Harmadik negyedévben is tovább csökkent az építőipari cégalapítások száma
2019 harmadik negyedévében 1410 új cég indult az építőiparban, immár második negyedéve csökken az újonnan induló cégek száma.
2019 harmadik negyedévében 1410 új cég indult az építőiparban, immár második negyedéve csökken az újonnan induló cégek száma.
A Magyar Innováció és Hatékonyság Nonprofit (MI6) NKft. 2011 óta üzemelteti a Virtuális Erőmű Programot, melyben a hazai önkormányzatok, vállalkozások, intézmények és iskolák energiahatékonysági megtakarításait és megújuló energia termelését gyűjti, elismeri és díjazza, az így nyert tudást megosztja a piaci szereplők helyzetbe hozása, a kormányzati beavatkozások és finanszírozási lehetőségek továbbfejlesztése, valamint a következő generációk szemléletformálása érdekében és ezzel egyedülálló nemzetközi fenntarthatósági közösséget épít.
A kormány új kkv stratégiája az adminisztrációs terhek csökkentését és adópolitikai változtatásokat is tartalmaz.
Megyei és helyi kitüntetésekre szóló javaslatokról, vállalkozói fórumról a következő évre tervezett programokról született döntés a kamara mohácsi elnökségének november 5-én tartott ülésén.
Szinte havonta kapnak e-mailben újabb és újabb “felszólításokat” vállalkozók, hogy regisztráljanak egy nemzetközi cégnyilvántartásba. Ezt eddig egy Németországban bejegyzett cégtől kapták, a héten azonban megjelent az első hollandiai illetőségű vállalkozói levél is, szinte az előbbiekkel azonos tartalommal.
Kőműves mestervizsgát tartottak a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében októberben a PSZC Pollack Mihály Szakgimnázium tanműhelyében.
Az ITM tavaszi roadshow-jának pécsi helyszínét a kamara biztosította, ahol lehetőségük volt a meghívott vállalkozásoknak, hogy személyesen György Lászlóval, az ITM gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkárával egyeztessenek az akkor még tervezés előtt álló kkv stratégiáról. A megjelent vállalkozók aktívan részt vettek az egyeztetésen és a kritikák mellett sok javaslatot is tettek az új stratégiára vonatkozóan, melyek visszaköszönnek a végleges anyagban is.
2019. szeptember 1-jétől elsősorban kamarai gyakorlati oktatói tanúsítvánnyal rendelkező szakemberek foglalkozhatnak tanulókkal a duális szakképzésben, így idén a mesterképzéssel párhuzamosan elindultak a kamara szervezésében a gyakorlati oktató-képzések is.
Minden gazdasági szereplő számára fontos, hogy tisztában legyen a területére vonatkozó jogszabályi előírásokkal, változásokkal. Alábbiakban az előző hetekben aktuális gazdasági témákat jeleztük, a Wolters Kluwer Kft. Magyar Közlönyből származó tájékoztatása alapján. A 43. héten a Magyar Közlöny 170-172., a 44. héten a 173-175. számai jelentek meg.
Az MTMI (matematikai, természettudományos, műszaki és informatikai) tudományokkal foglalkozó diákok számának további növeléséért és a minőségi természettudományos oktatás széleskörű elérhetővé tételéért két napos konferenciát szervez az ITM Kecskeméten, november 13-14-én.
A NAV hivatalos oldalán megjelent, hogy változni fog az online számla bejelentése, illetve a bejelentés technikai feltétele.
A munkaviszonyra gondolva legtöbbünkben egy munkáltatót és egy munkavállalót összekötő jogviszony sejlik fel, mégsem elképzelhetetlen, sőt egyre gyakoribb, hogy a munkaviszonynak kettőnél több alanya legyen. Ilyen jogi konstrukció a több munkáltató által létesített munkaviszony is, melyben a munkáltatói oldalon több személy vesz részt.
Még 2 hétig nyitott vállalkozásfejlesztő mentorprogramunk! Ne hagyja ki ezt a remek, térítésmentes lehetőséget!
Soron következő elnökségi ülésére hívta meg a kamara mohácsi elnöksége, a város polgármesterét. Aktuális feladatok megbeszélése mellett, várhatóan szó lesz még, Mohács gazdaságát érintő elképzelésekről.
1694-ben adományozta I. Lipót Baranya Vármegye címerpecsétjét. 23 éve, 1996 óta – a megyei közgyűlés döntése értelmében – minden esztendőben megünneplik a megyenapot. Idén a megyeszékhelyen, a Megyeháza dísztermében ünnepelt a megye. A kitüntetettek között Komlóhoz köthető közéleti személyiségek is elismerést vehettek át.
A kárászi Gáti Papa Szociális Szövetkezet 2017 évben 48.734.700.-Ft vissza nem térítendő támogatást nyert el a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében a GINOP-5.1.3-16 „Társadalmi célú vállalkozások ösztönzése” című felhívásra benyújtott pályázaton. Az 58,6 millió forint összköltségű beruházás keretében többek között eszközbeszerzésre, új munkavállalók bérének támogatására, oktatásra került sor.
Minden gazdasági szereplő számára fontos, hogy tisztában legyen a területére vonatkozó jogszabályi előírásokkal, változásokkal. Alábbiakban az előző hetekben aktuális gazdasági témákat jeleztük, a Wolters Kluwer Kft. Magyar Közlönyből származó tájékoztatása alapján. A 40. héten a Magyar Közlöny 161-164, a 41. héten a 165. és a 42. héten a 166-169. számai jelentek meg.
A 2017. júliusában indult, vidéki kulturális örökség revitalizációját megcélzó REFREsh projekt megkezdi az utolsó pályázati félévet.
Október 25-én ünnepelte fennállásának 25. évfordulóját a Villányi Borút Egyesület. A jelenleg 17 önkormányzattal és 82 szolgáltató taggal működő szervezet a Siklósi Vár lovagtermében tartott gálarendezvényt.
2019. október 31-én a Takarék Csoporthoz tartozó 11 takarékszövetkezet beolvad a Takarékbank Zrt-be, így november 4. és 5. napján az új Takarékbank Zrt. – az átállás zavartalan lebonyolítása érdekében – bankszünnapot tart.