A nők másként gondolkodnak, másféle problémamegoldó mechanizmusok és hangsúlyok mentén élik az életüket, mint a férfiak, és ez igaz az üzleti életben való érvényesülésre is. Ez a közös véleményen alapuló új látásmód hívta életre a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara Üzletasszony Klubját 2016 februárjában.
A vállalkozásvezető vagy cégek döntéshozói pozíciójában dolgozó hölgyek azért szerveződtek klubba, mert szeretnék megismerni egymást, a másiktól tanulni, jó gyakorlatokat átvenni, szakmailag feltöltődni vagy csak éppen egy remek társaságban kikapcsolódni.
Míg Európa több országában kvóták határoznak a nők társadalmi szerepvállalásáról, politikai részvételéről, addig hazánkban nincs ilyen mérőszám. Viszont érezhető a hölgyek aktívabb megnyilvánulásának támogatása, így a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke is szorgalmazza a női kamarai tagozat megalakulását.
Az Üzletasszony Klub a kéthavonkénti találkozók alkalmával többek között változásmenedzsment, protokoll, időmenedzsment, közösségimédia-kommunikáció, nemzetközi tapasztalat – megosztás témákban szerveznek szakmai előadásokat.
A tagság körében egy kérdőívvel pedig azt mérik fel, hogy ki, milyen kompetenciákkal rendelkezik, mi az, ami a többi klubtag számára is elérhetővé tehető, azaz mivel tudják helyben is segíteni egymás munkáját.
Folyamatosan tájékoztatják egymást a pályázati lehetőségekről, és keresik más női szervezetekkel a kapcsolatot. Ahogy a klubülésen elhangzott: cél, hogy a döntéshozók „meghallják a hangjukat”, hogy minél többször vegyék figyelembe a nők, mint vállalkozók és üzletasszonyok véleményét, érdekeit.
A klub elnöke: Dr. Kovács Éva
A klub titkára: Schmidt Enikő
Megjelent az Enterpise Europe Network nemzetközi vállalkozásfejlesztési hálózat legfrissebb összegzése a jelenleg elérhető, kreatív ipari pályázati, támogatási és nemzetközi üzleti partnerkeresési lehetőségekről. A hálózat kifejezetten ezzel foglalkozó szektorcsoportja minden negyedévben
Ismer a szakmájában sikeres nőt, aki megtalálja az egyensúlyt a munka és a magánélet között? Az „Év női példaképe” pályázattal azokat a Baranya megyei nőket, anyákat szeretnénk elismerni és bemutatni,
A munka világában számtalan tényező befolyásolja mind a munkavállalókat, mind a munkáltatókat. Az állásinterjútól a munkaerőmegtartás kérdéséig napjainkban számtalan módszerrel, stratégiával találkozunk, melyek alkalmazása segítheti egy vállalkozás hatékonyságát és erősíti
A Pécsi Család- és KarrierPONT szakképzett munkatársai ingyenes képzésekkel, workshopokkal, tanácsadással, sokszínű szakmai és családi programokkal várják az érdeklődőket.
A Design Terminal 2019-ben is olyan innovatív és profitorientált vállalkozások jelentkezését várja, akik termékükkel, szolgáltatásukkal a társadalmi jólét növelésére is törekednek.
A FEMME “Fostering the Exchange of practices to Empower Mumpreneurship” nemzetközi projekt keretében 8 országban keresik a kérdést arra, mi motiválja vagy épp tántorítja el az édesanyákat saját vállalkozásuk elindítására.