása.
Ezen célok megvalósítása érdekében Siklós Város Önkormányzata egy sikeres pályázatnak köszönhetően a Nemzetgazdasági Minisztériummal 2016. január 13-án kelt Megállapodás alapján elnyerte a „Siklósi Ipari Park” címet.
Az elmúlt években 8,5 ha nagyságú fejlesztési területet vásárolt az önkormányzat (emellett további 5 hektár tartalék terület áll még rendelkezésre). A terület jelenleg mezőgazdasági művelés alatt áll.
Siklós Város Önkormányzata 2020. decemberében elkészíttette a Siklósi Ipari Park fejlesztési koncepcióját és az így kialakuló 8,5 ha nagyságú területet befektetőknek kiajánlja.
A területen a vállalkozási méretek és területi igényeknek megfelelően 0,4-5 hektár közötti, ipari telephelynek alkalmas ingatlanok kialakítására kerül sor. A kisebb telekmérettel rendelkező területek – 4 db 4.000 m2 és 1 db 10.000 m2 a helyi és környékbeli vállalkozások fejlesztéseit szolgálják, míg az 5 hektáros telek kialakítás és elhelyezkedés egy nagyvállalat fejlesztési igényeit figyelembevéve kerül előzetesen kialakításra, ami a megvalósulása esetén a város és a térség foglalkoztatási viszonyára is jelentős hatást gyakorolna (erre volt már befektetői igény, akkor sajnos nem Siklósi helyszín mellett döntöttek).
A fejlesztési terv szerint az egyes telkekre kiépítésre kerül az alapinfrastruktúra: víz-, szennyvíz-, gáz- és áramellátás (a fokozott üzembiztonságért 2 db egymástól független transzformátorral), közvilágítás, és a teherforgalomra méretezett úthálózat kapcsolódik a jelenlegi törzsterülethez is.
Elkészül 1 db 1000 nm-es, alapvetően gépipari/műanyagipari/könnyűipari termelőtevékenység befogadására is alkalmas ipari csarnok. Az épület kettéosztható, így akár külön-külön is bérbeadható, használható a hozzátartozó irodákkal, és szociális helyiségekkel. A csarnok előtti térbeton biztosítja a parkolási és raktározási terültet a bérlők/vevők számára (a projekt becsült költsége: 800 MF).
Befektetői vonzerők:
Az ipari park a betelepülő vállalkozásokat három körből várja:
Siklós Város törekvései