Szövetségben a vállalkozókkal

Perifériafejlesztés

A Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara Vállalkozásfejlesztési Programot valósít meg Baranya Vármegye perifériális területein, melynek keretében támogatjuk a Baranya vármegyében működő, de nem pécsi székhellyel rendelkező vállalkozásokat.

 Előzmény:

Magyarország Kormánya és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2022. február 19-én megkötötte a ,,Szövetségben a Vállalkozókkal” című megállapodást. Az együttműködésnek közös célja a magyar gazdaság tartós növekedésére hatást gyakorló nemzetgazdasági célok megvalósulásának elősegítése és ennek eredményeként a magyar társadalom jólétének folyamatos gyarapodása. Az együttműködési megállapodása alapján a kamarák vállalkozásfejlesztési programokat valósítanak meg, amelyek hozzájárulnak a vállalkozások versenyképességének javításához.
 

A Vállalkozásfejlesztési Projekt a Nemzetgazdasági Minisztérium támogatásával valósul meg. Támogatói Okirat: VF/44/5/2023.

Szakmai fórumok

Az önkormányzatok és a vállalkozások együttműködése elengedhetetlen. Fenntartható, egymásra épülő és illeszkedő fejlesztésekre van szükség a közeljövőben.  Fontos a helyi önkormányzat és a gazdaságfejlesztési zóna tervezett projektjeinek összehangolása.

A célok megvalósulása érdekében szakmai térségi települési fórumot szervezünk, amelyen a települési önkormányzat és a térségben működő vállalkozások egyeztetik fejlesztéspolitikai, konkrét vállalkozói fejlesztési javaslataikat, illetve szakértők adnak választ a felmerülő kérdésekre kötetlen beszélgetés formájában.

Tanácsadás

Szakmai segítségre van szüksége? Keresse fel tanácsadóinkat!

Ingyenes tanácsadást biztosítunk a baranyai vállalkozások számára.

Szakmai anyagok


A program célja Baranya vármegye gazdasági fejlesztésének elősegítése a térségi adottságokhoz igazodó beavatkozásokkal. A dokumentum átfogó képet ad a vármegye gazdasági helyzetéről, demográfiai trendjeiről, valamint az ipari, turisztikai és oktatási fejlesztések prioritásairól.

A tanulmány a Dél-Dunántúli Régió hátrányos helyzetű járásaira összpontosít, amelyek Baranya, Somogy és Tolna megyéket érintik. Célja, hogy az itt található vállalkozások fejlődését elősegítse a helyi nyersanyagvagyon és energiaforrások lehetőségeinek feltárásával. Az elemzés összefoglalja térség földtani adottságait, erőforrásait, valamint javaslatokat fogalmaz meg a gazdasági fejlesztésekre.

 

Baranya vármegye gazdasági fejlesztése érdekében a tanulmány átfogó képet nyújt a térség ipari parkjairól, szabad vállalkozási övezeteiről és az ezekhez kapcsolódó fejlesztésekről. Az elemzés célja az ipari kapacitások azonosítása, a betelepülő vállalkozások számára kínált lehetőségek bemutatása, valamint a gazdasági versenyképesség növelésére irányuló stratégiák kidolgozása.