Projektbemutató az ÉTK ülésén
Május közepén tartotta a PBKIK által menedzselt Építőipari Technológiai Klaszter (ÉTK) ülését, amelyen egy új, az építőiparhoz kapcsolódó projektet mutattak be.
Kamaránk több klaszter megalakításában és menedzselésében vett és vesz részt. A klaszteresedés előnye a cégek képességének hálózatszerű összefogása, közös versenyképességük növelése. Mindezt költségcsökkentés mellett tudják létrehozni, az erőforrásaikat kihasználni.
A cégek egymás közti tapasztalatcserék segítségével bővítik szaktudásukat, bizalmi kapcsolatot alakítanak ki, és nem utolsó szempont, hogy az érdekeik érvényesítése, lobbierejük együtt dolgozva sokkal nagyobb.
Május közepén tartotta a PBKIK által menedzselt Építőipari Technológiai Klaszter (ÉTK) ülését, amelyen egy új, az építőiparhoz kapcsolódó projektet mutattak be.
A Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter (Menedzsmentszerv: PBKIK) 2024. június 7-én tartotta éves Taggyűlését a PBKIK épületében Pécsen, mely során a klasztertagok képviselői döntöttek a klasztert érintő aktuális témakörökben.
A kamara által menedzselt Építőipari Technológiai Klaszter (ÉTK) áprilisi ülésén tagjává választotta a Holcim Magyarország Kft.-t.
A hat éve alakult Építőipari Technológiai Klaszterben (ÉTK) márciusban tisztújításra került sor.
A PTE MIK Esettanulmányok kurzusán a szemeszter legutolsó üzemlátogatásán a hallgatók a Strauss Metal Kft.-nél ismerkedtek meg a széfek és páncélszekrények szerkezetével, a lemezmegmunkálásban rejlő lehetőségekkel.
A PTE MIK ,,Esettanulmányok” kurzusa átadja a hallgatóknak a mérnöki tapasztalatokat, az előadásokat és üzemlátogatásokat a Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter (menedzsmentszerv: PBKIK) tagvállalatainak képviselői tartják. A tanulók találkozhatnak a helyi vállalkozások