Mennyi az annyi? – Árazás és pénzügyileg is fenntartható működés a vendéglátásban
A vendéglátás szektorban az elmúlt időszakban felmerült problémákra keres közös választ a Baranyai Gasztronómiai Klaszter induló rendezvénysorozatának első eseménye „Mennyi az annyi?” címmel.
A rendezvény aktualitását adja az olyan egyszerre ható árdrágító tényezők megjelenése, mint a minimálbér januári emelése, alapanyag és energia árak drasztikus növekedése, és az állandóvá vált munkaerőhiány. Mindezeknek be kell épülnie az árazásba úgy, hogy a fogyasztók számára még „emészthető” legyen a mértéke. Vendéglátó szakmai, pénzügyes és marketing szempontból fogjuk a helyzetet elemezni és megoldást keresni.
Helyszín: Kis-Zsolnay terem, Kamara székház (Pécs, Majorossy I. utca 36.)
Időpont: 2022.02.17. csütörtök 14.00-16.00
Előadók és témák:
- A fórumot megnyitja: Teleky Zoltán, a Baranyai Gasztronómiai Klaszter elnöke
- Az árazás összetevői a vendéglátásban. A változók változnak, az árak emelkednek: Fodor Péter – Mevid Zrt.
- Hideg fejjel a pénzügyekről a vendéglátásban: Opauszki László – P-Kontó Kft.
- “Mi kerül a Marketing Tányérodra? – Az értékalapú marketing kommunikáció alapjai – Hogyan ne tedd tönkre a piacodat és még pénzt is keress”: Török Gergő Zoltán – Marketing Soul Kft.
- Kérdések és válaszok – Mindenki
A rendezvényen való részvétel díjmentes, előzetes online regisztrációhoz kötött és a mindenkori egészségügyi előírásoknak megfelelően látogatható. A jelentkezéseket érkezési sorrendben tudjuk fogadni 49 főig, melynél a Baranyai Gasztronómiai Klaszter és a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara önkéntes tagi köre elsőbbséget élvez.
Kérem, hogy részvételi szándékát szíveskedjen az alábbi űrlap kitöltésével jelezni.
A jelentkezés lezárult.
Pénz a jövőért – éljünk a támogatott forrásokkal!
Az Európai Unió 2021-2027-es időszakának költségvetéséből Magyarország soha nem látott mennyiségű pénzre, mintegy 18 ezer milliárd forintra számíthat. A kiírások folyamatosan jelennek meg. A Gazdaságmentő Program 2021-ben is tart. Negyedévente jelent be a kormány új talpra állást segítő intézkedéseket. Az MNB újabb 1000 milliárd forinttal növelte az NHP Hajrá fejlesztési hitelkeretét, az MFB tőkeprogramokra, kedvező kamatozású hitelforrásokra is lesz még bőségesen pénz. A Széchenyi Hitelkártya-programok változatlan feltételekkel folytatódnak. Az állam garanciavállalással továbbra is beáll a vállalkozások mögé. A bankok, pénzintézetek innovatív saját projektjeit is érdemes versenyeztetni.
Újabb ágazat számára lesz elérhető a 0%-os Széchenyi Turisztikai Kártya
A Gazdaságvédelmi Akcióterv keretében meghirdetett Széchenyi Kártya Program konstrukciók folyamatosan igazodnak a vállalkozások igényeihez. A Széchenyi Kártya Programban 2020. szeptember 21-én bevezetésre került Széchenyi Turisztikai Kártya Folyószámlahitel október 22-től már a taxis és kisbuszos személyszállító vállalkozások számára is elérhető – jelentette be dr. Parragh László, az MKIK elnöke, egyben a KAVOSZ Zrt. igazgatósági elnöke.
Fizetési moratórium a Széchenyi Kártya Programban
A 47/2020. (III. 18.) számú Kormányrendeletben a Kormány azonnali intézkedéseket hozott, mely érinti a Széchenyi Kártya Programban részt vevő vállalkozásokat is.
A rendelet alapján a 2020. március 18. napján 24 órakor fennálló, azaz ezen időpontig nem lejárt kölcsön-, illetve hitelszerződések vonatkozásában az adós a szerződésből eredő tőke-, kamat-, illetve díjfizetési kötelezettsége teljesítésére fizetési haladékot kap. A fizetési moratórium 2020. december 31-éig tart.
A Kormányrendelet a Széchenyi Kártya Program keretében megkötött valamennyi hitelszerződésre vonatkozik, azaz
- az élő, 2020. december 31-ig lejáró hitelszerződések 2020. 12. 31-ig meghosszabbodnak és
- valamennyi élő hitelszerződés vonatkozásában a 2020. december 31-ig esedékessé váló tőke-, kamat-, illetve díjfizetési kötelezettségek teljesítésre az adós 2020. december 31-ig fizetési moratóriumot kap.
Az érdeklődő ügyfelek hitelszerződésükkel kapcsolatos konkrét kérdésekre az adott vállalkozást finanszírozó hitelintézet tud részletes tájékoztatást adni.