Felhívás minden fejlesztőnek, innovátornak, kutatónak, kkv-nak és vállalkozónak! A TrustChain első nyílt felhívásában összesen 1.755.000 eurót osztanak szét (legfeljebb) 15 kiválasztott projekt között.
A TRUSTCHAIN 1. nyílt felhívás “Decentralizált digitális identitás” témája a megbízható digitális identitás és adatok. Ez az nyílt felhívás olyan pályázatokat vár, amelyek egyértelműen meghatározzák, korszerűsítik/bővítik a legkorszerűbb megoldásokat, és a következő típusú megoldásokat fejlesztik ki:
Decentralizált, felhasználó-központú személyazonosság-kezelési keretrendszer az adatvédelem automatizált, a jognak és a szabályozásnak (pl. GDPR) megfelelő infrastruktúra támogatására, amely esetlegesen összhangban van a kialakulóban lévő európai szabályozásokkal és szabványokkal (pl. eIDAS).
Az entitások megbízhatóságának értékelésére szolgáló protokollok ellenőrizhető hitelesítő adatok és decentralizált hírnévrendszerek segítségével. o
A digitális személyazonosságokhoz kapcsolódó adatok megbízhatóságát értékelő intelligens orákulumok.
A marginalizált közösségekre (pl. menekültek, idősek, kiszolgáltatottak) összpontosító inkluzív digitális személyazonossági platformok.
Közösségi identitás a delegáláshoz és a helyreállításhoz, amely a közösségi alapú bizalomépítést segíti elő (pl. társadalmi gyámok).
A decentralizált azonosítók kiadásában és kezelésében a köz- és a magánigazgatás szerepét egyaránt figyelembe vevő rendszerek.
Decentralizált identitásrendszerek, amelyek támogatják a decentralizált hatósági szervezeteket (DAO-k).
Felhasználási esetek által vezérelt identitáskezelő rendszerek telepítése (pl. banki, kiadói, egészségügyi, oktatási stb. rendszerek).
A fenti rendszerpéldák csak tájékoztató jellegűek, és a pályázók javasolhatnak olyan megoldásokat, amelyek ezek közül egyet vagy többet integrálnak. A pályázók egy másik példaforgatókönyv alapján is benyújthatnak javaslatot, amennyiben az a TRUSTCHAIN általános jövőképét és célkitűzéseit szolgálja, és az emberközpontú decentralizált, megbízható digitális identitás témakörébe illeszkedik.
A pályázatokat egy szakaszban lehet benyújtani, az értékelési folyamat az alábbi három szakaszból áll:
1. szakasz: Elfogadhatóság és támogathatóság ellenőrzése
2. szakasz: A TRUSTCHAIN konzorcium által független szakértők segítségével végzett pályázatértékelés.
3. szakasz: Online interjúk (10 perces beszélgetés és 20 perces kérdezz-felelek), valamint a TRUSTCHAIN konzorcium és a TRUSTCHAIN tanácsadó testület tagjai által végzett végső kiválasztás.
A pályázók olyan fejlesztők, innovátorok, kutatók, kkv-k és vállalkozók lehetnek, akik különböző, az NGI-vel kapcsolatos témákon és alkalmazási területeken dolgoznak a műszaki terület metszéspontjában (pl. szoftvertervezés, hálózatbiztonság, szemantikus web, kriptográfia, blokklánc, digitális iker, blokkláncbiztonság, digitális identitás, blokklánc protokoll), a társadalomtudományok és bölcsészettudományok (pl. társadalmi innováció, nonprofit szektor, társadalmi vállalkozói tevékenység, közjavak), valamint bármely más terület (pl. gazdaság, környezetvédelem, művészet, design), amely hozzájárulhat az NGI TRUSTCHAIN szempontjából releváns jövőképhez.
A pályázók jelentkezhetnek magánszemélyként vagy jogi személyhez kapcsolódóan. A részvétel tehát többféleképpen lehetséges:
Természetes személy(ek) csapata: Bármelyik támogatható országban letelepedett természetes személyekből álló csapat. Ez nem a származási országot, hanem a tartózkodási engedélyt veszi figyelembe.
Jogi személy(ek): Egy vagy több, valamely támogatható országban letelepedett jogalany (konzorcium). Lehetnek egyetemek, kutatóközpontok, nem kormányzati szervezetek, alapítványok, mikro-, kis- és középvállalkozások (lásd a kkv-k 2003/361/EK bizottsági ajánlás szerinti meghatározását), az interneten és/vagy más kapcsolódó technológiákon dolgozó nagyvállalatok is támogathatók.
A fentiek bármely kombinációja.
Benyújtási határidő: 2023. április 10. 17:00 CEST
További információ és jelentkezés